Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet megszabadulni a...

Hogy lehet megszabadulni a társaságban érzett diszkomfort érzéstől és gyomoridegtől?

Figyelt kérdés
Ezek az érzések teljesen kiszippantják belőlem az energiát és eléggé élettelennek tűnök a társaságban, amiből az emberek azt vonják le következtetésképpen, hogy barátságtalan és depis vagyok, holott az egyedüli gond az az, hogy nem tudok a szóban forgó témára koncentrálni a feszültség miatt. Mit lehet tenni ez ellen?
2012. febr. 13. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Rágózás, kevesebb kávé.
2012. febr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kávét nem iszom, rágozni meg nem lehet minden társaságban.
2012. febr. 13. 15:49
 3/9 homo ludensz ***** válasza:
Azt hiszem én is hasonlóan járnék ha például űrkutatásról menne a társalgás vagy csak egyszerűen a horgászatról. Igaz kevéske a baráti köröm de mikor összejövünk mindenki felszabadult és ömlik belőle a szó. A téma másodlagos csak mindenkit érdekeljen és önmagát adja. "Viselkedni" nem mennék el mert én is ledermednék vagy sületlenségeket hordanék össze. Ebből kitűnik hogy mit kellene tenned.
2012. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kérdés az, hogy ezek az érzések mindenféle társaságban előjönnek e, vagy ahogy az előttem író írta, csak speciális társaságban, ahol feszélyez a nemtudás, az alárendeltségi viszony? De mindennek az ellenszere a gyakorlás.
2012. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Általában minél nagyobb a társaság annál inkább érzem. Van amikor én is be tudok kapcsolódni a beszélgetésbe, de sokszor rá se hederítenek arra, hogy én mit is mondok annyira el vannak egymással a többiek. Valahogy mintha más energiaszinten lennének akkor mint én. És elértem egy olyan kort amikor már a kortársaim beszédtémája jó 80%-ban a nőkről szól és mivel nekem ezen a téren nincs mesélnivalóm, valóban kisebbségi érzés kap el és feszültté válok. De mikor kettesben vagyunk akármelyik haveremmel, jól eldumálgatunk többnyire más témákról és megfigyelem hogy amikor velem vannak nem ugyanaz az energiaszintjük mint amikor együtt vannak. Ahogy összefutunk egy harmadik ismerőssel, szemmel láthatóan megváltozik a viselkedésük, feldobottabbá válnak. Nem arról van szó hogy nem tartanak jó fejnek, csupán arról, hogy nagyobb társaságban kb. észre sem vesznek, hébe hóba megkérdik mit kussolok és ennyi. A kussolás meg sztem a feszültség miatt van.
2012. febr. 13. 21:00
 6/9 anonim ***** válasza:

A diszkomfort érzet és a gyomorideg már inkább körülmények, semmint a problémád okozói. Ezek csupán a tünetek.

Lehet, hogy egyszerűen ilyen a személyiséged, introvertált, és nem tudsz megnyílni nagyobb közönség előtt. Előfordul. Ha változtatni akarsz, próbálkozni kell, beszállni a beszélgetésekbe, stb, - vagy társaságot váltani, keress olyat, ahol jól érzed magad és feloldódsz.

2012. febr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*körülmények helyett következmények =)
2012. febr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Introveltált vagy sem, nem akarom már elviselni ezt az érzést. Szenvedni nem jó dolog, ezért hajlandó vagyok bármilyen áldozatot hozni, csak attól tartok hogy genetikai okai vannak és amiatt nem fog menni.
2012. febr. 13. 22:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Introvertáltságon kívül erősen függ az adott társaságtól. Egyszerűen nem neked való társaságban vagy, keress hasonló érdeklődésű személyiségű embereket.
2012. febr. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!