Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom leküzdeni a...

Hogyan tudom leküzdeni a dadogást? 19F

Figyelt kérdés

Már szinte mióta az eszemet tudom dadogok. Sok negatív élményem van miatta. Szinte teljesen elzárkózott vagyok, mivel még a legjobb barátaim közt (igaz oldott hangulatban) dadogok. Általában stresszhelyzetben, ha a suliban kérdeznek valamit több ember előtt vagy ha nagyon szeretnék mondani valamit akkor jön elő.

Akinek sikerült már leküzdenie, vagy tud segíteni valamilyen módon az írjon, kérem.


2012. jan. 12. 19:53
1 2
 11/11 anonim válasza:

Én 19 éves vagyok, régebben eljártam logopédustól kezdve kuruzslóig, egyik sem segített. Végül saját magam találtam ki egy módszert.

A hangos olvasás tényleg segíthet de szerintem ez az infó önmagában kevés.

Én úgy olvasok hangosan, hogy közben artikulálok. Megpróbálok a szavak kiejtése közben a hangok megformálására figyelni. az ajkamra, nyelvemre, állkapcsomra. A másik dolog hogy ne csak olvass egyhangúan mint egy robot, játszd el hogy amit olvasol, egy tanárodnak mondod vagy a fönöködnek, akinél nem jó pont ha dadogsz. Játssz le beszélgetéseket a fejedben. Olyanokat amiknél tudod hogy meg fogsz akadni. És itt jön a csavar, ha megakadsz, azt küszöböld ki egy ilyen artikulációs technikával. Sokkal többet segít. Tudatosítja benned, hogy minden helyzetben tudsz beszélni.

Az artikulálást én egyrészt arra használjam hogy a szót amit nehezen mondok ki mert fontos infó (ahogy a kérdezö is mondta, amit nagyon el akar mondani) azt teljesen feldaraboljam és ne úgy gondoljak rá mint egy átjuttatásra váró információ halmazra, hanem mint egyszerü hangokra.

Másrészt az hogy a szavak formálását ilyen fokozott figyelemmel végigköveted, sokkal jobban tudatosítja benned hogy te beszélsz, és hogy jól beszélsz.

2012. aug. 21. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!