Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fiatalkorban elbutulás?

Fiatalkorban elbutulás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy nagy problémám. 20 éves vagyok és kezdek elbutulni, ami miatt már kezdek "életképtelenné" válni. A kortársaimhoz képest durván lemaradtam agyilag. Sokszor előfordul az, hogy egyszerű tárgyak megnevezése nem jut az eszembe, pl.: evőeszköz. Alapvető matematikai műveletek elvégzésére alkalmatlan vagyok.


Ma például negyed órát kellett gondolkodnom az alábbi dolgon: 12.40 volt, 16.00-ig volt a munkaidőm. 3 óra 20 perc után lejár a munkaidőm. Ha 4 óra telik el 12.40 után akkor 16.40 lesz. Ebben az esetben mi az összefüggés a 12.40 -> 16.00 -> 16.40 közötti sorban? A választ nem igazán találtam és annyira feldühített a dolog, hogy még a lapátomat is bedobtam az árokba. Teljesen leblokkoltam, szinte képtelen voltam a munkavégzésre. Nem voltam jó matekból (nem is tanultam rá), de az egyetemen parciális integrálásból, valszámból meg ilyen egyszerűbb műveletekből (a többi egyetemi matekhoz képest egyszerű) elsőre átmentem a vizsgákon (levelezőn tanulok).


Amikor elutazom otthonról, biztos, hogy a szerencsétlenségem és a butaságom miatt ér valami: kirabolnak, megbüntetnek. Ez utóbbi mindig olyan triviális dolgok miatt történik, amihez tényleg nagyon hülyének kell lenni. A múltkor még őrizetbe is vettek mert szabsértést követtem el. A MÁV is folyton büntet mert elnézem a dátumokat stb.. Nevek nem jutnak eszembe, egyszerű dolgokon kell sokat töprengenem (még egy példa: kezembe került egy olyan vízmérték, ami 45 fokban is mér "vízszintet". Amiatt hagytam abba a munkát, mert elmélkedtem rajta, hogy milyen fizikai hatások miatt van az, hogy a mérőeszközt megfordítva, de ugyan abban az irányban tartva, ugyan azt az eredményt produkálja és mi lenne a helyzet vele az űrben, ahol nincs olyan, hogy egzakt "le". A buborékra, hogyan hat a gravitáció, beszélhetünk-e reakciós erőről, a buborékot támasztja, ha elhanyagolható mértékben is a henger amiben van? Butaságok.


Ezekben a gondolatokban veszek el és csak vegetálok. A párkapcsolatok meg ilyen hülyeségek nem érdekelnek, szóval az sem lehet a megoldás, hogy ilyesmibe meneküljek. Felőröl ez a bizonytalanság és tudatlanság. Van gyógyszer, amivel a hozzám hasonló bolondokat lehetne gyógyítani? Legszívesebben főbe lőném magam néha amikor felhúzom magam a butaságaim miatt.


2012. jan. 18. 17:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
majdnem, 23 vagyok és nő. valakivel összekevertél? :)
2012. jan. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Valószínűleg igen.
2012. jan. 24. 20:02
 13/13 anonim ***** válasza:
Van visszaút mindenből.Én elvesztettem majdnem minden emlékemet hála apámnak aki miatt 8 évig egyfolytában a legmagasabb idegességben volt részem(majdnem meg is vakultam illetve agyvérzést is kaptam) és hála AZOKNAK AKIK MIATT 3 évig intenzív alkoholista voltam. 2 év nyugalom után helyreállt az agyam .Igaz hogy meg kell tanulnom mindent de haladok és új életet kezdek és elfelejtem a rosszat. Akik segítettek azok természetgyógyászok. Írj ha gondolod.
2012. dec. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!