Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet abba hagyni a...

Hogyan lehet abba hagyni a "tikkelést"?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy meghulyultem!Igy kacsingatok össze vissza vagyis tikkelek a szememmel,és szerintem a látásom minosegere is rámegy,észrevettem.már egy félévesa dolog de nem tudok lezsokni rola!Can vmi modszer vagy segitseg?
2009. máj. 30. 23:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Szia!Erről nem lehet leszokni,mert ez nem egy szenvedélybetegség!A szem idegrángása okozza,tőlünk független!Szedjél MagneB6-ot vagy valamilyen B vitamint és előbb-utóbb csökkennek a tünetek!Ne izgulj,mig rá nem jöttem,hogy mitől múlik el engem is idegesitett!Addig is kitartás!
2009. máj. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

sajnos nálam nem ez van!én magamtol csinalom de nem tok leszokni rola!nem az ideg rángatja:S

azert irtam h behulyultem?!

2009. máj. 30. 23:21
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nagyon stresszes az életed és azért van ez.

Vannak erre gyógyszerek, ha orvoshoz mész.

Magadtól is abba tudod hagyni, ha nagyon akarod. Határozd el, hogy mostantól nem csinálod. Ha 1 napot kibírsz, amikor másnap felkelsz már eszedbe se fog jutni. Így aztán szépe lassan elhagyható.

De ha végképp nem megy, akkor orvoshoz kellene fordulnod, látott már ilyet, másoknak sokkal furcsább dolgai vannak. Elmész, pár perc alatt megbeszélitek majd ad rá valamit.

És így könnyebb lesz felhagyni vele.

2009. máj. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Szia!Attól függetlenül,hogy magad csinálod vagy se még szedheted a MagneB6-ot!Remélem abbamarad!
2009. máj. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt válaszokat,remélem menni fog!:)
2009. máj. 31. 18:19
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vannak néha tikkjeim, most is pl. egy kicsi a szememen. El kell határozni, hogy nem csinálod többet. Az első pár perc rossz, próbálod valamivel pótolni a tikket... De úgy nem fog sikerülni, ha görcsölsz, és arra koncentrálsz. Sok sikert! Most én is elkezdek leszokni :)
2009. jún. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is tikkelek.. de csak néha.

Általában egy kis kiadós stressz után jön elő, amikor nagyon rágöcsrölök valamire. Kb 2-3 hét alatt "letudok szokni" róla, vagyis szépen fokozatosan megprobálom egyre kevesebbet csinálni,

2009. okt. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
50%
én is szoktam tikkelni már 9-éves korom óta, csak én úgy hogy valamilyen irritáló érzés kap el és akkor így szinte muszáj vagyok azt csinálni. én néztem erre nincs gyógymód... mondjuk van olyan tabletta ami tompít rajta de ezt nem lehet abbahagyni. Én megőrülök tőlle és én is kipróbálom akkor azt a MagneB6-ot.
2010. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 pesti margit válasza:
Sziasztok ! Nekem is tikkel a szemem ,már vagy két hete vltam orvosnál ,ki irta a milgamma drazsét a magne b6-t de semmi eredmény ! totál idegesít , szerntetek mi tegyek?
2011. márc. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Nem lehet hogy Tourette szindróma? Hallottatok már róla? Én egy pár hónapja néztem vissza egy fókusz interjút még 2009 - ből. Ott meséltek róla. Nekem is vannak tikkjeim, de mielőtt nem láttam ezt a videót, azt hittem hogy én vagyok megőrülve, meg ilyen hülye szokásokat senki más nem produkálhat rajtam kívül. Keressetek rá esetleg. Egyébként nekem is leginkább a pánikbetegségem idején jelentkezett, úgyhogy stresszel lehet összefüggésben valóban.
2012. jún. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!