Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha logikai úton...

Mit tegyek, ha logikai úton is eljutottam odáig, hogy nincs értelme az életemnek?

Figyelt kérdés

A legtöbb embernél a hasonló gondolatok érzelmi hullámvölgyek eredményei. Ezeken túl kell esni, az érzelmek mindig változnak, egyszer fenn, egyszer lenn. Ha ilyen van, túl lehet élni azzal a tudattal, hogy pár nap múlva úgyis más lesz a hangulatom, és akkor majd látom értelmét az életnek, addig meg kitartás.


Én most azonban úgy érzem, hogy az érzelmeket félretéve, logikailag is eljutottam odáig, hogy nincs értelme.


2011. dec. 2. 18:06
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
En is pont ugyanigy erzem magam mar tobbmint egy eve,egyszeruen ertelmetlennek tartom az egesz vilagot,minden ember ugyan olyan... Gonoszak,onfejuek,irigyek,feltekenyek stb... Tulsagosan pesszimista vagyok es az a legrosszabb,h ennek tudatabam vagyok es nem tudok ellene mit tenni, igazabol segitseg kene...erot kell vennem,h kerjek...
2018. jan. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
100%
Hello :) Én is így gondolom most, bár lehet megnyugodtam kicsit. Azóta veletek mi történt?
2020. ápr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ugyan így érzek! Az egésznek semmi de smmi értelme. Eszünk- pénz, fürdünk wc-zünk pénz, szexelünk / gyerek pénz - minden a pénzről szól. Ez meg kering körbe a földgolyón. Ráadásul Magyarországon a közhangulat is gyér, nincsen életkedv a kovid alatt.

Én nem hiszek se istenben se a történelemben mint olyanban. Régen nagyon elvont voltam, d egyre realistább vagyok!

Sajnos a csúnya embereknek ez a sorsa - legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Semmi jó nincs az életben. Csak a munka, és munka nap nap után.

2021. ápr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Röfögő_uborka válasza:
Teljesen igazad van. Fölösleges kioktatnunk egymást. Láttam, hogy az egyik válaszolóval belekezdtetek egy soha véget nem érő filozófiai vitába arról, hogy szükség van-e célokra, hogyan építsünk társas kapcsolatokat, és kell-e egyáltalán, hogy értelme legyen az életnek. Szerintem egy ilyen kérdésnél pont ez az, amit el kéne kerülni. Az ilyen jellegű viták öncélúak. Nem egymást segítitek vele, csak bizonygatjátok, hogy nektek van igazatok, ti jobban tudjátok. Ezt nem lehet jobban tudni, ez nem lexikális tudás. Nem ismerjük egymást, nem látjuk jobban a másik problémáját, mint ő maga. Szerintem akárki akármit mond, magadnak higgyél, mert te tudod, hogy milyen problémáid vannak, vagy mit érzel. Ez nem azt jelenti, hogy ne beszélgess másokkal, de ne idegenekkel! Ha megbízható barátokat nem találsz, próbálj meg keresni egy olyan szakembert, aki többet tud veled foglalkozni. Szerintem személyesen kéne többet beszélgetned olyan emberekkel, akik tényleg ismernek, vagy a beszélgetés közben ismernek meg annyira, hogy ne csak a közhelyeket tudják felsorolni, hanem személyre szólóan neked tudjanak segíteni. Ha gondolod, nekem írhatsz, bár én még csak 16 vagyok, kevesebb az élettapasztalatom, mint neked.
2022. szept. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!