Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le a türelmetle...

Hogyan küzdjem le a türelmetlenségemet és a sietség érzését az alábbi helyzetekben? Milyen módszer/terv alapján? Már nagyon frusztrál a helyzet.

Figyelt kérdés

Az olvasáskor vagy egyéb olyan teendők végzésénél vettem észre, hogy mennyire türelmetlen vagyok az eredmény kivárásával, milyen hamar félbeszakítom az olyan teendőket, amik bár igenis ÉRDEKELNEK, csak éppen nagyobb koncentrációt, fókuszálást igényelnek, illetve az eredmény nem azonnal mutatkozik meg, hanem pl. csak egy hét/hónap stb. múlva.


Pl. elkezdek egy olyan könyvet olvasni, ami valóban érdekel, és senki nem kényszerít, hogy olvassam, nem tanulmányokhoz kell...és a téma érdekel, akkor egy idő után azon agyalok, hogy jaj, ma csak 10 oldalt tudtam olvasni, így mikorra végzek majd vele. Végül belekezdek párhuzamosan egy másikba...de végül mindegyiket olvasatlanul hagyom. Ugyanakkor ez a befejezetlenség, hogy sok mindenbe belekezdek, de semmit nem fejezek be, nagyon frusztrál.



Ugyanez a helyzet nyelvtanulással is. Hiába van tanulótársam is, és érdekelnek is a nyelvek, mivel ugye nem azonnal egy--két nap múlva van igazi eredmény, így türelmetlen leszek, frusztrált, és végül felfüggesztem. Amikor újra nekivágok, akkor meg a kudarcélmény van bennem, hogy most sem haladok látványosabban.


Ez szerintem a felgyorsult világ miatt van. Amihez már több türelem vagy nagyobb koncentráció kell, már hamar feladom.


Hogyan győzhetném le ezt a fajta türelmetlenségemet?

Hogy olvassam el azokat a könyveket (most pl. 4-5 konkrét könyv van, ami IGAZÁN érdekel)elejétől a végéig türelmesen?

Mit tegyek nyelvtanulás ügyben, hogy ne adjam fel már két hét után?


2011. dec. 4. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:

"félbeszakítom az olyan teendőket, amik bár igenis ÉRDEKELNEK, csak éppen nagyobb koncentrációt, fókuszálást igényelnek"


Ami valóban érdekel, abba beletemetkezel úgy, hogy nem eszel, nem iszol, nem alszol, a külvilág megszűnik számodra.


Ami "érdekel", de nem tudsz rá koncentrálni, az nem érdekel, hanem azt az elképzelt embert érdekli, aki szeretnél lenni, csak hát nem ő vagy.


Meg kellene találni azt, amit végig tudsz olvasni, azaz tényleg mélyebben érdekel.


Persze nem mindenki egyforma mértékben eltéríthető. Aki könnyen eltéríthető, annak megfelelő praktikákkal kell ezt ellensúlyoznia. Én is szenvedtem ilyesmiben, erre akkor jöttem rá, amikor egy időben munkámmal összefüggésben több órát utaztam naponta, és eközben rengeteg könyvet elolvastam, még többet, mint azelőtt. Ekkor döbbentem rá, hogy az, hogy nem választhatok, hanem mindig csak egy könyv van nálam, segít összpontosítani. Valahogy neked is korlátoznod kell a környezeti ingerek számát. Nem rossz ötlet pl. kikapcsolni a számítógépet pár napra.


"Mit tegyek nyelvtanulás ügyben, hogy ne adjam fel már két hét után?"


Két hét alatt érzékelhető eredményeket lehet elérni a nyelvtanulásban, ha ezt nem tapasztaltad meg, akkor rossz a módszered.

2011. dec. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbáld meg olvasás, nyelvtanulás előtt "kitakarítani" a fejedet a figyelmedet el-elterelő gondolatoktól úgy, hogy kiírod ezeket a belső fecsegéseket papírra, számítógépe. Tök mindegy, mit írsz, hogy írsz, értelmes-e, malacság-e, úgy sem olvashatja el senki, sőt még neked sem kell aztán a leírtakkal foglalkozni. Bár talán az is elő fog bukkanni, mi az a fő dolog, ami állandóan eltérít. Kell persze némi gyakorolgatás ehhez is, hogy le tudjuk írni, ki tudjuk "folyatni" a legközönségesebb gondolatainkat, kezdetnek akár akár fél oldal is elég lehet, hogy nyugton hagyjanak bennünket a kisördögök.

Nem tudom, milyen könyvekről van szó a nyelvtanuláson kívül, de talán segíthet, ha eldöntöd, hogy most mit fogsz megfigyelni a könyvben, pl., mi lehet/ne valóság belőle, mi csak fantázia, mi a legérdekesebb abban a fejezetben, mit lehetne belőle kipróbálni, mi az ebből, amit eddig nem tudtál, te még mit tennél hozzá, próbálj meg kérdéseket megfogalmazni a szöveggel kapcsolatban, hogy lásd ad-e választ rá a szöveg, stb., így talán jobban köti majd a figyelmed.

2011. dec. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!