Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt depressziós? Aki volt...

Van itt depressziós? Aki volt hogyan gyógyult? Mit cisnál az orvos?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 22:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Én depressziós voltam plusz egyúttal generalizált szorongásom volt. Enni nem tudtam, folyamatosan szorongtam. Úgy nem lehetett élni. Gyógyszert kaptam, amit pár hónapig szedtem. Pszichológus is segített és meggyógyultam. Én nem birtam volna olyan szenvedéssel élni.
2012. jan. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Én szívesen mennék orvoshoz csak attól félek,hogy a gyógyszer nem lenne gykeres megoldás meg,ha én nem akarok segíteni magamon hogyan tudna más..magamat kell meggyőznöm..de vhogy nem megy..pedig még nem oylan vésezs a dolgo szerintem.most kéne ezen segíteni:S
2012. jan. 7. 23:19
 13/24 anonim ***** válasza:

Nézd, én nem tudok odamenni hozzád, és kézenfogva elvinni téged orvoshoz.

Azt mondod félsz, hogy nem segít a gyógyszer. Ezért meg sem próbálod? Esélyt sem adsz neki? Vágj bele, és ha nem használ, akkor kidobod.


Tessék összekapni magad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012. jan. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
2012. jan. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Van sokféle módszer, ráadásul nem zárják ki egymást.


1) El lehet menni orvoshoz


2) Javítani lehet az életviteleden: igen, társaságba kell járni, akkor is, ha nincs kedved hozzá, igen, sportolni is kell, erősen kiviálgított szobában kell lenni és amikor kint napsütés van, ki kell menni. sportolni, mozogni is kell. Ne gondolkodj magadról, ne gondolkozz az életről, a múltadról, ehelyett mindig arra koncentrálj, ami előtted van. És tényleg fontos a pozitív gondolkodás. a gondolataidat csakis te irányítod. Ha jön egy önemésztő, negatív gondolat, azt meg lehet állítani. Helyette arra összpontosíts, amit csinálsz. Ha eszel, akkor az ízekre. Ha dolgozol, a munkára. Ha mész valahova, akkor nézelődj, nézd a házakat, embereket, eget vagy bármi mást. Lényeg, hogy ne gondolkodj. Ha mégis gondolkodsz, akkor meg ne magadról, ne arról, hogy ekkor és ekkor mit csináltál rosszul, vagy milyen lesz a jövőd és a többi hasonló önromboló ökörség. Szedj B-vitamint, cinket és magnéziumot, és egyáltalán, táplálkozz jól.


3) az esetek többségében átmenetileg "gyógyítható" a depresszió alvásmegvonással. Nagyon óvatosan kell alkalmazni (kialvatlanul pl. ne vezess autót stb.). Ez is hasznos, ha akarsz szerezni magadnak egy normális, vidám napot.

2012. jan. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam társaságba menni,de olyan furák az emberek nincs közös témám senkivel és így nem motivál semmi.. vagy nem is tudom..nincs tehetségem semmihez.. mennyi idő múlva lesz eredmény? tehét akkor erőltessem?
2012. jan. 8. 13:09
 17/24 anonim ***** válasza:

Akkor kezd el tanulni. Bármit.

Az, meg hoyg nincs témás senkivel... Olyan nincs, hogy semmilyen témához nem tudsz hozzászólni. Vagy ha mégis, akkor olvass sokat.


Én bármiről el tudok beszélgetni. A forint árfolyamtól kezdve a hadronütköztetőig minnndennrőőőől!!!!


Na tessék belehúzni!!! :)

2012. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
kezdj* -bocsi
2012. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

13:09


"Megpróbáltam társaságba menni,de olyan furák az emberek"


Nem az emberek furák... mint említettem, társaságba kell menned akkor is, ha nincs hozzá kedved. Mivel "depresszióban" az embernek semmihez sincs kedve, ezért nem újság, hogy ehhez sincs. Ettől azonban még szükséged van rá. Ugyanúgy, ahogy súlyos depresszióban az embernek enni sincs kedve, ettől függetlenül élelemre továbbra is szüksége van a szervezetének.


Közös téma? Az emberek 99%-a az idő 99%-ában a semmiről beszél, hülyeségeket. Közös téma nem kell.


"mennyi idő múlva lesz eredmény?"


Inkább megfordítanám a kérdést. Ha egyáltalán nem jársz társaságba és semmi sem történik az életedben, akkor nem fog javulni az állapotod, max. tovább romlik. Bármelyik egészséges embert is kicsinálná, ha hónapokig elszigetelt lenne vagy nem történne az életében semmi.

2012. jan. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Ha akarom ha nem barátkozzak? Én már kezdek rájönnia dolgokra..lehet azért nincs közös témám senkivel,mert nem érdekel semmi--> nem foglalkozok semmivel-->nem tudok az egséz világról semmit--> nincs miről bezsélgetnem..

és a barátkozáson kivül? sportoljak? de mit? vagy hogy?

Van egy olyan anyg bajom,hogy nem akarok boldog lenni,mert nagyon sok ember nem boldog..és akkor így rosszul érezném magam.. meg tuti,hogy uténa valami anygon rossz történne..

2012. jan. 8. 17:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!