Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van esélyem még kijönni ebből...

Van esélyem még kijönni ebből a pokoli állapotból? Csak olyan válaszadók kommentjét várom, akik gyógyszeres és terápiás kezelésben részesülnek/részesültek.

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok, hullámzó az állapotom. Több éve szenvedek ettől, az elején az első gyógyszeres kezelésemnél még voltam tünetmentes is, elhagyhattam a pszichiáter beleegyezésével.. De sajnos mikor újabb változás jött az életembe, ismét visszatértek a tüneteim, ezért újból gyógyszert kellett szednem.. De már nem voltak hosszabb tünetmentes időszakaim, hullámzó az állapotom. Mostanában a legrosszabb... Pár hónapja nem merek közlekedni, olyankor a tömeg jelenléte idegesít, vagy a tekintetük, de itthon meg zavar a folyton négy fal közt levés. :( Ha kimegyek, akkor pár másodperc alatt rosszul leszek, pedig csak a ház környékén vagyok olyankor.. Ezért inkább kerülöm a rossz élményt. Még nincs munkám, (pályakezdő vagyok) sokat vagyok egyedül, olyankor furcsa gondolatok járnak a fejemben, amiken nagyon sokáig rágódom.. Olyan dolgokhoz amiket régebben szerettem csinálni, alig van már kedvem. :( Álomszerűnek látom a világot (régebben is tapasztaltam de régóta nem volt már ilyen érzetem), érzékelek mindent, és reagálok mindenre, de olyan, mintha valahogy mégsem valóságos lenne, de tudom, hogy az. Volt olyan is régen, hogy pl. mentem a buszon suliba, elbambultam, és pár másodpercre hirtelen, mintha nem tudtam volna magamról, meg hogy mi történik körülöttem, nagyon ijesztő volt..Aztán valahogy elmúlt.. :S Nem tudom, az mi lehetett.. Még a betegségem legelején, volt EEG vizsgálatom, szóval epilepsziám nincs elvileg..

Terápiás kezelést is ki fogok próbálni a közeljövőben, remélem sokat fog segíteni..

Van valaki, aki hasonló cipőben járt, mint én, és sikerült neki kimásznia ebből a borzalomból?


2011. dec. 10. 09:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia. Ezeket én is leírhattam volna... sajnos a kiút nekem még messze van, és az odavezető út is homályos. Mikor azt hiszem, jobb lesz, valami új, szokatlan, rossz jön és ugyanott vagyok (ha nem lejjebb).
2012. jan. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!