Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ragaszkodik az ember a...

Miért ragaszkodik az ember a bajához?

Figyelt kérdés

Az én esetemben a szorongásról van szó. Elviselhetetlen tüneteim voltak, bármi áron megszabadultam volna tőlük, így elkezdtem pszichológushoz járni. Hosszú, rögös út során egyre inkább érzem, hogy kezdek jól lenni. Persze nagyon örültem, nagy megkönnyebbülés, mikor javulást éreztem, azonban mostanában azon kapom magam, hogy néha az jár az eszemben "miért nem vagyok rosszul?". Persze igyekszem elhessegetni.. rögtön rávágom magamnak, hogy "akar a halál rosszul lenni", de érzem tudat alatt, hogy hiányzik a betegség. Mitől van ez?

Pszichológusom is mondta, mikor néha a szemére hánytam, hogy nem igazán érzek javulást, hogy persze, mert én mindig visszaépítem, amit ő lerombolt. Nyilván ez se tudatos. De mikor már örülhetnék, hogy kezdek szabadulni miért vágyom tudat alatt vissza a szenvedésbe?



2012. márc. 7. 16:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A betegségek "előnye", hogy korlátozzák az ember cselekvési szabadságát és felmentenek bizonyos dolgok alól.


Nem tudom, hogy egy szorongásos betegségnek mik az előnyei, de lehet, hogy egy csomó minden alól felmentett eddig ("nem megyek el ebbe a buliba, de hát nem is mehetek el, mert beteg vagyok", nem vagyok képes rá, vagy ugyanez munkával is?), és most, hogy javulsz, jobban kinyílt előtted az élet, ami egy kicsit félelmetes.

2012. márc. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Ebben lehet valami. De nem értem hogy lehet ennyire félelmetes a világ. Én is sokszor gondoltam (néha-néha most is) öngyilkosságra, mert jaj, de rossz minden. Ilyenformán pláne nem értem miért akarnék visszafordulni ebbe.. először dolgozni ne tudjak, aztán a nagy reménytelenségbe nyiffantsam ki magam.. Nem tudom hogy működhet ilyen hülyén az emberi lélek. Miért hajlamos ennyire önpusztításra?

2012. márc. 7. 19:01
 3/15 anonim ***** válasza:
Beleépült a személyiségedbe, és annak kell megváltoznia. Ha pedig az túl gyorsan változik, akkor azt nehezen fogadja el az én.
2012. márc. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

19:01


"De nem értem hogy lehet ennyire félelmetes a világ."


Nem az, de van, aki annak érzi. Ezért jársz pszichológushoz is.

2012. márc. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

19:12, Köszi neked is!


Remélem, hogy van ebből kiút.. Annyira tartok tőle, ha egyfolytában "magam ellen vagyok", nem sikerül.

Pláne, mert sokszor úgy látom, hogy más se lehet boldog, mikor nap mint nap kidolgozza a lelkét, aztán a maradék energiáival megpróbál "élni" és jól érezni magát. Olyan, mintha az egész emberiség pengeélen táncolna.

2012. márc. 7. 19:33
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
az emberek ragaszkodnak a biztos szarhoz és azt nehezen cserélik el a bizonytalanért. a biztos szarban már otthonosan mozognak és félnek elcserélni valamiért amiről nemtudják milyen. tehát érted ha van egy kupac szarod arról tudod hogy egy kupac szar de ha van valami más amiről nemtudod mi az általában a kupac szart választják az emberek egészen addig míg abban a szarban nem élik meg a mélypontjukat és kétségbeesésükbe változnak ha tudnak. de ez hosszú folyamat és ritkán sikerül
2012. márc. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ez számomra azért nem igazán helytálló, mert ha nekem elmúlt a szorongásom, rosszullétem - kijöttem a kupac szarból.. -, és semmi fájdalom, félelem nem ér, miért akarok visszamenni, ismét szenvedni? Még ha ismeretlenebb is a másik, annyit már látok belőle, hogy jobb.
2012. márc. 11. 10:34
 8/15 anonim ***** válasza:
a sikert se könnyen dolgozzák fel az emberek. sok embert ismerek aki a drogokból ált fel sikeresen ment az életük és arra estek vissza:/
2012. márc. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ez olyan szomorú.:( Miért van ez?!
2012. márc. 11. 13:23
 10/15 anonim ***** válasza:
ilyen az ember. bár én személy szerint a miérteken nem szeretek gondolkozni engem sose visz előre inkább a hogyanon a megoldáson. én magam is leállt kábítószeres vagyok és amire rájöttem az az, hogy egyedül nem megy. te is keress magad mellé valamiféle támogatást bár ilyen területen nem tudom hogy lehet.
2012. márc. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!