Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, ha kudarc ér,...

Miért van az, ha kudarc ér, akkor teljesen mélybe süllyedek?

Figyelt kérdés

Mostanában jött elő, ha valami nem sikerül, akkor nem hogy újrapróbáljam, de elkezdek rettegni...olyan problémákat hozok fel ezzel kapcsolatba, amik nem is léteznek, vagy soha nem lett volna zavaró, de most még is.. ráadásul egy kisebb kudarc miatt annyira a padlón vagyok, hogy minden másban is csak a kudarcokat érem el, nem érzem úgy hogy valaki is lennék, csak hogy sz.r alak vagyok, semmi sem sikerül, senki sem szeret és ilyenek..

Mit tehetnék? Tudom hogy pozitív gondolkodás sokat segítene, de egyszerűen negatív a gondolkodásmódom, és nem tudok arra figyelni hogy de igenis valami sikerülni fog..:(

23L


2012. febr. 12. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem történt valami, ami ezt váltotta ki? Vagy talán csak túl stresszes időszakban vagy. :S
2012. febr. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát igazából sok mindennel úgy vagyok, hogy belekezdek, de ha egy kisebb akadályba ütközök, akkor feladom..és így semmi sem sikerül, és az önbizalmam már rég a világ másik végén van:S Tudom, hogy nem kéne feladnom az első kudarcnál, de egyszerűen nem érzem azt hogy még egyszer újra próbálkozzak..

Csak éppen ezzel a depresszióval a közeli ismerőseimet, akik segíteni akarnának, csak bántom, ahelyett, hogy örülnék, hogy törődnek velem..de senki sem érti meg hogy mik a bajaim, mindenki legyint egyet, hogy ó ugyanmár! mert ami nekik kis semmiség az nekem hatalmas dolog, és nem értik meg:S

2012. febr. 12. 18:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez a depressziós állapot egy példával érzékeltethető jól: mikor egy kutyát bezársz egy ketrecbe, eleinte megpróbál kitörni, esetleg harapdálja a ketrecet, nekimegy a falának, őrjöng. A sorozatos kudarcok folytán beindul a fejében egy folyamat, ami segíti az esetleges túlélését, vagy megkönyníti a halálát. Feladja a küzdelmet és csak a ketrec alján kushad, várva valamire. Nem folytat szélmalomharcot, mert csak magát törné össze, mondjuk éhenhal, vagy figyelem és törődés hiányában elpusztul, vagy valamikor kiengedik és akkor majd feléled.

Mi a te kalitkád, mi az a helyzet, amiben így érezhetsz? Ezt okos dolog realizálni, így várakozás és szenvelgés helyett elfoglalhatod magad valami mással. Mi az, ami hiányzik?

2012. febr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!