Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagyok, évek óta...

Pánikbeteg vagyok, évek óta nem voltam társaságban. Hogyan kezdjek neki újból teljes életet élni?

Figyelt kérdés

Igazából mindig is félénkebb és visszahúzódóbb voltam az átlagnál, ami talán az iskolai rossz élményeknek is tulajdonítható. Már sok éve járok pszichiáterhez, aki folyton csak gyógyszerekkel töm, és csak meghallgat, de egyebet nem tesz. Ugye van az a mondás, hogy segíts magadon, és az Isten is megsegít - ezt figyelembe véve szeretném saját kezembe venni a dolgokat, és szakítani ezzel az életmóddal. De nem tudom, miként kezdjek neki. Ma elkezdtem abbahagyni a gyógyszerek szedését, többször is hallgattam meditációs zenét, melynek köszönhetően a légzésem, pulzusom, szívverésem lelassult, ezáltal nem jelentkeztek olyan mértékben a pánikbetegség tünetei: esetemben ez szédüléssel szokott járni. Kb úgy tudnám lefesteni ezt a tünetet, mintha bevágna valaki 2-3 pohár dupla whiskyt. Aztán ez felerősödik annyira később, mintha egy fél üveg Johnnie-t ittál volna meg. De ma eddig egész jó, hogy meditáltam. Érzem kicsit a szédülést, és fura így most nagyon, de kitartó leszek. Biztosan furcsálljátok, hogy miért nem csökkentve hagyom el, miért hagyom azonnal abba a gyógyszerek szedését. Nos, azért, mert szerintem a meditációkkal tudom kompenzálni a kiesett gyógyszeradagokat. És mert minél előbb szeretnék megszabadulni ezektől a borzalmasan erős gyógyszerektől, amik elképesztő étvágyat okoznak, ami miatt egész nap csak zabálnék.


A másik dolog, hogy évek óta nem jártam társaságban, nem ismerkedtem, kapcsolatom sem volt vagy 5-6 éve. De én szeretnék tenni azért, hogy ez másként legyen a jövőben. A kérdésem az, hogy miképpen kezdjek neki? Hogy és hol kezdjek el ismerkedni, beilleszkedni egy társaságba? Nagyon nehezen tudok megnyílni idegenek előtt, és ugye a pánikbetegség miatt is szorongok, tehát még annyi merszem sincs, hogy egy nekem szimpatikus lányt leszólítsak, mert ebben is csak a kudarcot látom.


Mik a tanácsaitok?


2011. nov. 23. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Kezdj el neten ismerkedni, messziről, és mire találkoztok, már ismerős lesz, aki előtt könnyebb megnyílni.

Keress olyan programokat, ahol sok hasonló érdeklődésű és korú ember van, pl. kórus, irodalmi színpad, szakkör, klub, stb. Lesz közös téma, és ki kell mozdulnod.

Utcára, meg ahová lehet, vegyél fel egy sapkát, (nap)szemüveget, nekem sokat segít, hogy el tudok bújni mögé. Tudom, olyan mint az ovis, aki eltakarja a szemét, és azt hiszi, hogy nem látszik...de bevált.

Idővel megszokod, hogy emberek közt vagy, és nem piszkálnak, nem bántanak.

2011. nov. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én eddig kivétel nélkül az összes netes ismerkedésben csalódtam: akkorákat hazudnak az emberek, ráadásul annyira személytelen ez a fajta ismerkedés... Bár igazad van, hogy azoknak könnyebb, akik nehezen nyílnak meg, de általában a személyes találkozás során mindkét fél csalódik a másikban, mert teljesen más kép jött le neki online, mint élőben.
2011. nov. 23. 18:20
 3/7 anonim válasza:
Csak azt tudom mondani, amit az első válaszadó, kivéve az internetes ismerkedést. Én ezt eleve hülyeségek tartom. Próbálj olyan elfoglaltságot találni ami leköt és élvezed csinálni. Említhetném itt a különböző szakköröket, művészeti dolgokat, de akár a sportolást is. A gyógyszerek szedését pedig szerintem ne drasztikusan csökkentsed. Sok sikert!
2011. nov. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A pánikbetegség ugyan önállóan kezelt betegség, de valójában valamely mély probléma felszíni tünethalmaza. Ha egyszerűen leállsz a gyógyszerekről, azzal a problémát nem oldod meg.


Szerintem válts pszichiátert, és olyan emberhez menj, aki nem csak gyógyszerrel töm és 5 percet hajlandó rád áldozni. Vannak kiváló szakemberek és kiváló pszichoterápiák, amelyekkel fel lehet tárni azt, hogy pontosan mitől is vannak ezek a pánikrohamok.

2011. nov. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy ezt a kérdést nem pánikbeteg írta. Ez szakszöveg. Ez után fognak jönni a tanácsok. Pl: neuroptint szedj, mert az jó. Vegyél részt a 6 hetes jóga iskolámon. levelezzél velem pénzért. stb.
2011. nov. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ez eléggé gyanús, igen... Vagy ha tényleg pánikbeteg írta, akkor ez nagyon meggondolatlan dolog, hogy csak úgy nem szedi a gyógyszereket.. Utána ne csodálkozzon, ha felerősödnek újra a tünetek.. A gyógyszert CSAK fokozatosan szabad elhagyni, hogy megszokja a szervezet az elvonást.. De azt is csak akkor szabad, ha valaki tünetmentes.. Annyira idegesítő ez a "majd én kigyógyítom magam" jelenség.. Ha nem jó a mostani gyógyszer, akkor váltani kell másikra.. De emellett párhuzamosan terápiás kezelés is nagyon sokat segíthet.
2011. nov. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Garantálom mindenkinek, hogy sajnos de, egy pánikbeteg írta. És igen, sajnos hülye ötlet volt azonnal leállni a gyógyszerekről, mert ismét előjöttek a szokásos tünetek. Inkább fokozatosan fogok lejönni róla, nem ilyen drasztikusan, mert ez így tényleg borzalmas.
2011. nov. 24. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!