Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség, szorongás,...

Pánikbetegség, szorongás, hipohondria?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok és kb. fél éve jelentkezett nálam pánikbetegség, illetve szorongás. 2x kerültem ez miatt kórházba most szedek szorongásoldót - közbe jobb közbe nem, szerencsére pánikrohamom régen volt de arra már rájöttem hogy a betegségektől félek. a testem minden apró rezdülésére felfigyelek és elhitetem magammal hogy valami komolyabb bajom van. ha valaki tud mondani valami segitséget szivesen meghallgatom, igaz pszichológushoz most kezdtem el járni.
2012. febr. 1. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:

esetleg valami nyugtató hatású tea? ha érzed a bajt.

mondjuk az orvosi citromfű levél tea. asszem. nyugtalanság, idegesség ellen.

egy kicsit énis pánikbeteg vagyok. de próbálom terelni a figyelmemet. házimunka, tv. szám.gép, barátok...

2012. febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Citromfű teát szoktam inni, nem mondom hogy nem használt de sok változást nem hozott. 0,25 Frontint szedtem 1 hónapig akkor jól voltam de semmiképp nem szeretnék megint Frontint szedni. Csak 17 évesen rossz egész nap a betegségeken meg azonm gondolkozni, hogy szédülök fáj a fejem biztos agydaganatom van.. :S dolgozni és suliba járni is elég rossz így
2012. febr. 1. 18:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, azt tudom tanácsolni, hogyha jön a roham, akkor zacskóba lélegezz. Ettől ugyan nem fogod magad jobban érezni, de legalább nem fogsz elájulni.
2012. febr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, amit az utolsó ír, az valóban hatásos eszköz, a roham átvészelésére. Ugyanis mi magunk erősítjük a rohamot, a "zihálás" közben beszívott felesleges oxigénnel.

Valóban jól csinálod, hogy nem akarsz rászokni a frontinra. De akkor viszont menj el pszihiáterhez, és szedd azt, amit ő felír neked. Melleswleg a pánikbetegség direkt azért produkál ilyen testi tüneteket ( agydaganat, szívbénulás stb) amik valójában nincsenek is, hogy lóhalálában fussunk vele szakorvoshoz. De akinek még ennyi sütnivalója sincs, az magára vessen.

2012. febr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Szia!Megírod milyen gyógyszert szedsz?Ajánlom,hogy csak a legenyhébb nyugtatót szedd és antidepresszánst ne!Nagyon nehéz,tudom,de leszokni is sokkal nehezebb lesz az erősebb gyógyszerekről.Én 6 éve vagyok pánikbeteg,vagy inkább voltam.Nagyon jó,hogy szakemberhez fordultál,mert vele fogjátok kideríteni mitől lettél pánikbeteg és hogy kezeld.Ha bármiben tudok segíteni,írj bátran.:)És fel a fejjel!:)A pozitív gondolkodás sokat segít.
2012. febr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tanulj meg helyes légzéstechnikát, a neten találsz ilyet. Naponta kétszer negyedórát helyesen lélegezz. Roham esetén soron kívül alkalmazd. Tanulj meg relaxálni. Sportolj valamit.
2012. febr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2012. febr. 3. 12:02
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyan ez volt mikor ilyen idős voltam. Az egyik mentős elmagyarázta, hogy csak bebeszélem magamnak, igazából semmi bajom. Úgyhogy mikor kezdtem szarul érezni magam ezt elmondtam egy párszor és próbáltam el is hinni. Bevált, elég hamar rendeződött a dolog.
2012. febr. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!