Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék újra érezni?

Hogyan tudnék újra érezni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nincsenek érzéseim az emberek iránt. Nagyon közömbös lettem a családtagjaimmal szemben. Nem tudok egyszerűen semmit sem átérezni, se örömet, se szomorúságot. Nem tudok örülni akárminek is, csak annyit gondolok, hogy "tök jó hogy van" és ezzel le van zárva. Más pedig képes órákig/napokig repkedni az örömtől. Mit csináljak? Hol lehet a baj? Főiskolára járok, első évben rengeteget stresszeltem, de már megtanultam kezelni és nem idegeskedek. Kihathat az érzelmeimre? Második év végén járok, és jól megy a tanulás.


Sokszor tapasztaltam azt is, hogy rámtörnek a negatív gondolatok, pl legyen egy vizsga, vagy valami közös program barátnőmmel, és olyan gondolataim vannak, hogy "nemár, nem akarom, úgyse fog sikerülni". Valamikor pedig annyira pozitív tudok lenni, hogy meglepődöm magamon.


Röviden és zavarosan ennyi. Mit tanácsoltok?


2009. máj. 30. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
támaszkodj a barátaidra, legyél velük többet, járjatok el szórakozni..
2009. máj. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Kifelé figyelj többet, ne befelé, nem kell az embernek folyton elemeznie saját magát. Az időjárás, a hormonok, a levegő és minden hatással van a szervezetünkre, ezáltal a gondolkodásunkra, érzéseinkre is. Tervezd a jövőt, tűzz ki sok kis célt, amit meg tudsz valósítani, nem kellenek nagy dolgok, de mindenképp olyanok, ami reális eséllyel sikerül (pl egy jó kaja:) ) járj sportolni, kirándulni, fotózni, meg kell látni az élet szépségét és értékeit mindenkinek, különben besavanyodik a mókuskerékbe és onnan nehéz kijutni. Tudom, hogy drasztikus, de én annak idején mikor így éreztem, arra gondoltam, hogy ha holnap azt mondaná az orvos, hogy pár hetem van hátra, millió dolgot kellene még behoznom, mert kevés az idő, rövid az élet és nem érünk rá csak lebegni az éterben.. így gondolom!
2009. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sokat segítettek. Igen, lehet, hogy több eljárás sokat segítene rajtam.
2009. máj. 30. 15:00
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem nem azzal foglalkozol, amivel igazán szeretnél.

gondold át az életedet, hogy mi az, amit akkor csinálnál, ha nem kellene semmit sem csinálnod, és csináld azt, leszarva mindenki más véleményét. nem kell megfelelned senkinek sem, csak magadnak.

2009. aug. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!