Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusok tényleg nem...

A pszichológusok tényleg nem "használnak"?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy ha valaki pszichológushoz jár, akkor csak ront a helyzeten. Ez igaz?
2009. máj. 25. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát rontani semmiképp sem ront.De a gyógyulás tényleg csakis magán az illetőn múlik: hogy mennyire fogékony a szakember tanácsaira illetve mennyire tartja be azokat.
2009. máj. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van. a páciens hozzáállásától függ a siker. ha az illető eleve úgy megy a szakemberhez, hogy "úgyse tud segíteni", akkor nem is fog tudni.
2009. máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Én 5-ször voltam pszichológusnál mert amikor papám meghalt végig láttam ezt az szörnyű tragédiát! És senki más nemlátta... kb.: 6 éves lehettem, ekkor még nem értem föl a telefont meg semmi... na mindegy nemrészletezem, szóval nagy trauma ért a pszichológus szerintem az a személy akinek elmondod őzintén bajaidat és akkor ő mondja a saját meglátását veled kapcsolatban!

Ezt elmondhatot apukádnak- anyukádnak vagy testvére(i)dnek is! Fölösleges szerintem elmenni a pszichológusokhoz! Rontani nem ront csak fölösleges!

2009. máj. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Erre nem lehet így általánosságban jó választ adni. Vannak nagyon jó szakemberek közöttük.

Van nagyon sokféle módszer (pl. kognitív, pszichoanalízis), amit a páciensekkel kapcsolatban alkalmaznak.

Tényleg elég sok múlik a páciens hozzáállásán is, hogy ő valóban akar dolgozni azért, hogy javuljon a helyzete, vagy csak ül a terápián és várja a csodát.

Nekem segített sokat a második, akihez jártam. Az első jóval kevésbé...

2009. máj. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Emberfüggő. Nekem nagyon sokat segített, mert meghallgatott és ezáltal fokozatosan magam is rájöttem,hogy miképp kéne megoldani a problémáimat... Amúgy kb csak attól függ, hogy kihez kerülsz,mert ha valakivel nem vagy egy hullámhosszon,akkor lehet,hogy csak felbosszant és hátráltat.. Ha elmész és nem tetszik,inkább válts! Fontos,hogy "passzoljon" hozzád, szóval leordítsa a fejed,ha erre van szükséged, ha pedig megértésre vágyó valaki vagy, akkor így álljon hozzád. Neki ezt szerintem éreznie kell. Legalábbis egy kis idő után.
2009. máj. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló vagyok.Az tényleg igaz,hogy elmondhatod bármely családtagnak,de az már nem biztos h tényleg hasznos segítséget tudnak adni-akkor sem,ha szeretnének.A szakember azért szakember,mert belelát a háttérbe is,a te viselkedésedből sokminden mást leszűr és nem egyszerűen magát a megoldandó helyzetet kezeli tényként,hanem egyénreszabottan próbál segíteni mindenkinek,követi azokat a folyamatokat amik benned játszódnak és ezekre épít,h meggyógyulhass.mert lehet h ami az egyik embernél bejön,az a másiknál nem.
2009. máj. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem ő fog meggyógyítani, hanem segít abban, hogy dolgozzál magadon. Rávilágíthat olyan dolgokra, amit a családtag, jóbarát, tesó nem tud megtenni, mert ő nem objektívan, kivűlállóként lát téged és a helyzetet.

Én kb. 3 hónapja járok, sokat segít. Nem elsőre találtam meg a nekem legjobb szakembert, de az előző kettőnél egy bezsélgetés után rájöttem, hogy ő nekem nem jönne be, ő lehet, hogy tényleg ártott volna, vagy jobb esetben csak felesleges lett volna.

2009. máj. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! En elég sokáig jártam pszichológushoz, és tényleg semmi nem változott. Magamnak kellett rájonnom, hogy én mit akarok, és be kellett látnom azokat a dolgokat, amiken változtatnom kell. Saját magad kell eldontened, hogy mit szeretnél, a pszichológus csak segít.
2009. máj. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Azt mondjuk fontos szem leőtt tartani, hogy a dianetikusok, szcintológusok eléggé nyomatják a sajtóban, hogy a pszichológia, pszichiátria káros. Ezt főként azért hangoztatják, mert ők sézpen mindenkit magukhoz akarnak édesgetni és agyilag átmosogatni. Több országból ki vannak tiltva. Ezt csak azért írom, hogy ha valami tudományosnak látszót hall az ember, akkor tudja hová tenni. Nekem két pszichokushoz volt szerencsém, a másodikkal szuper szellemi kalandot és lelki jobbulást éltem meg. Az első felejthető volt, nem mindig van meg az összhang, ami egy terápiás kapcsolatban fontos.
2009. aug. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!