Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikosság? Szorongás? Mi ez?

Pánikosság? Szorongás? Mi ez?

Figyelt kérdés
10 éve állapítottak meg nálam pánikbetegséget és 5 éve agorafóbiát. Folyamatos gyógyszeres kezelés, tréningek, szinte minden ami kell a gyógyuláshoz. Akaraterős céltudatos férfi vagyok, de az elmúlt 1 hónapban valami egészen mást érzek mint eddig. Voltak rohamaim...már úgy vagyok vele, hogy nem is érdekel. De az elmúlt 1 hónapban olyan érzésem van, mint ha víz alatt lennék. Folyamatos szűnni nem akaró félelem, szorongás, ájulás közeli állapot. A vérnyomásomnak semmi baja..elvileg... 120és 170!!között ingadozik egész nap..de hát ugye a nagyokos pszichiáterek azt mondják, hogy gyógyszert emeljem, meg stbstb..el fog múlni... Mit tegyek, hogy leküzdjem ezt a félelmet!??! Mert igazából a rohamtól nem félek annyira, de ez a víz alatti érzés, hogy beszélnek hozzám és nem tudok reagálni, ez katasztrófális. délután 4 körülre már annyira lefárad a szervezetem, hogy mozogni alig bírok, nem tudok ellazulni, és mindenhonnan menekülök. El itthonról, vissza,gyalog, kocsival, mindennel, de csak hergelem magam. Egyedüli megnyugvás az este. Ilyenkor spontán megszűnik, és mint ha semmi bajom nem lenne... Ez mitől lehet szerintetek? Köszönöm a válaszokat előre is.
2011. dec. 13. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen víz alatti érzés? Nem egészen értem... Kifejted bővebben?
2011. dec. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Homályos látás, viszhangos hallás, mint amit ájulás előtt érez az ember! Mint ha nem te utalnád a testedet, gyenge vagy, fáradt vagy, és nem tudsz koncentrálni. Mint ha félálomban lennél egész nap. Nagyon rossz!
2011. dec. 13. 20:15
 3/9 anonim ***** válasza:
én vitaminokat ajánlanék (télen pl. D-vitamin, B-vitamin...ilyenek...)
2011. dec. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok..

Ájulásérzet nem alacsony vérnyomástól szokott lenni? Nekem alacsony a vérnyomásom és szokott néha ájulásérzetem nekem is lenni..

Engem derealizációs érzet idegesít mostanában.. Amikor kicsit figyelek valamire nem érzem, de aztán újból álomszerű az életem.. Valamint az agorafóbiám is erősebb, emiatt nem tudok közlekedni..

2011. dec. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ugyanez van nekem is..csak nekem a magas vérnyomástól :S:S:S Elegem van :S most is álomszerű minden :S:S
2011. dec. 14. 10:47
 6/9 A kérdező kommentje:
Erre a derealizációs érzésre mit lehet tenni? elegem van, segítsen valaki gyorsan!!
2011. dec. 14. 10:49
 7/9 anonim ***** válasza:

10:25-ös vagyok..

Megértelek utolsó.. :( Nekem is sz*r.. Régen magától múlt el, szóval... Szerintem nem sokat lehet tenni, max. minél jobban foglalja le magát az ember.. Tudnánk privátban beszélni még erről? Hátha tudunk egymásnak segíteni.

2011. dec. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, elnéztem, (rögtön csak a kérdést olvastam, azt hittem más írt még ide) szóval kérdező, beszélhetnénk erről bővebben privátban is.
2011. dec. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hasonló nekem is a tél közeledtével, de én a szemeimen érzem, hogy fáradtak és sok alkalommal hamarabb elfáradok, mint (pl. nyáron), mint akit leütöttek, valaki tud valamit?
2011. dec. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!