Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem csináltam ma semmit,...

Miért nem csináltam ma semmit, és hogyan alakulhatott volna ez másképp?

Figyelt kérdés
Délben, egy 12 órás alvás után felébredtem. Ezután megreggeliztem, majd órákig honfoglalóztam. Ebéd előtt elmosogattam, megebédeltem, folytattam az értelmetlen netezést. Aztán beültem a tv elé ahol elaludtam. Semmi hasznosat nem tettem ma, pedig lenne dolog, diplomamunka stb. 24/F

2012. febr. 19. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért alakult így mert ilyenre alakítottad a napodat.Lusta voltál.Úgy alakulhatott volna másképp hogy másképp alakítod.. :-)
2012. febr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, de ez elég régi gondom. Kíváncsi vagyok, másnak is van-e, volt-e ilyen, és hogy sikerült-e leküzdeni.
2012. febr. 19. 19:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, elég idegesítő tud lenni, ha értelmetlenül töltöd el a napodat.Semmihez nincs kedved, pedig jólenne valamit csinálni, aztán a nap végén rájössz, hogy semmit nem csináltál.
2012. febr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor csúszott félre minden, amikor leültél honfoglalózni.


Úgy alakulhatott volna másként a nap, ha mondjuk azzal az elhatározással keltél volna fel, hogy felkelés után 10 percig a diplomamunkádat írod. Azért 10 perc, mert ez még nem annyira fájdalmas, hogy ne tudd megcsinálni. Na most az első 10 perc után belerázódsz a dologba és órákon át is tudod csinálni. Mindig elkezdeni nagyon nehéz mindent. És aki halogatós típus, az ha hoz egy rossz döntést, azzal gyakran az egész napját elcseszi.

2012. febr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

19:52


"Kíváncsi vagyok, másnak is van-e, volt-e ilyen"


Szerintem az emberiség kb. 100%-ának.

2012. febr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
22:34-nek: ez nagyon jó, holnap kipróbálom! köszi mindenkinek
2012. febr. 20. 00:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagy ritkán előfordul velem ilyen, de csak azért mert sajnos előfordul, hogy nincs motivációm (nincs állásom sajnos), de van gyerekem és a lakást azt mindenképpen pedánsan rendbe tartom, vezetem a háztartást, amire kényes vagyok és ezért nem engedem meg magamnak az esztelen lustálkodást, meg nincs is rá igényem, engem az ilyen lustálkodós napok inkább fárasztanak, betegnek érzem magam utána.Nos, ha van napirended és próbálod ahhoz tartani magad, akkor nem száll el a napod feleslegesen.Néha nem árt egy -egy ilyen lusta nap, csak ne váljon szokássá, az a lényeg.
2012. febr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem évek óta minden napom szinte ilyen
2012. febr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A 10 perces módszert ajánlani tudom, nagyon jó! Én már hetekkel ezelőtt elhatároztam, hogy van 6-7 dolog amivel minden nap foglalkozni kéne. Ha másra nem is, de arra rá tudom magam venni, hogy az egyikkel foglalkozzak 10 percet. Aztán általában többet töltök vele, jön a következő, azzal is, és így tovább. Egész hasznos napot csaptam múltkor is.


Ha napirendem lenne, megőrülnék, sajnos ez van. Nekem az jön be, hogy valamit elkezdek, és csinálom amíg csak kilátok a szememen, aztán folytatás, amíg kell nyomom az ipart. Aztán óriási lazulások!

2012. febr. 24. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!