Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki már érezte kilátástalannak...

Aki már érezte kilátástalannak az életét hogyan sikerült tovább lépnie?

Figyelt kérdés

Nem tudok újra talpra állni, mert szétcsúszott az életem...úgy érzem minden összeomlott körülöttem. Nagyon szeretnék ezen változtatni és NEM FOGOM FELADNI 24 évesen, csak nagyon el vagyok keseredve.

Tudom az első, hogy saját magam megtanuljam irányítani az életemet, de már kifogytam az "ötletekből". Küzdök, de mindig falba ütközök....ott tartok, hogy senkim nincsen :( Még a saját családom is megutált...ezért keseredtem meg.


2011. dec. 21. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:

"Nem tudok újra talpra állni, mert szétcsúszott az életem...úgy érzem minden összeomlott körülöttem. "


Ezek nagyon hatásos szlogenek, de mi van mögöttük? Konkrétan mi omlott össze? (MINDEN nem omolhatott össze.)


Olyankor mondják az emberek, hogy "minden összeomlott", amikor annyira rácuppantak egy bizonyos célra, hogy már nem látnak mást, csak azt a célkitűzést. És amikor ezt a célt nem érik el, akkor úgy látják, vége a világnak. Ami persze tévedés.

2011. dec. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Beszéltem a problémámról egy-két jóbarátnak, elmentünk erre-arra, megismerkedtem új arcokkal, és ők már új dolgokat hoztak az életembe.
2011. dec. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi történt, vagy mi nem? Miért utáltak meg?
2011. dec. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

En is sokaig probaltam kapaszkodni, gorcsosen. Ugy ereztem minden szethullik. Es szet is esett. De mindig vannak mas tervek. Es most, hogy mar tudom, hogy az nem mukodott volna ujabb utakat keresek hogy elerjem a celomat, hiszen egy hegyet is sokfelekeppen lehet magmaszni, nem csak egy osveny van felfele.


Nagyon mely depresszioban voltam, nagyon kozel voltam az ongyilkossaghoz, a hidakat nezegettem a dunan, melyik lenne jobb. Aztan otthon a csuklomat metszegettem... es akkor amikor mar ugy ereztem tenyleg meg akarok halni elkezdtem a penget az erem felett hosszabban huzogatni... Tudod, ha hosszabban vagad az ered azt nem tudjak osszevarrni. Es akkor eloszor finoman csak szinte a levegot erte a penge, utana pedig egyre finomabban a bort... picit karcolva a felso reteget... aztan melyebbre... Es megjelent az elso vercsepp.


Akkor bepanikoltam. Nem akartam meghalni. Az a pici vercsepp annyira megremiszett.

Az a pici vercsepp radobbentett hogy en nem akarok meghalni, elni akarok.


Egyebkent ez utan abbahagytam a szuicid megnyilvanulasaimat. De mar olyan melyen voltam hogy elbuktam. Viszont nem adtam fel.


Elismertem a bukast, mar hamarabb el kellett volna ismerni es nem tovann kaparni a godorbol. 1,5 honapig doglodtem, semmit nem csinaltam, alig mozogtam, viszont terveket szottem az ujrakezdeshez. Es utana jott egy nagy utazas. 20 oraval az indulas elott szoltak nekem. Elmentem. Egy nagyon inspiralo szemelyiseggel utazhattam. Birom azt az embert, felnezek ra. Es a pihenesemnek nagyon jo lezarasa volt hogy igy is lehet csinalni, hogy barmit el lehet erni, ahogy o mondta:

" lehet nem fog menni elsore, de sose add fel, ha rajta vagy a dolgon es csinalod es probalod, egyszer valahogy ugyis sikerulni fog, csak ne add fel az elso kudarcok utan."


Egyebkent fura mert tinikent volt egy hasonlo idezet amit nagyon szerettem :)


Allj meg egy picit, es nyugodj meg, gondold at mit szeretnel es bizakodva allj neki!


Minden jot kivanok!

2011. dec. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod...és azt is, hogy megosztottad velem ezt a történetet :)
2011. dec. 24. 18:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is éreztem kilátástalannak az életem.

Ilyenkor, úgy gondolom, az elvárásainkhoz képest más a jelenlegi helyzet, és nagyon nehéznek vagy lehetetlennek látjuk a cél elérését.

Vannak, akik ilyenkor azt mondják, hogy adj lejjebb az elvárásaidból, fogadd el a helyzeted. Talán vannak, akik így tesznek, de én elhatároztam, hogy SOHA ne fogom beérni kevesebbel.

Próbálj a célra koncentrálni, és tisztázd magadban, milyen sokan éltek a Földön, akik megvalósították az álmaikat, szinte hihetetlen módokon is. Hogyan tették? Neked miért ne sikerülhetne?

Ha nem adod fel, az jó. Az azt jelenti, hogy előbb-utóbb sikerülni fog.

Pontosan mi omlott össze?

Ha a családodtól egyébként segítségre számíthattál volna, megbékélhetsz velük, meghúzod magad, együttműködsz... ettől még nekik nem kell tudniuk arról, hogy többre vágysz, és folyamatban van a megvalósításuk.

2012. jún. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Dehogynem tud összeomlani minden. Én elvesztettem az állásom, a barátaim, párom nincsen, pénzem se,a családomra nem számíthatok? Ideig alapon gyomorproblémáim is vannak? Szerinted tud valami ennél jobban összeomlani?

Én is 24 vagyok.

Kérdező! Mozdulj ki barátokkal, tereld el a figyelmed,keresd az apró örömöket! Tanulj,fejlődj, és tarts ki, ahogy írták is az életösztön nagyon erős.Sokkal többre vagyunk képesek,mint amennyit hiszünk magunkról!! Tapasztalat! Sokan küzdünk ezekkel az érzésekkel, de csináljuk a dolgunk.

2012. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!