Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió? Skizofrénia?...

Ez depresszió? Skizofrénia? Skizoid vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem tudok emberi kapcsolatokat ápolni és megtartani, mert valami mindig bekattan nálam, ami miatt "elidegenedek" másoktól. Most például egyik haveromat (egy suliba járunk, azonkívül néha lemegyünk sörözni meg röhögni) azért "vesztettem el", mert akárhányszor hívtam le bárhova (futni, úszni, kondizni) nem jött sehova; ezenfelül nagyon nagy dumája van, de az esetek felében csak lódít. Össze-vissza _PLETYKÁL_ minden hülyeséget, kibeszéli a többieket, gondolom csak azért, hogy teljen az idő. Akár egy gyorsvonat... meguntam és otthagytam, azóta nemigen szólunk egymáshoz.


Másik régi barátomat pedig töröltem mindenhonnan (MSN, etc.), mert idegesített, hogy ő akart mindent megmondani mindenkinek, hogy kiből mi lesz, lenézte a többi embert, hülyének tartotta, képességeit nagyon alábecsülte, retardált volt.


Volt egy, aki szinte csak érdekkapcsolatokat ápolt a többiekkel, egyszer teljesen jó arc volt az emberrel, aztán máshoz pártolt és leszarta és lenézte azokat, akikkel addig jóban volt. Most is ezt csinálja, ezért is töröltem és nem beszélek vele. (Nem lehet, hogy pszichopata?)


Velem van a baj, vagy pont a rossz embereket fogtam ki? Csak depressziós vagyok, elkezdene kellenem élni és akkor nem jutnának eszembe ilyen felesleges értelmetlen baromságok? Túl komolyan veszek mindent?


Nem aggódok, nem szokásom izgulni a dolgok miatt, csak egyszerűen érdekelne.


18/f


2012. jan. 3. 12:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én egy könyvet tudok neked ajánlani:

Andrew Matthews- Barátkozni jó!

Remek könyv.Egyébként ennek az írónak csupa jó könyvei vannak.Érdemes a kezedbe venni.Nekem ő a kedvencem.

2012. jan. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
@ma 13:55: hát az iskolázottság nem nagyon talált. 18 éves vagyok, idén fogok érettségizni, de mindenből 2-esre állok épphogy nem fogok megbukni. Miből gondoltad, hogy intelligens vagyok? Srsly.
2012. jan. 3. 15:20
 13/18 anonim ***** válasza:
54%
Értelmesen írsz. Jók a meglátásaid. A sulis eredmény nem fokmérője az intelligenciának... :)
2012. jan. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"egyik haveromat ... azért "vesztettem el", mert akárhányszor hívtam le bárhova ... nem jött sehova"


Ez nem betegség, hanem meguntad, hogy valaki nem jött sehova, ahova hívtad. Egyáltalán "elvesztetted" azt, aki nem is volt különösebben közeli barátod?


"Másik régi barátomat pedig töröltem mindenhonnan ... mert idegesített, hogy ő akart mindent megmondani"


Én is törtöltem volna, mármint ha használtam volna msn-t.


"Nem lehet, hogy pszichopata?"


Figyeld meg, hogy azzal, hogy "diagnosztizálod" az embereket, pont olyan vagy, mint a megmondóember, akit töröltél az msn-ről.


Zavar, hogy mások ítélkeznek, okoskodnak, de te ugyanígy moralizálsz, minősíted őket stb. Ezt ki kellene nőni.


"Csak depressziós vagyok, elkezdene kellenem élni és akkor nem jutnának eszembe ilyen felesleges értelmetlen baromságok? "


Nem vagy depressziós, de tény, hogy kevesebb időd jutna ezekre, ha elfoglalnád magad valami értelmesebb dologgal.


"Túl komolyan veszek mindent?"


Fogalmazzunk inkább úgy, hogy kissé hisztisen állsz a dolgokhoz.

2012. jan. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszi az utolsó válaszolónak.


Palmnak pedig KÜLÖN köszönet jár a trollkodásért.

2012. jan. 4. 15:44
 16/18 anonim ***** válasza:

MI VAN??? Mit trollkodtam? Ember, két oldalon át próbáltalak biztatni, és többször jeleztem, hogy semmi baj nincs veled, értelmes, normális srác vagy.


Ok.


Visszavonom.

2012. jan. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Gotcha.


Ott van a lényeg: "biztatni". Ezek szerint csak önértékelési problémáim vannak. Ezt lehetett volna közölni egyenesen is.

2012. jan. 4. 16:04
 18/18 anonim ***** válasza:
No comment.
2012. jan. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!