Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen kórházi kezelésre...

Milyen kórházi kezelésre számíthat egy pánikbeteg?

Figyelt kérdés
Tudom, majd az orvosom elmondja, de esetleg valakinek van ilyen tapasztalata? egyáltalán érdemes bemenni? Általában mennyi ideig kell maradni? Csinálnak mást is a gyógyszerezésen kívül?
2011. dec. 5. 21:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Igenis vannak helyzetek, amikor gyógyszerre IS szükség van legalábbis átmenetileg. Érdekes, hogy itt a gyik-on mindenki leh*lyézi azt, aki mentális problémára gyógyszert vesz be, de olyat még soha nem olvastam, hogy pl. egy cukorbeteget vagy szívbeteget oltanának azzal, hogy ne szedje be a felírt gyógyszert. Betegség ez is, betegség az is.

A gyógyszerek mellett valószínűleg pszichológussal/pszichiáterrel is fogsz beszélgetni. Erre valószínűleg a kórházon kívül is szükséged lesz/lenne.

2011. dec. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Egyetértek utolsóval :)Én tényleg az az ember vagyok, aki akkor szed gyógyszert, ha muszáj, mert van, aki tényleg minden hülyeségre beszed valamit.
2011. dec. 6. 22:12
 13/19 A kérdező kommentje:
Igen, járok már egy ideje orvoshoz. És örülök, hogy a kommentjeitek alapján tényleg nem csak a gyógyszerekre fordítanak figyelmet.
2011. dec. 6. 22:14
 14/19 anonim ***** válasza:
A sok hülye aki itt magyaráz,hogy nem kell bevenni a gyógyszert:pánikra felirt szorongásoldóra nem lehet rászokni!!!!!Csak pszihésen!A pánikbetegségnek lelki okai vannak,viszont nem beképzelt a dolog,mert ez a betegség kihat az agy kémiájára.Leblokkol egy közvetitő enzimet.Erre van a gyógyszer,nem kedély-javításra.
2011. dec. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Pontosan így van, ahogy az utolsó írja. Ne szedd a gyógyszert, és nehogy bemenj a kórházba, mert ott elkábítanak. A marhája. Nem véletlenül szeretné az orvosa kórházban kezeltetni, mert odahaza nem megy neki. Vagy annyira rossz az állapota, vagy annyira rossz az otthoni helyzete, vagy nincs senkije. És ő még hezitál.

Egyébként hogy a kérdésedre válaszoljak is: nem érdemes kórházba menni. Sokkal jobb a rokonaidat ijesztgetni a betegségeddel, meg ugráltatni őket.

2011. dec. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

tegnap 23:57


azért hezitálok, mert pontosan a családom nem akarja...

nekik semmi különösebb problémát nem jelentek, csak annyi, hogy nem megyek sehova, ez inkább nekem gond, bár nyilván ők sem örülnek, de rossz véleménnyel vannak az orvosomról...én pont azért tettem fel a kérdést, hogy biztos legyek benne, hogy jól döntök, ha bevállalom a kórházi kezelést

2011. dec. 8. 15:38
 17/19 anonim ***** válasza:
Gondolom, el tudod látni magadat, mosol, főzöl, takarítasz. Aránylag keveset fogyasztasz. Ha befekszel kórházba, ez másra hárul. Lehet, a doki pont ezt szeretné...
2011. dec. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
de miért?
2011. dec. 9. 19:57
 19/19 anonim ***** válasza:
Talán hogy kirángasson a mindennapokból, az azonos környezetből.
2011. dec. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!