Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki tartósabb ideig barátok...

Aki tartósabb ideig barátok nélkül van, elképzelhető h eltávolodik az emberektől, a társasági élettől?

Figyelt kérdés
sosem voltam egy nagy haverkodó típus, de voltak barátaim, azonban csalódtam bennük, míg végül teljesen lemorzsolódtak. Igy eljárogatni, beszélgetni sincs kivel...már nem nyillok meg embereknek, mert akiknek megtettem visszaéltek vele, amiből sokat tanultam. Alig tudom már magam elképzelni társasági életben. Testvérem nincs, édesapámat tizenévesen elvesztettem. Most 25 vagyok, igy úgy érzem kinőttem már a szerezzünk új barátokat életből. Más is van hasonló helyzetben?
2011. máj. 18. 06:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Igen... Sajnos az emberek gusztustalanok...
2011. máj. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Hát figyelj, ha szeretnél barátokat, akkor nem akadály az hogy 25 vagy, barátokat szerintem bármikor lehet szeretni. Ha meg nem akarsz, akkor nem kell hogy legyenek barátaid. nekem sincsenek és nem is vágyom rá hogy legyenek. Bár van néhány ismerősöm, akikkel tudok beszélgetni ha épp ahhoz van kedvem (interneten), meg van egy a való életben is de vele is csak pár havonta találkozom.

Szerintem a barátok inkább tizenéves korban fontosabbak, míg iskolába jár az ember. Legalábbis én csak addig próbálkoztam ilyesmi kapcsolatokat kialakítani, amíg iskolába jártam, hogy suliban valamivel el lehessen ütni az időt (na meg mindenkinek voltak barátai, eleinte kinéztek, mert nem nagyon beszélgettem senkivel, szóval inkább beilleszkedtem). Felnőtt korban már csomó mindennel el tudja magát foglalni az ember, ilyenkor már nem hiszem hogy annyira fontos legyen hogy legyenek az embernek barátai. Én is, mióta nem járok iskolába, a legtöbb ottani barátommal megszakítottam szép lassan a kapcsolatot. Bár engem nem használtak ki, nem éltek vissza semmivel, egyszerűen csak már nem volt szükségem barátokra.

Na mindegy, nem biztos hogy pontosan a kérdésedre válaszoltam, a lényeg az hogy ha szeretnél, még lehetnek barátaid, ha meg nem, az sem baj egyáltalán.

2011. máj. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
jó hát nem kötelező, de az életben sztem vannak olyan helyzetek, amikor barátok nélkül igen nehéz megmaradni
2011. máj. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem sokkal könnyebb mióta nincsenek barátaim. Milyen helyzetekre gondoltál, mert én egyet sem tudok elképzelni..
2011. máj. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
de jó lehet nektek, hogy nincs barátotok és nem is akartok... mondjuk így legalább több marad nekem:D de titeket sajnállak. elég szar lelkivilágotok lehet, ha ilyen antiszociális létet teremtettetek magatoknak tudatosan.
2011. máj. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát nekem semmi bajom a lelkivilágommal. Mármint nem vagyok depis, nem utálok senkit, ha ilyesmikre gondolsz. :) Csak nem vágyom társaságra, egymagam jobban elvagyok, ennyi.
2011. máj. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
az márpedig nem normális. az ember társas lény. szerinted a facebooknak miért van ekkora sikere? azért, mert az ember alapvetően akkor érzi jól magát, ha az élményeit megoszthatja másokkal, nem csak egyedül éli meg. próbáld ki egyszer, hogy áthívsz valakit pl meccset nézni, milyen más lesz úgy. vagy nem egyedül ebédelsz. hidd el, jó lesz
2011. máj. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Jajj nyugi már, életem első 18 évét folyamatos társaságban kellett leélnem, az iskola alatt tulajdonképp kényszerítve voltam hogy barátaim legyenek, voltam az akkori barátaimnál sokszor ps-ezni (egyébként lány vagyok), ők is voltak nálam, beszélgettünk is sokat, eljártunk ide-oda és stb minden ami hozzátartozik egy barátsághoz.. Alig vártam hogy megszabaduljak tőle, és azóta tökéletesen elvagyok. Ja, és facebook-om sincs. Hidd el, tudom mi a jó magamnak.
2011. máj. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
hát te tudod. de akkor minek irkálsz ide? itt is másokkal társalogsz. szerintem igenis hiányzik neked a társaság.
2011. máj. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Főleg azért szoktam ide írogatni mert sok hasznos dolgot tudhat/kérdezhet meg az ember. És nem mondtam hogy remete vagyok aki soha nem beszél senkivel. Ez a minimális kommunikáció amit itt ezen az oldalon lehet folytatni, az pont elég, a konkrét társaság nem hiányzik. Az a jó ebben az oldalban még, hogy anonim, rengetegen vannak, és nem egyszerre mindig csak ugyanazzal a 2-4-10 emberrel kell beszélgetni. Sokkal szabadabb az itteni kommunikáció, egy társaságban oda kell figyelned mit mondasz ki és mit nem (nekem legalább is kell, mert nem igazán úgy gondolkodom a dolgokról mint mások), és ez az ami fárasztó egy idő után, tettetni hogy ugyanolyan vagy, meg tettetni hogy érdekel a másik. Itt azt mondok amit akarok, és arra reagálok amire akarok. Élőben ugye nem tehetem meg azt hogy xy beszél hogy mittudomén tegnap erre-arra jártak, terhes a kutyája és amúgy nagyon ideges a vizsgái miatt, szóval erre nem mondhatom neki, hogy oké, kit érdekel, inkább hazamegyek. Na mindegy, nem mintha magyarázattal tartoznék neked, de nem volt jobb dolgom úgyhogy leírtam... :D Összességében ennyi a lényeg, az emberek 99%át halál unalmasnak tartom és nem akarok velük semmi tartós kapcsolatot... Itt az oldalon is van hogy csak nézek, egyeseknek milyen problémái vannak.. De, mint írtam, itt csak nyomok egy x-et ha nem érdekel, aztán csókolom.
2011. máj. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!