Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék leszokni a körömrá...

Hogy tudnék leszokni a körömrágásról? Volt már valakivel ilyen v hasonló?

Figyelt kérdés

Amióta tudom az eszem,rágom a körmöm. Próbáltam már többször is megnöveszteni,de amikor valami stresszhelyzetbe kerültem,rögtön lerágtam. Ezzel vezetem le a feszültségem,és nem tudom megállni. Próbáltam már egy kis szivacslabdát nyomkodni,de egyszer csak azt vettem észre,h már a kezem csipkedem.Van valakinek ötlete,h hogy tudnák megszabadulni ettől az undorító szokástól?

22/L


2012. febr. 16. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát régen lehetett kapni olyan körömlakkot, ami keserű volt, ha megnyaltad és így elvette a kedvet a rágástól, de lehet nem lakk volt, csak valami folyadék amit rákentél és keserű lett, esetleg valami ilyesmi megoldás plusz önfegyelem kombó biztos hat :)
2012. febr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Lehet nem ártana kipróbálnom valami ilyet,de majd feltétlenül utánna nézek. Csak az a baj,h ha nem rágom,akkor csipkedem az újjam vagy lekaparom a körmöm és egyszerűen csak azt veszem észre,h már a kezem marcangolom. Akkor kb 5 percre abbahagym.Nyáron amikor kevesebb a stressz,volt már,h kicsit sikerült növesztenem rajta.
2012. febr. 16. 23:15
 3/4 anonim ***** válasza:
lehet nem a körömrágás az igazi problémád, hanem ami miatt csinálod
2012. febr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nem más mint kényszerbetegség,fordulj pszichologushoz.
2012. febr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!