Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért történik ez velem? Pont...

Miért történik ez velem? Pont most mikor már kezdtem jobban lenni.

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok. Volt már öngyilkossági kísérletem is, de most már nem vagdosom magam és kezdek jól lenni. Vannak napok/hetek mikor egyáltalán nincs rossz kedvem, akkor nevetek, meg együtt tudok szórakozni a többiekkel. De mostanában (kb. 1 -1,5 hónapja) egyre sűrűbben van olyan, hogy csak úgy minden különösebb ok nélkül elsírom magam. (olyan is volt, sőt általában a sírás előtt mindig jó a kedvem)De nem akárhogy sírok, szóval nem pityergek hanem képes vagyok órákig folyamatosan sírni és olyankor senki, még a legjobb barátnőim sem tudnak megnyugtatni, és olyankor nagyon rossz gondolataim vannak, nagyon sokáig odáig eljutok, hogy nem akarok tovább küzdeni a depresszió ellen és kész. Inkább haljak meg. De mikor megnyugszom akkor meg ezek miatt a gondolatok miatt képes lennék a fejemet a falba verni, hogy hogy gondolhattam ilyen butaságra. Amúgy a történethez hozzátartozik, hogy az egész osztályom tud a depressziómról és az öngyilkossági kísérletemről/vagdosásaimról és csakis nekik köszönhetem, hogy most élek és úgy ahogy, de jobban vagyok. Nem értem miért vannak ezek a sírások. Pedig most még szerelmes is vagyok, és az eszem tudja, sejti, hogy lenne esélyem a fiúnál, csak egyikünk sem lép a másik felé és így nem lesz semmi. :( Kérlek segítsetek, mert már semmi magyarázatom nincs ezekre a sírásokra! Előre is köszi.
2009. máj. 31. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is, kezelt már pszichiáter? Szedtél gyógyszert?

Mert ha nem, akkor lehet, hogy érdemes lenne megpróbálni, mert a depresszió, nem játék. Nem te tehetsz róla, és nem önsajnálat és nagyon jó, hogy melletted állnak a barátaid is, de ők egyedül nem tudnak meggyógyítani. A depresszió kialakulásának pontos okát még az orvosok se tudják, de azt igen, hogy az ingerületátvivő anyag hibájából adódik az idegrendszerben. Vagyis a depresszió nem csupán lelki betegség. Ezért lenne, jó, ha rendszeresen járnál pszichiáterhez, mert ő a testi és a lelki oldalát is figyelembe veszi a betegségnek, esetleg ír orvosságot. Ha jól tudom, akkor nem is muszáj magánorvoshoz menned, mert a TB állja, ha a háziorvos ad beutalót. Úgyhogy ez ne okozzon problémát.

Ha úgy érzed, hogy a szerelem kizökkenthetne egy kicsit ebből az állapotból, akkor próbálj meg lépéseket tenni. Nem kell lerohanni a srácot, csak közeledj felé bátrabban, mint barát. Úgy csak nem lehet leégni, ha barátkozni akarsz:D

Amúgy tényleg jó lenne orvoshoz fordulni, mert ha tényleg depressziós vagy és már voltak öngyilkossági kísérleteid, az nem vezet jóra. Mert minden depressziós úgy van vele, hogy amikor tiszta a feje, akkor eszébe se jut, a halál gondolata, de aztán bekattan valami és már a híd peremén áll:(

Vigyázz nagyon magadra, nézd az életed pozitív oldalát. A barátaid kitartanak melletted és ez nagyon nagy kincs! Nézd azt, amiben jó vagy, foglalkozz azzal és légy sokat társaságba. Szervezz dogokat, azok lekötik a figyelmedet a bánatodról. Nemsokára vége a sulinak, szervezz a barátaiddal kirándulást, menjetek el egy jó teaházba dumcsizni, ne penészedj a 4 fal között. A társasági élet egy kicsit mindig kizökkent és ők még vigyáznak is rád.

Sok sikert, szurkolok neked, hogy meg tudj gyógyulni!!! Menni fog, ne add fel!

2009. máj. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a kamaszkor része. Próbáld meg túlélni. Saját tapasztalat, pl. a sok sírás. Én eljártam egy párszor beszélgetni egy pszichiáterhez, gyógyszert nem szedtem, ennyi is elég volt. Próbálj a pozitív dolgokra koncentrálni, szervezz magadnak több programot a barátaiddal, vagy sportolj. Azt mondják, hogy a mozgás képes boldogság hormonokat felszabadítani. Annyira jó fiatalnak lenni! Ha visszagondolsz majd kb. 25 felett, Te is rá fogsz majd jönni. Az a sok hülyeség, buli, szerelem, amin átesik az ember ennyi idősen mint most Te. Kívánom, hogy minél előbb juss túl ezen az állapotodon és légy nagyon boldog!!!
2009. máj. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Elsőnek: igen kezelt már pszichiáter, de hamar arra a döntésre jutott, hogy gyógyszert kellene szednem. ettől megijedtem, mert legnagyobb szenvedélyem az olvasás (oké fura így 15 évesen) és nagyon sok rosszat olvastam az antidepresszánsokról és így elhatároztam hogy egyedül csinálom végig. otthagytam a doktornőt (de minden hónapban vissza kell mennem ellenőrzésre) és akkor mondtam el az egész osztálynak (o.főm tudott róla, ő segített orvost találni) és akkor kidobtam az összes szikémet, pengémet. és elmondhatatlanul sokat segítettek. Anyu semmit sem tud róla (és nem is fogok neki beszélni erről) és mivel nem tudta hogy hova lett a szikém vett egy másikat. Eléggé megijedtem és a biztonság kedvéért odaadtam a legjobb barátnőmnek. csütörtökön kell visszamennem a doktornőhöz és előre félek hogy mi lesz ott. legutóbb mikor kontrollra mentem megpróbáltam megölni magam. gyógyszer túladagolás, és megvágtam magam jó mélyen. Lefeküdtem aludni. Aztán másnap meg eljátszottam, hogy minden a legnagyobb rendben.

2009. máj. 31. 21:12
 4/12 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok, anyukáddal miért nem osztod meg a problémád? Nem jó a kapcsolatotok?
2009. máj. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De nagyon jó. Túl közel állunk egymáshoz. Pont ez a baj. Nagyon szeretem és nem akarok neki fájdalmat okozni. Mert pl.: karácsony előtt nem vigyáztam és meglátta a sebeket a karomon és nagyon szomorú volt, és megkérdezte hogy miért akarom tönkretenni?? Saját magát okolta érte. és nem akarom, hogy neki rossz legyen. Akkor már inkább szenvedek én, csak neki jobb legyen. :(
2009. máj. 31. 21:25
 6/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy azt kérdezte anyukád, hogy miért akarod tönkre tenni. Miért nem azt monta, hogy inkább beszélgessetek, mondd el miért csinálod, mit érzel, mit gondolsz, szerinted mi kellene, hogy neked jobb legyen.

Azért érdemes eljárni pszicho dokihoz, mert ő fel tud tenni olyan kérdeseket, hogy úgymond megvilágosodik benned olyan is, amire még nem is gondoltál, megszűnnek ezáltal a benned lévő feszültségek. Talán dokit kellene váltanod, mert ahogy leírtad nem kedveled, nem mész hozzá szívesen.

2009. máj. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget, és lehet hogy keresek egy másik dokit.
2009. máj. 31. 21:37
 8/12 anonim ***** válasza:

Az 1. vagyok. Én is eléggé szkeptikus vagyok az antidepresszánsokkal kapcsolatban, sőt minden gyógyszerrel kapcsolatban, úgyhogy ha szeretnéd gyógyszerek nélkül legyőzni a depressziót, válts dokit, menj inkább pszichológushoz, ő nem is írhat gyógyszert... Amúgy esetleg megkérdezhetem, hogy van-e valami különösebb oka, hogy ennyire utálod az életed? Ne aggódj, nem ítéllek el én már 20 fölött vagyok, de néha rémesen magam alatt tudok lenni, de főleg a világ igazságtalanságai miatt... Szóval ha nincs különösebb oka annak, hogy miért alakult ki benned az életed utálata, akkor javasolom, hogy próbálj olyan dolgokba kezdeni, amik megmutatják, hogy milyen elégedett lehetsz az életeddel...(pl.ha szeretsz olvasni olvass régi élettörténeteket, olvass az arab világban élő nők életéről, a szegénységről...) Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, hogy ilyen szomorú témákat ajánlok, de talán látnád, hogy te mennyire elégedett lehetsz. Nekem is sokat segített. Csomószor éreztem azt, hogy " Hú de gáz vagyok, hogy én itt kesergek azon, hogy tanulnom kell, míg párszáz kilométerre emberek halnak éhen, és milyen boldofok lennének, ha cserélhetnének velem"

Jobban megbecsülöm az életet.

De a pszichológust mindenképp keresd fel!!! Ártani nem árthat, nem ír fel gyógyszert ne aggódj!

Anyukádról meg annyit, hogy én is megértem a félelmedet, hogy nem azért nem mondod el, mert nem vagy vele jó kapcsolatban, hanem mert nem akarsz neki csalódást okozni, mégis jobb lenne, ha tudna róla, így otthon is tudna vigyázni rád! És szerintem megértené, hogy a depresszió nem csak a lelked betegsége, hanem a testedé is. Úgy mint mondjuk az epekő...najó, nyilván nem pont olyan :) De azért nem lehet csalódott mert van valami betegséged, hisz nem csak a te hibád.

Sok sikert, írj nyugodtan ha még bármiben kéne segítség!

2009. máj. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. máj. 31. 22:39
 10/12 A kérdező kommentje:
Az a legmegdöbbentőbb, hogy már nem utálom az életet. Örülök, hogy élek. Pont ezért nem értem azokat a sírásokat és a vele együtt jött "jobb lenne meghalni" dolgot. Mert ha megnyugszom akkor meg körbe tudnám futni a világot örömömbe, hogy a barátaim nem engedték, hogy hülyeséget csináljak.
2009. jún. 1. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!