Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A matematika miatt mindig...

A matematika miatt mindig nagyon rossz hangulatom van. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túlságosan jó matematikából, legalábbis a gondolkodós részekben. A geometriás,trigonometriás,vektoros házikból sohase tudok egyet se, ilyenkor egy csomó rossz jegyet összeszedek, és aztán a szüleim is mondják, hogy miért nem tanulok, meg a tanár is úgy néz rám, mintha én lennék a sátán. Emiatt sokszor van rossz kedvem. Elég csak arra gondolnom, hogy milyen rosszul állok most, még szerencse, hogy év elején algebrából szereztem pár jó jegyet . De nem tudom, hogy mit csináljak, mert olyan értelmetlen feladatok vannak, és nem is vagyok olyan okos, hogy megoldjam őket :((( Néha még a jövőm miatt is aggódom, hogy emiatt nem vesznek fel sehova majd.
2012. márc. 2. 20:29
 1/10 A kérdező kommentje:
tudom, hogy elég pitiáner dolognak hangzik ahhoz képest, hogy mások szülő nélkül élnek, vagy valami komolyabb bajuk van, de minden napomat megkeseríti ez.
2012. márc. 2. 20:34
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Először: nem kell mindenhova matek.

Másodszor: nem veled, nem is a matekkal, hanem a hozzáállásoddal van baj. Eleve úgy állsz hozzá, hogy ezt én úgysem tudom megcsinálni. Ha elém olyan példákat tesznek, amihez hozzá se tudok szagolni elsőre, addig ülök előtte, amíg meg nem tudom oldani, javaslom neked is ezt a módszert. A neve kitartás. Nem bonyolult a matek, csak az alapokat kell nagyon jól tudni: alap képleteket, amiket vizualizálni tudsz, és ezekre kell lebontani a bonyolult feladatot.


Ha össze tudsz szedni konkrát kérdéseket, vedd fel felem a kapcsolatot privátban, segítek, amibe tudok - nem azt mondom, hogy megoldom helyetted a feladatot, de megpróbálhatom elmagyarázni, hogy gondolkodj, hogy meg tudd oldani a többi adotthoz hasonlót is.

2012. márc. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A problémád érthető. A középiskolás matematika nagy problémája az, hogy középiskolás szinten nehéz eljutni az érdekes alkalmazásokig, így a matematika egy értelmetlen és céltalan agytornának tűnik. Sok embert ez nem motivál különösebben. Engem is csak a gimnázium utolsó évében (meg aztán egyetemen) érdekelt a matek, mert akkor kezdett érdekessé válni. Középiskolás szinten a trigonometriáról kevéssé derül ki, hogy mire jó, általában értelmetlen ökörködésnek tűnik. (Repülőgépek és csillagászat iránt érdeklődő vagy fegyvermániás fiatalok persze tudják, mire jó a trigonometria.)


Pedig a matek nem nehéz annak, aki motivált. Mihelyt egy alapvető, egyszerű fogalmat megértesz, utána abból felépíthetők a bonyolultabbak, és ha azokat is megértetted, abból felépülnek a még bonyolultabbak. Ha megvan a szándék, akkor elég messzire lehet benne jutni.


Először is ne ess pánikba. Igyekezz lépcsőzetesen haladni. A legegyszerűbb dolgokat megérteni, és azokból lassan felépíteni a bonyolultabbakat. Mindig csak akkor lépj egy bonyolultabb szintre, ha egy egyszerűbben már magabiztosan mozogsz. Óriási előny, ha jól tudsz angolul, mert az interneten rengeteg matematikai oldal van, ahol világosan elmagyarázzák a dolgokat.


A következő lépés leküzdeni az undorodat a matek miatt, és találni érdekes alkalmazásokat. Ehhez persze az kell, hogy kíváncsi legyél, és gyakran kérdések jussanak az eszedbe. Vannak emberek, akiknek rengeteg kérdés jut az eszükbe, sok minden érdekli őket. Ők hamar találnak egy csomó kérdést, amit csak matematikával lehet megoldani. Mihelyt találsz egy dolgot, ami érdekel és amit matekkal ki tudsz számolni, sokkal közelebb kerül hozzád a matematika.

2012. márc. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy ne hagyd, hogy emiatt rosszkedved legyen. Megoldani többféleképp is tudod a dolgot. Az egyik, hogy elfogadod, hogy neked a matek rosszul megy, te máshoz értesz, és nem hagyod, hogy zavarjanak a rossz jegyek. Nekem a matek kivételével mindenből rossz jegyem volt, de ez egyáltalán nem zavart. Tanultam, ami igazán érdekelt. A többi dologgal meg olyan szinten foglalkoztam, amilyen szinten érdekelt.


A másik út, hogy összeszeded magad, és megtanulod. Egész biztosan nem vagy hülye, csak nem áll rá az agyad az ilyen gondolkodásra. Valószínűleg érdemes igénybevenned privát segítséget.


A jövőd meg nem azon az egy dolgon fog múlni, hogy milyen a matek osztályzatod. Mégcsak azon sem, hogy fölvesznek-e valahova. Ha végiggondolod, kik igazán sikeresek a világban vagy akár az ismeretségi körödben, azok között pont úgy vannak jó és rossz matekosok, mint a sikertelenek között. Találd meg a saját célodat, és abban legyél jó!

2012. márc. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hát de hiába találom meg, mindenki mondja, hogy jaaj, te elég fos vagy matekból. aztán a tanár is mindig mondja a dolgozat előtt, hogy maga is tanuljon, és ilyen fenyegető hangon :(
2012. márc. 3. 13:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Ki az a mindenki? Nem érted a matekot, és?

akarod érteni, vagy nem akarod? A te dolgod, nem az övék.

2012. márc. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a tanárod és a szüleid hozzállása miatt érzel így. Ezt esetleg a szüleidnek is megmondhatod; a tanárodban már nem vagyok biztos, hogy meghallgatna és megértene.

Kellene egy jó magántanár, vagy bárki más, aki lelket önt beléd, hogy túl tudj lépni rajta, és be tudd pótolni a hiányosságaidat.

2012. márc. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

tegnap 02:39


Szerinted mi lehet az oka a következőnek?:

Az iskolában a leadott/táblán levezetett matekfeladatokat nem értem, valahogy a nem értem és a nem is akarom érteni kettős érzésével ülök bent, de amint itthon kinyitom rájövök magamtól rengeteg dologra és megy az egész. Ez a tempó így viszont kissé lassú és közepes szintre emel.

2012. márc. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugyan nem én vagyok a megszólított, de ez elég jó eséllyel az iskolai matekórával (esetleg a tanár személyével, illetve ahogy bánik veled) szembeni ellenállás. Ezenkívül a stresszhelyzetre való rossz reakció lehet még.
2012. márc. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

17:56


Unod az iskolát, ellenállás van benned vele szemben, és zavar, amit már említettem, az iskolás matek látszólagos haszontalansága, öncélúsága. Ami az embert érdekli, azzal hajlandó hosszasan, alaposan foglalkozni, hajlandó időt fektetni bele. A matekóra nem egy érdekes probléma, amit meg akarunk a magunk számára oldani, hanem 45 perc, amit valahogyan túl akarunk élni.


A megoldás vagy az, hogy képes vagy motiválni magad, pl. rájössz arra, hogy mire jó és miért van szükséged a matekra (középiskolások általában hobbyból programozás, esetleg barkácsolás közben ütköznek olyan problémákba, amikhez matematika kell), vagy pedig ugyanezt a tanárok érik el. Az ilyen tanár persze ritka, a legjobb gimnáziumok matek tagozatain fordulnak elő leginkább.


Egyébként érdeklődésből sokkal messzebb lehetne elvileg jutni matekból, mint csak az órákon odafigyelve. Már egész egyszerű hétköznapi problémák is túlmutatnak a gimnáziumi matek anyagon. (Pl.: ha kikapcsolod az izzólámpát, hány perc alatt hűl ki? vagy: ha függőlegesen fölfelé lősz egy pisztollyal, milyen magasra jut a golyó? ezekhez integrálszámítás kell, ami a legtöbb helyen utolsó évben sem kerül elő)

2012. márc. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!