Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szedjem a Frontint?

Szedjem a Frontint?

Figyelt kérdés
A pszichiáterem 0.25 mg-os Frontint írt fel, hogy szedjem, ha nagyon nem tudok aludni. A gond az, hogy vizsgaidőszak lesz, nagyon kell majd tanulni, nem szabad tompának lennem. Viszont ahogy egyre idegesebb vagyok, már egy órát sem vagyok képes éjjel végigaludni egyhuzamban, és ettől sem tudok tanulni. Akik szedtek már Frontint, azoknak a tanácsát szeretném kérni, hogy bevegyek-e este egy szemet? Mennyire fogja akadályozni, hogy tanuljak? Mert ez a borzalmas kialvatlanság sem segíti a koncentrálást.

2011. dec. 9. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én egyhuzambe szedtem napi 1 szemet 2 hétig s a végén már nem tudtam aludni,ha nem vettem be.Így csak kétnaponta aludtam,mivel már második éjszaka nagyon fáradt voltam.

Egyébként jót lehet tőle aludni.Csak ne akkor vedd be mikor pont lefekszel,hanem előtte.

2011. dec. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha este beveszed elalvás előtt, akkor 0,25mg esetében reggelre csak azt fogod érezni, hogy jól kipihented magad. Ha többet vennél be egyszerre, akkor lennél tompa másnap. Viszont nagyon gyorsan hozzá lehet szokni, nekem egy hét folyamatos szedés után már nem is használ, ellenben ha nem veszem be, akkor rögtön elvonási tüneteim vannak (ami rosszabb, mint a vizsgák miatti stressz...)
2011. dec. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha valóban pszichiáter írta fel, és te megállsz a meghatározott adagnál, akkor semmi baj. Majd a pszichiáter ellenőrzi, hogy milyen gyakran jársz íratni, és rád szól. Vagyis felügyelet mellett szeded. De ha a nagyi, szomszédasszony, barátnő adta, akkor messzire kerüld el. A frontin nem sima nyugtató, hanem antidepresszáns melletti második gyógyszer. Az antidepi túlpörgető hatását hivatott semlegesíteni. Vannak jó teák, amik mellékhatás nélkül is elérik a nyugtató hatást.
2011. dec. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pszichiáter írta,és Aurorixot is kaptam, hozzá pedig a Frontint azzal, hogy ha nem tudok aludni, és szükségesnek látom, bevehetek egyet este, ill. ha nagyon szorongok, max. mégegyet napközben.
2011. dec. 9. 19:01
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy cipőben járunk, nekem is vizsgaidőszak van, és frontint szedek.. én is aggódtam hogy bódult leszek tőle, 2-3 nap alatt kell tantárgyanként elsajátítanom 50-70 tételt, stresszes vagyok, ideges stb.. 0.25-öst szedek, és csak egy felet veszek abból is be, kb 2 naponta esténként. Én másnapra kipihentebb vagyok, több erőt érzek magamban. És nem butít! Sőt, mintha az agyam jobban fogna :D nemhinném hogy ettől, de a lényeg h nem butít :)

2011. dec. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyi, hogy ahogy tapasztalom, nálam úgy működik h beveszek egy felet, akkor az 20 perc múlva bekábít, és simán elalszom. De ha akarva erőltetem magam hogy ne aludjak el tőle, pl elkezdek tvzni vagy gépezni, miután bevettem, én úgy érzem hamar el is megy a hatása. Tehát a lényeg h lefekvés előtt vedd be, mikor konkrétan aludni mész
2011. dec. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Te mit tanulsz? Én állatorvosira járok, ezért kicsit a memória miatt aggódom.
2011. dec. 11. 00:17
 8/12 anonim ***** válasza:
Jogot hallgatok
2011. dec. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

azt nem mondhatom meg, hogy szedjed-e, de a következőt kell tudni: ha csak néha-néha szeded, hogy akkor éppen tudj aludni, akkor utána tompa leszel, ez a mellékhatás megmarad.

ha minden nap szeded rendszeresen, akkor a tompaság elmúlik pár héten belül.

2011. dec. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nálam nem maradt semmiféle mellékhatás, zh időszaktól kezdtem el szedni, kb 1-1.5 hónapja, és ahogy írtam ritkán veszek be felet. sosem éreztem utána tompaságot miatta. de ezekszerint ez egyénenként változik
2011. dec. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!