Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől-miért alakul ki a...

Mitől-miért alakul ki a pánikbetegség szerintetek?

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én alapvetően egy teljesen nyugodt ember vagyok, sosem voltam az az idegeskedős fajta még akkor sem ha lett volna okom rá, de hétfőn volt egy pánikrohamom és még mindíg nem jöttem rá, hogy mitől lehetett.
2009. nov. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez valamiféle idegrendszeri zavar.Az ember valamiért nem tudja megfelelően lekezelni a stresszt,ilyesmiből adódhat.Én folyamatosan kűzdök vele vagy 10 éve,hol erősebb,hol tünetmentesebb időszakaim vannak.A gyógyszerek nem segítettek,inkább magamat gyógyítom..
2009. nov. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Stressz,szorongás (rejtett is lehet). Az összes betegség a fejben dől el,a pánikbetegség meg aztán főleg! tudom sjanos én is hajlamos vagyok erre,és észrevettem magamon is hogy stresszes időszakban sokkal gyakoribbak és súlyosabbak a tünetek.
2009. nov. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van, stressz, biztonság érzet hiánya, öröm hiánya, cél hiánya, és nem utolsó sorban önbizalom hiánya.
2009. nov. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még két diagnózis mellett van pánikbetegségem is :S. Állítólag a fel nem dolgozott gyász is okozhat ilyesmit.
2009. nov. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a tartós stressz miatt lecsökkent szerotoninszint az oka.

Azt ezt fogadó idegsejtek túlérzékennyé válnak ezután a szerotonin löketekre és ez erős szorongáshoz illetve pánikrohamhoz vezet.

2009. nov. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem a szüleim 2 évig tartó válása miatt alakult ki.

17/L

2010. jún. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!