Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan legyek boldogabb?

Hogyan legyek boldogabb?

Figyelt kérdés

23 éves egyetemista lány vagyok...és hát az az igazság, hogy nagyon boldogtalan :(

A tanuláson kívül semmi nincs az életemben, ami fontos lenne, ami az életemet kitölti. Olyan rossz a hangulatom ez miatt, mert úgy érzem, hogy egyre jobban nem találom helyem a világban. Igazából semmi elfoglaltságom nincsen...mindig csak a kötelesség, tanulás, munka. Tudom fontos dolgok ezek és be is szeretném fejezni az iskolát, egyetlen célom jelenleg a diploma...csak hát már nincs motivációm. Úgy érzem, hogy semmi jó dolog nem vár rám a közeljövőben. Szórakozni nem igazán szeretek, barátaim nincsenek, az elmúlt időszakban elég meggyötört és keserű lettem:( Annyira szeretnék változtatni, de nem tudok :(


2012. jan. 5. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Őszinte legyek! Nem csodálkozom azon, hogy így érzel. És ha így folytatod ne csodálkozz ha a pszichiátriai osztályon fogsz kikötni az egyetemi éveid során. Kérdés, hogy meg ér e neked annyit a diploma megszerzése?

Milyen jegyeid vannak?

2012. jan. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mmT ***** válasza:

Szia!

Tisztázd magadban, h ez egy ideiglenes állapot, keserves dolog, h úgy kifacsarják az embert az egyetemen, de hamarosan végzel, és akkor sokkal több időd lesz, h olyan elfoglaltságokat végezhess, amik örömet okoznak.

A suliban barátok nélkül nehéz lehet :( De biztosan vannak ismerőseid, akikkel szoktál beszélgetni (család, könyvtáros, előadáson felszólalás, csoporttársak, random online ismerősök a facebookon, 1-2 normális kollega a stb.) Ha nem nagyon jó barátok, akkor is jót tesz egy kis személyes kontaktus. Erre szüksége van a lelkednek. Csacsogjatok egy kicsit vizsga után

- Ja, és a másik: tél van. kevés napfény, levertség. 8O%-ban ez a hibás a rossz kedvért. Ne hagyd, h felülkerekedjen rajtad. Iktass be egy pici mozgást is (jégkori?:), endorfint szabadít fel, és jobb lesz a közérzeted.

- Milyen színű ruhákban jársz? ugye nem csak sötétekben? Ha felveszel vm rikitó színes fölsőt vagy sálat, akár fülbevalót, a színektől barátságosabbak fog tűnni az arcod, így az emberek is kedvesebbek lesznek veled. Amúgy a színekkel könnyebben felszabadulnak a benned lévő pozitív energiák (hidd el, jól tudom, h mit beszélek!! ;-)

- mosolyogj, légy kedves (menni fog...) tudod, az emberi mosolyra egy visszamosoly a természetes válaszreakció.

- hallgass vidám zenéket, vagy nézz vicces cicás videókat.

http://www.youtube.com/watch?v=DM2177pHMT0

[link]

[link]

- vizsgaidőszak végeztével olvad el Rejtő Jenőtől a Vesztegzárat (csak 2OO oldal), nagyon mulatságos. Mire kiolvasod itt is lesz a nárciszillatú tavasz... :)

2012. jan. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


Valamiért ez ugrott be, remélem téged feldob egy kicsit.

Nincs mit tenni, üdv a klubban.

2012. jan. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

hát ez így elég tré, de szerintem normális vagy. akkor lenne baj, ha ez a sekélyes életforma kielégítene, hogy tanulni, és jónapot.

még akkor is, ha azt tanulod ami érdekel, hát még, ha nem.

2012. jan. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Idejossz a GYIKra, hogy egy kis feldobobast keress rajtunk/altalunk/bennunk.

Pedig a boldogsag te benned van.

Irhatunk mi cicas videot, meg elgondolkodtato linket, de neked onmagadban kell megtalalni a megoldast. (amugy a funny video jo otlet es ha nem sut a nap akkor nyugodtan nyomass dvitamint) de elsosorban onmagaddal kellene megbekelned. Nezz szembe magaddal a tukorben es mondd, hogy "szeretlek". Ha nem hiszed el, akkor mondd megegyszer. Es meg vagy ezerszer, addig a pontig, amig ugy erzed nem szamit semmi mas, csak az hogy elsz. Es ez majd boldogga tesz.


Reggel mondj halat. Koszond meg az Istennek, vagy Budhanak, vagy aki neked bejon, hogy elsz, hogy van kezed/labad, hogy van lehetoseged tanulni, hogy elnek a szuleid (ha igen), es nem vagy halalos beteg es meg soroljam??? Gondolom van egy kis fantaziad. Hasznald! Tessek megkoszonni minden jot, ami veled tortenik. Ez majd ravilagit arra, hogy milyen jo helyzetben vagy es rozsaszinebbul fogod majd latni a vilagot.

2012. jan. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy időt szántatok rám :) Kedvesek vagytok :)
2012. jan. 6. 11:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk kedvesek, csak nincs jobb dolgunk, mert foreveralone-ok vagyunk.
2012. jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát igen...az is igaz, de akkor is köszi :)


Először azt hittem, hogy mindenki elküld majd a fenébe...erre tessék tök segítőkészek az emberek :)

2012. jan. 6. 11:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Segítőkészek, igen. Csak nem tudnak segíteni.
2012. jan. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem tudnak segíteni...aki igazán tud, az saját magam. Egyedül kell boldogulnom..elfogadnom és megoldanom a gondokat. Tudom jól csak nehéz.
2012. jan. 6. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!