Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánssal kapcsolatos...

Antidepresszánssal kapcsolatos vélemények? Használt neketek, vagy inkább romlott a helyzet. Valóban számítanom kell ilyenekre, hogy öngyilkossági vágy (stb. )? Én konkrétan Asentrát kaptam.

Figyelt kérdés
Már 4 hónapja halogatom a szedését, de most elhatároztam, hogy elkezdem szedni. De nagyon tartok az ilyenektől, hogy öngyilkossági vágy, meg túlzott merészség. Generalizált szorongásom van. A doki mikor felírta azt mondta, hogy nekem nem leszenk ilyenen gondjaim, mert szorongásnál nem jellemző, hogy a tünetek felerősödnének. Mik a tapasztalatok? Mennyi idő kell, hogy hasson, és mekkora az esélye, hogy tényleg fog hatni?
2012. febr. 27. 22:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

13:04


Érdekes kérdés, miért állsz le "vitatkozni", ha el sem olvasod rendesen, mit írtam oda.

2012. febr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
nem akartam vitatkozni, elnézést a stílusért...mindenki másként működik csak ezt akartam hozzátenni.
2012. febr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat :).

Hát nekem gyerekkorom óta volt szociál fóbiám, és kényszerbetegség jeleit is produkáltam (elég durván, féltem, hogy valaki van a házban, ágyam alatt és egymás után 20x-30x képes voltam benézni az ágy alá, függöny mögé stb., meg voltak enyhébbek is) . Fogyás után ez elmaradt, mármint a kényszeres, már már paranoiás ágyalá nézegetés, mert fáradtabb voltam annál, hogy ezt csináljam (már már kórósan fáradt x)). Utána egy kis családi rásegítéssel alakult ki a GAD. Először enyhén, majd a műholdlehullásnál igen erősen kijött rajtam, 2-3 hétig nagyon szenvedtem. Utána is volt még egy ilyen. Azóta ennyire súlyosan nem jelentkezett, de a hangulatom szörnyű, nem merek semmit csinálni, nincs is kedvem, elfogytak a céljaim o.O. Terápiára nincs pénzem, így marad a gyógyszer. De ettől is félek :D. Szóval megvagyok :D. Amúgy azt vettem észre, hogy hiába nem parázok rá valamire tudat alatt úgyis kijön rajtam a szorongás :|.

2012. febr. 28. 18:31
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen tünetekre számíthatsz, egyénfüggő hogy alakul-e ki vmilyen súlyos mellékhatás, de annyit tudok mondani, hogyha szeded huzamosabb ideig ezt a legális drogot akkor átmehetsz egy személyiségváltozáson, ami lehet jó és rossz is. Amikor abbahagyod előfordulhat, hogy ürességérzéssel találod szembe magad, felerősödött rettegéssel vagy mély depresszióval. Pár hét alatt átstruktúrálja az agyad és már szükséged lesz rá, ezt nevezik hatásnak. Szóval ahogy érzed, én csak magamból indultam ki, lehet neked beválik. De szerintem ha nem érzed nagy szükségét akkor inkább próbáldd meg magadnak orvosolni a helyzetet vagy ha a kórházban működik tb alapú pszichoterápia, oda nézz el.
2012. márc. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Hát én nem szedtem soha de azt mondom hogy csak úgy érdemes az ilyesmit szedni ha közben az ember keményen dolgozik hogy megoldást találjon az eredeti problémára. Az antidepresszáns csak egy kapaszkodó de önmagában nem segít...
2012. márc. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy szerintem családi eredetű a probléma, és nem látom, hogy bármi is változot volna az elmúlt időszakban :P ... szerintem nem kezdem el szedni az AD, hanem megpróbálok valahogy életetőt meriteni :D, csak erre nehezen tudom rávenni magam :P :D ... köszönöm az eddigi válaszokat :). A dokinak meg megmondom, hogy nem érzem annyira rosszul magam, és most nem lételemem ez a gyógyszer :P.
2012. márc. 18. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!