Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dühkezelési problémák?

Dühkezelési problémák?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok, és arra kérnék tanácsot vagy valami olyasmit hogy most mit tegyek:

Mondok egy sztorit:

Mint mondtam fiú vagyok.Kedves,vicces,sovány,okos.Egyik tesi órán amikor még nem volt benn a tanár lementünk a spanokkal focizni a terembe. Na de jött a tanár. Elkezdte osztogatni az egyeseket akik lementek focizni. (persze énis ott voltam). Engem senki nem köpött csak a legjobb haveromat valaki beköpte, ő meg röhögve mondta hogy én is lent voltam (nem akartam egyest kapni mert rosszul állok tesiből) de beírta az egyest. Ideges lettem. Haverom előttem röhögött. Fogtam magam és olyat beb****am a nyakába hogy mondta hogy nem kap levegőt.

Másik sztori:

Megint haverom. (nem ugyanaz mint az elöző sztoriban). Szünet volt, szivatott hogy sz****m le (mindennapos a szivatás nálunk) de aztán lenyomta a fejemet oda. Amikor végre elengedett fogtam magam és belerúgtam a comjába.

Zűrös családom van.

Most mit tegyek ha hagyom magam és nőni fog az önbizalmam (azaz ha továbbra is ütök és ersebbnek érzem magam) akkor gondolom nem csak haverra ütök hanem mondjuk más emberre is. Aminek következményei is lehetnek.


2011. dec. 12. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Értem a problémádat, bár a leírt esetekben indokolt volt amit tettél. Nyomkodja a kedves szülei fejét, azt. Még inkább ilyen helyzetekben engedd ki, ne fojtsd el. Ha már komoly következményi lennének, akkor már érdemesebb elfojtani.
2011. dec. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kösz a választ
2011. dec. 12. 15:58
 3/5 tetris ***** válasza:
Én nem látok itt semmilyen dühkezelési problémát. Amit tettél, az jogosnak látszik a leírtak alapján. Nincs veled semmi baj, de ha azt akarod, hogy ez így is maradjon, akkor legközelebb igyekezz uralkodni magadon. Persze ez nem jelenti azt, hogy lekvár legyél. Védd csak meg magad, ha a helyzet úgy kívánja. De csak akkor.
2011. dec. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az erőszak sosem megoldás, jó persze ezek elég durva esetek de akkor is, erőszak erőszakot szül. Hát olvastam olyan dolgokat netem, hogy ha felgyülemlik benned hirtelen a düh akkor egy mély lélegzet, és utána lassan elszámolni tízig ... nem tudom mennyire használ, még nem próbáltam. Amúgy azt tényleg nem szerencsés ha magadban tartod, de ha pl. a haverodnak komolyabb baja lett volna a nyakonvágástól, azért is bajba kerülhettél volna. Tudni kell, hol a határ ... akkor inkább tárgyakat üss vagy nem tudom.
2011. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kajak velem is ez van nincs kedved verekedni? már 2 éve nem verekedtem.
2012. febr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!