Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek nagy baj van?

Szerintetek nagy baj van?

Figyelt kérdés

szoval az van hogy egy ideje (kb. 6-7 hónapja) idönként nem annyira sokszor csak időnként eszembe jut az öngyilkosság. Mostanában elég sokat veszekszek a szüleimmel...azelött soha nem veszekedtünk így de most már szinte heti rendszerességgel veszekszek a szüleimmel és kötnek belém a tanárok (előszeretettel). És amikor ezen otthon egyedül elgondolkodok akkoreszembe jut hogy mindent megoldana az öngyilkosság. Sok minden eszembe jutott már auto elé vetem magam kiugrok az ötödikröl felakasztom magam vagy gyogyszert veszek be. tudom hogy egyiket se mernén megtenni de néha eszembe jut mennyivel egyszerübb lenne mint türni ezt az egészet. Aztán meg arra szoktam gondolni hogy van ennek "jo" oldala és rossz. jo lenne hogy vége mindennek soha többé senki nem köt belém senki nem üvöltözik velem. Viszont rossz lenne hogy fel kéne adnom azt az egyetlen álmomat ami eddig is hajtott. az hogy egyszer híres rockzenész lehessek és így közvetithessem a gondolataimat a világ felé. Egyszer kérdeztem meg a szüleimet mit gondolnak erröl és azt mondták felejtsem el ugy ahogy van a nagyszinpadot. és ez nekem nagyon fájt.

szerintetek mit kéne tennem hogy elfelejtsem az öngyilkosság gondolatát is?

14/L


2011. dec. 9. 14:48
 1/8 A kérdező kommentje:

lécci ha tudtok értelmes és részletes választ adjatok.

Köszi

2011. dec. 9. 14:51
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megölöd magad, mindenki, aki utált téged, győz. Gondolj erre. Szúrj ki velük, és legyél boldog.
2011. dec. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sportolj, az erősíti a testet és az elmét is! Sok ember, aki depresszióval küzd (ami télen rosszabb!!!), az okos terapeuták befogtak sportolni és nagyon komoly sikereket értek el. Próbáld meg! Az álmaidat meg ne osszad meg olyanokkal, akik tele vannak negatívumokkal....hajrá!!!
2011. dec. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
szoval lehet depressziós vagyok?
2011. dec. 9. 15:01
 5/8 anonim válasza:

Kedvesem, ne öld meg magad.

Van ebből kiút. Élhetsz boldog, békés életet. Még akkor is, ha mindenki ordítozik veled, ez ugyanis nem rajtad áll.

Annyi történt, hogy rájöttél, a világ nem az a szép mese, amit eddig gondoltál róla. De hidd el, van ettől több! Jézus azt mondta:

"Jöjjetek hozzám, akik megfáradtatok, és meg vagytok terhelve, és én megnyugvást adok nektek. "

Ha valódi megnyugvást szeretnél, akkor nem megölnöd kell magadat. Ha megölöd magad, a pokol igazán csak akkor kezdődik. Semminek sem vetsz véget!

Szívesen látunk a gyülekezetben. Gyere el egyszer, semmit sem veszíthetsz ezzel.

2011. dec. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy depressziós vagy, de ha nem szeded össze magad könnyen azzá válsz.:((

Az élet olyan dolog, ami nem adatik meg kétszer...ne játsz vele. Sok ember annak ellenére nem vet véget az életének, hogy kilátástalan, mert beteg pl. De élni akar, akkor te akinek koránt sincs ilyen gondja, csak boldog lehetsz.

Tényleg menj el sportolni.! Nem viccből írtam.

2011. dec. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tetris ***** válasza:

Kedves leányzó! Az élet nem habostorta! Nem lehet mindig minden szép és jó.

Mi lenne a világgal, ha mindenki eldobná az életét csak azért, mert összeveszett a szüleivel, és mert a tanárok pikkelnek rá? Ha az arcodba dob az élet egy kesztyűt, akkor vedd fel, és harcolj!

Látod, te magad is belátod, hogy az öngyilkosság nem megoldás semmire. Akkor meg minek fogalkozol vele? Inkább a problémák megoldására törekedjél, ne pedig azon agyalj, hogy vannak problémák.

A szüleiddel mindenképpen rendezned kell a kapcsolatot. Bár nem ismerem őket, hiszem, hogy csak a legjobbat akarják neked, hiszen te vagy a legdrágább kincsük. Jön a karácsony, ez most jó alkalom lesz arra, hogy beszélgessetek, és elmondhassák ők is, és te is, hogy mi a gond.

Az álmaidat pedig ne add fel. Magam is szülő vagyok, így megértem a tieidet. Vszeg azért mondták, hogy felejtsd el a rocczenészetet, mert elég sok rosszat hallani efelől. A menők többsége drogozik, iszik, éjszakázás, .... Értesd meg velük, hogy te nem ilyen lennél, és hogy téged maga a zene érdekel. Győzd meg őket, érvelj!

Na, és fel a fejjel!!!!!!!

2011. dec. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ne öld meg magad, az nem megoldás semmire. Ez kicsit "ezósan" fog hangzani, de nem tudhatod mi lesz utána, lehet, hogy sokkal rosszabb, mint a mostani életed. Ha pedig azt akarod, hogy a szüleid elismerjék az álmod, akkor gyakorolj sokat, és mutasd meg, hogy tényleg komolyan gondolod, és jó is vagy. (Csak zárójelben jegyzem meg, mert nem ismerlek, de nem lehet, hogy a szüleid azért mondták, hogy felejtsd el, mert nincs hozzá nagyon tehetséged, és azt gondolták, hogy ha így közlik kevésbé bántódsz meg? Nem kötekedésből mondom, de ez is egy lehetőség)
2011. dec. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!