Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ilyenek a szüleim?

Miért ilyenek a szüleim?

Figyelt kérdés

Apám piacozik, 15 éves leszek idén, és veszekszik, hogy menjek neki segíteni..

ezzel annyi baj van, hogy nem igazán birom a meleget, már ilyenkor, a 25 fokban már kifexek a napon, nemhogy nyáron... apám nem érti meg, hogy ezt nem birom, tavaly egyszer elmentem vele, és épp 38 fok volt (árnyékban), és akkor is veszekedett, hogy miért nem segítek pakolni..

idén szinte már kötelezővé teszi, mert hogy mással is néha elmegy a gyereke, és nem tudja felfogni hogy nem tudok 50 fokba /mert ugyen napon vunk/ pakolászni..

anyám meg támogatja, hogy maradjon csöndbe :(

mit csináljak velük? 911?! T-T


2009. máj. 17. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

először próbáld megértetni velük, hogy nem bírod, és kérdezd meg, máshogy nem tudnál-e segíteni.

ha nem megy, akkor legvégső megoldásnak: egyszer menj el és dolgozz rendesen, ne erőltesd túl magad, és játsz meg egy rosszullétet és összeesést, hátha felfogják, hogy nem mindenkinek olyan a fizikuma, hogy 50 fokban tud robotolni...

2009. máj. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3%

Ha legközelebb szóba jön mondd meg hogy nem mész mert nem bírod a meleget és vonulj el a szobádba, ne is halljad meg mit mondanak utána. Én így szoktam x)

De ha mégis elrángatnak akkor játszd el hogy nagyon rosszul vagy, így majd látják hogy semmi haszna hogy ott vagy, csak feltartod apudat is.

2009. máj. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Beszéld meg apukáddal, hogy nagyon szívesen el mész segíteni akkor, amikor nincs kánikula, de amikor 50 fok van, akkor is segítesz csak ne a piacon kelljen.
2009. máj. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele hogy segítessz valami másban pl indulás előtt bepakolsz a kocsiba
2009. máj. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért de egy kis segítség nem árthat meg apukádnak. Neked sem árt ha kicsit megízleled a munka ízét. Ha nagyon nem tetszik, akkor temetkezz a tanulásba és akkor legalább van mire "fogni" hogy nem tudsz menni!
2009. máj. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

itthon ígyis segítek neki.. + ha olyan idő van, egyedül lenyírom a füvet :D

az a baj, h tanulásba nem tudok temetkezni.. mert nyáron ugye mibe?! :D


rosszul létre nem gondoltam.. kösz :D

2009. máj. 18. 13:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Elég szomorú ez a nyavajgás. Rosszul nem vagy a napon, tehét igenis tudsz dolgozni. Azt hiszed hogy neki jobb a 38 fokban pakolni mint neked? Csak ő nem nyavajog mert tudja hogy munka nélkül nincs miből megélni. Az meg hogy NÉHA egyedül lenyírod a füvet nem nagy segítség.


Elkell menni nyelv tanárhoz, különórákra járni és megvan oldva a tanulni való. De gondolom ezt sem akarod csinálni....

A 911 pedig azt akarná jelenteni hogy rendőrt hívsz az apádhoz? Hát gratulálok az ötlethez. Te sem találkoztál akkor még alkoholista szülőkkel, vagy igazi agresszív barmokkal.

2009. máj. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

Mondd nekik ezt:

15 éves vagyok, pár évem van hátra a gyerekkoromból. Utána életem végéig ki fogom hajtani a belemet, kérlek, hagyjátok, hogy ezt a pár évet még enélkül töltsem,hisz ti is tudjátok, milyen sokat kell gürizni.

A piac a ti döntésetek volt, vállaljátok a felelősséget érte, cserébe én mindent megteszek azért, hogy az engem is érintő területeken segítsek nektek.

2009. máj. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!