Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha logikai úton...

Mit tegyek, ha logikai úton is eljutottam odáig, hogy nincs értelme az életemnek?

Figyelt kérdés

A legtöbb embernél a hasonló gondolatok érzelmi hullámvölgyek eredményei. Ezeken túl kell esni, az érzelmek mindig változnak, egyszer fenn, egyszer lenn. Ha ilyen van, túl lehet élni azzal a tudattal, hogy pár nap múlva úgyis más lesz a hangulatom, és akkor majd látom értelmét az életnek, addig meg kitartás.


Én most azonban úgy érzem, hogy az érzelmeket félretéve, logikailag is eljutottam odáig, hogy nincs értelme.


2011. dec. 2. 18:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%

Hogy tudtál logikailag odáig eljutni, hogy nem érdemes élni?

Szerintem nem akarsz felelősséget vállalni. Ha akarnál, motiválna hogy családot alapíts, hogy lásd a gyermekeidben a jövőt. Hogy érezd,hogy tettél valamit.

Nem tudom elképzelni, hogy hullámvölgy nélkül, érzelemmentesen jutottál el idáig.

Szerintem volt egy pont, egy mélypont, amibe talán beleszoktál, és már nincs lejjebb. Kérd pszichológus segítségét, keressétek meg együtt, hogy hol kezdődött.


Újra át kéne érezned, hogy szép az élet. Mondom ezt úgy, hogy ma kapott a férjem egy nyolcszázezres büntetést a NAV-tól. Attól még szép, hogy tele van nehézségekkel.

2011. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%
Depresszios vagy?Ha igen,keress fel egy szakembert.De vegül is mi a kerdes?Az hogy rajöttel hogy az eletnek nincs ertelme,es honnan tudod hogy igazad van?
2011. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

A szakember nem újdonság számomra, nem egynél voltam már. Azzal, hogy rengeteg pénzt elkérnek, inkább csak rontanak a helyzeten: még kevesebb lesz az önbecsülésem, tudván, hogy képtelen vagyok valamit megoldani és ezért vagyonokat költök.


"Depresszios vagy?Ha igen,keress fel egy szakembert.De vegül is mi a kerdes?Az hogy rajöttel hogy az eletnek nincs ertelme,es honnan tudod hogy igazad van?"


Nem tudom, mi a kérdés. Először oda akartam írni a végére, hogy "Mit tegyek? Mit tanácsoltok? Mi a megoldás?", de aztán rájöttem, hogy a válaszok úgyis ugyanazok lennének örökké:


-légy boldog!

-olvass vidám/önfejlesztő könyveket!

-mozdulj ki!

-mozogj!

-keresd a szépet!

stb...


Nekem ezek nem kellenek. Ezek közhelyek, amiket bárki le tud írni, anélkül, hogy ismerne. Ez nem ad önbizalmat, vagy reményt. Ettől még nem leszek sikeres, ettől még ugyanúgy elb*szok mindent, ettől még ugyanúgy elviszik előlem az összes csajt, akire ránézek, és ugyanúgy lesz*rnak a barátaim. Úgy érzem, hogy egy láthatatlan ember vagyok. Amikor ott vagyok valahol, az olyan, mintha ott sem lennék. ha elmegyek, senkinek nem tűnik fel. Ha nem hívom fel akármelyik haveromat, akkor fél évig nem tűnik fel nekik. Nem ismer senki, és nem is érdeklek senkit. Senki nem akar megfejteni. Én szeretem, ha valakinek szimpatikus a személyisége, és "meg kell fejteni", meg kell érteni a motivációit és a működését. Engem senki nem akar megismerni. Azért nem írtam oda a végére, hogy "Mi a megoldás?" mert nem vagyok biztos benne, hogy meg akarom oldani. Sokszor úgy gondolom, hogy nagyon sokat veszthetne velem a világ, nagyon jó képességű tanuló vagyok, mindig mindenki azt mondta rám, hogy zseni vagyok. De ezzel együtt sem érdeklek senkit. Ha annyira kivételes volnék, hogy a világnak megérje belém kapaszkodnia, akkor alighanem ezt meg is tenné. A környezetem reakcióiból két dolog adódik: 1. vagy mindenki vak és nem veszi észre, hogy különleges vagyok, vagy 2.: közel sem vagyok olyan különleges, mint hiszem, csak egy ideje már nincs semmi más, amivel azonosítani tudnám magamat. Egy ideje már olyan dolgok történnek velem, hogy az az érzésem, hogy a világnak az az akarata, hogy én ne legyek a része. Nincs kedvem élni. Az elmúlástól pedig nem félek, csak az odavezető úttól. És azt kívánom, bár a szüleim elfelejtenék, hogy van fiuk, hogy ne kelljen csak miattuk maradnom.

2011. dec. 2. 18:47
 4/24 anonim ***** válasza:
73%

Végigolvasva az irományod az jött le, hogy igenis érzelmi okai vannak a kijelentésednek. Nagyon zavar téged a mellőzöttséged, hogy senki nem foglalkozik veled, nincsenek barátaid, barátnőd.

De ezt magad előtt is tagadod, és megpróbálod megideologizálni. Ne próbáld meg magadat becsapni, nem fog menni.

Ja és ne akard magadat annyira különlegesnek, meg nagyszerűnek látni. Ha kiderülne hogy nem vagy különleges, csak átlagos, akkor már nem is lenne értelme az életednek? Inkább fogadd el, hogy vannak erősségeid, és vannak gyengéid. A tanulásban, IQ-ban felette állsz a többieknek, szociális skillek tekintetében meg alattuk. Összességében azonban nem vagy különb, de rosszabb sem. Mindenki más, mindenkinek vannak jó és rossz tulajdonságai is.

Tudom jót tesz az ember önbecsülésének, ha mások felismerik és elismerik az erősségeit, de hát ez nem mindig van így.


Annyit tudok tanácsolni, hogy mind az erős, mind a gyenge oldaladat próbáld meg fejleszteni, kihozni magadból a legjobbat. Az eszedet, tehetségedet kár lenne elfecsérelni, de ez nem jelenti azt, hogy a szociális készségedet hagyd a francba, és legyél ilyen emberkerülő kocka, mert úgy tényleg magányos és boldogtalan leszel. Valószínű nem te leszel a társaság középpontja, de ez ne vegye el a kedvedet, próbálj társakat keresni. Nem könnyű, mert a hozzád hasonlók kevesen vannak, de hidd el, előbb-utóbb sikerül. És pár tényleg igazán közeli barát többet ér, mint több száz party haver.

2011. dec. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
igen! velem is pont ez van. logikai úton jutottam ide, és ezt hallva bárki pofánröhögne, mert ide általában tényleg hangulat miatt jutnak állítólag az emberek, úgyhogy ez engem is érdekel.... főleg azért mert érzelmekből van visszaút de a logika az hideg, merev dolog....
2011. dec. 3. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

Igazad van, az életnek nincs semmi értelme.

Boldogok a lelki szegények, ők tudnak örülni az életnek.

Istenem adj két megvakult szemet..és még sorolhatnám az idézeteket.

Sokan eljutottak már idáig.

Egyébként azért nem találod a helyed a világban, azért nem érzed úgy, hogy szükségük lenne rád, mert a többi ember nagy átlagban egy birka, az egész meg egy nyáj és bégetnek és mennek a többi után és csak azt veszik észre aki mellettük béget, és nem akarnak megfejteni semmit, csak a külsőségek érdeklik őket.

Te más vagy, ritka kivétel.

Legyél erre büskzke és fogadd el, hogy szegények a többiek ilyenek, nem tehetnek róla.

Talán az IQ-juk is sokkal kevesebb, talán neked több.

Nem lehetsz boldog, csak ha ezt elfogadod, vagy ha eljátszod, hogy olyan vagy mint ők.

Vehetném a csirkék példáját is, akik a kopasznyakút addig csipkedik míg bele nem döglik, csak azért, mert ők mások, ő meg nem olyan.Ez van.Légy büszke, használd az adottságaid és rángasd őket, mint egy bábut, az eszed meg van hozzá, manipuláld őket és ne TE betegedj bele.

2011. dec. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
70%
Az emberek annyi mindent bebizonyítottak már, és pont az ellenkezőjét is, hogy ennek a hírnek nincs jelentősége.
2011. dec. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tegyek, ha logikai úton is eljutottam odáig, hogy nincs értelme az életemnek?"


Veregesd magad vállon, hogy kijelentéseket le tudsz vezetni logikailag. Más teendőd nincs.


"A legtöbb embernél a hasonló gondolatok érzelmi hullámvölgyek eredményei. "


NÁLAD IS, ellenkező esetben nem csinálnál ügyet belőle.


Én pl. úgy gondolom, hogy az életnek nincs értelme. Ez azonban nem azt jelenti, hogy rossz élni vagy nem érdemes élni. Éppenséggel szerintem jó élni, meg érdemes is, és az, hogy nincs értelme az életnek, ezen fikarcnyit sem változtat, (sőt, hozzájárul, de ez itt nem a filozófiai rovat, így nem megyek bele). A "nincs értelme"-t úgy is lehet mondani, hogy "értelmen túli" vagy "több, mint bármilyen értelem, amit neki lehet adni".


18:47


Neked nem az a problémád, hogy levezetted, hogy az életnek nincs értelme, hanem valami más. Mi is?


"Ez nem ad önbizalmat, vagy reményt. Ettől még nem leszek sikeres, ettől még ugyanúgy elb*szok mindent, ettől még ugyanúgy elviszik előlem az összes csajt, akire ránézek, és ugyanúgy lesz*rnak a barátaim. "


Szóval azért vagy szomorú, mert nincs csajod. Hát ez azért nem megoldhatatlan probléma.


Összegezve: érzelmi problémáid vannak. Szomorú vagy. Ezt intellektualizálod. El kellene fogadnod, hogy nem tudod, pl. nem tudod jobban a pszichiáternél, miért vagy rosszul, és hagynod kellene, hogy segítsen.

2011. dec. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

16:39


"Igazad van, az életnek nincs semmi értelme.

Boldogok a lelki szegények, ők tudnak örülni az életnek."


Mert szerinted az, hogy az életnek nincs értelme, ellene hat az életörömnek? Ha igen, akkor te sem logikai, hanem érzelmi "következtetéssel" jutottál el az élet értelmetlenségének egyébként helyes álláspontjára.


Az értelmetlenség rámutat pl. az élet értékére. Értelmetlen, azaz öncélú, nem mást szolgál. Vagyis nemesebb, mint az értelmes dolgok. Az tud csak igazán örülni az életnek, aki nem rontja el az életét azzal, hogy átfogó célokat képzel maga elé, amik aztán agyonnyomják.


"Egyébként azért nem találod a helyed a világban, azért nem érzed úgy, hogy szükségük lenne rád"


És? Az embernek csak akkor van helye a világban, ha másoknak szüksége van rá? Szerintem meg pont fordítva van. Akkor van csak igazán helyem a világban, ha nemcsak az adja a létjogosultságomat, hogy valakinek "kellek".


"Te más vagy, ritka kivétel."


Nem, ő nem más. Ő egy kamasz, akit nyomaszt, hogy nincs csaja. Mind voltunk ilyenek.


Olyan kamaszok is voltunk mind, akik féltették a különlegességüket, és lebirkázták az emberiséget. Nem mintha nem lennének az emberek birkák, de erre rámutatni a világ egyik legelcsépeltebb közhelye.

2011. dec. 4. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"18:47


Neked nem az a problémád, hogy levezetted, hogy az életnek nincs értelme, hanem valami más. Mi is?


"Ez nem ad önbizalmat, vagy reményt. Ettől még nem leszek sikeres, ettől még ugyanúgy elb*szok mindent, ettől még ugyanúgy elviszik előlem az összes csajt, akire ránézek, és ugyanúgy lesz*rnak a barátaim. "


Szóval azért vagy szomorú, mert nincs csajod. Hát ez azért nem megoldhatatlan probléma. "


Kérlek, csupa fül vagyok. Most jön az, hogy nyugodtan várjak a seggemen, amíg a hormonjaim szét nem robbantanak, és majd 30 évesen biztosan lesz csajom?



"Összegezve: érzelmi problémáid vannak. Szomorú vagy. Ezt intellektualizálod. El kellene fogadnod, hogy nem tudod, pl. nem tudod jobban a pszichiáternél, miért vagy rosszul, és hagynod kellene, hogy segítsen."


Járok szakemberhez, de mivel 1,5 havonta kapok időpontot 45 percre, nem érzem túl hatékonynak...



" Az tud csak igazán örülni az életnek, aki nem rontja el az életét azzal, hogy átfogó célokat képzel maga elé, amik aztán agyonnyomják. "


Célokra márpedig szerintem szükségünk van. Ha nincsenek céljaink, akkor szerinted mi határozza meg az életünket? Mivel azonosítjuk magunkat? Pont azért lesz annyi gazdag csemete és lottónyertes öngyilkos vagy drogfüggő, mert nincsenek céljaik.



""Te más vagy, ritka kivétel."


"Nem, ő nem más. Ő egy kamasz, akit nyomaszt, hogy nincs csaja. Mind voltunk ilyenek. "


Engem nem csak az nyomaszt, hogy nincs csajom. Gyakorlatilag semmilyen normális szociáis kapcsolatot nem bírok kialakítani, akár barátit, akár szerelmit.


Olyan kamaszok is voltunk mind, akik féltették a különlegességüket, és lebirkázták az emberiséget. Nem mintha nem lennének az emberek birkák, de erre rámutatni a világ egyik legelcsépeltebb közhelye."



Nem értek egyet. Nyilvánvalóan élettapasztalat terén nem vitatkozhatok veled, de a közönségesebbje szerintem ezen soha nem gondolkodik el, vagy csak azt hiszi, hogy megteszi, de nem fogja fel, hogy ő közben maga is ugyanolyan birka. Az ezen való elgondolkodás -már ha valaki komolyan érti, min gondolkodik el- szerintem egy értelmesebb réteg jellemzője.

2011. dec. 4. 12:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!