Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ragaszkodik az ember a...

Miért ragaszkodik az ember a bajához?

Figyelt kérdés

Az én esetemben a szorongásról van szó. Elviselhetetlen tüneteim voltak, bármi áron megszabadultam volna tőlük, így elkezdtem pszichológushoz járni. Hosszú, rögös út során egyre inkább érzem, hogy kezdek jól lenni. Persze nagyon örültem, nagy megkönnyebbülés, mikor javulást éreztem, azonban mostanában azon kapom magam, hogy néha az jár az eszemben "miért nem vagyok rosszul?". Persze igyekszem elhessegetni.. rögtön rávágom magamnak, hogy "akar a halál rosszul lenni", de érzem tudat alatt, hogy hiányzik a betegség. Mitől van ez?

Pszichológusom is mondta, mikor néha a szemére hánytam, hogy nem igazán érzek javulást, hogy persze, mert én mindig visszaépítem, amit ő lerombolt. Nyilván ez se tudatos. De mikor már örülhetnék, hogy kezdek szabadulni miért vágyom tudat alatt vissza a szenvedésbe?



2012. márc. 7. 16:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Na, mert a "miért" és a "hogyan" között akkora különbség van.. minden kérdés a megoldást, az okot keresi.
2012. márc. 11. 20:02
 12/15 anonim ***** válasza:

13:23


Minden előrelépés, minden siker félelmetes is, mert/ha bővíti az előttünk álló lehetőségeket. Több lehetőség több hibalehetőséget is jelent. Ráadásul minden változás is félelmetes egy kicsit. Aki 20 évet volt börtönben, az egészen elszédül és nem találja a helyét, amikor kijön. Van, aki rögtön elkövet valamit, hogy minél előbb visszakerüljön a már ismert, megszokott börtönbe, mert az is jobb, mint az ismeretlen.


Vagy pl. a legtöbb óvodás gyerek várja az iskolát, de fél is tőle. A fiatalok várják a felnőttkort, de félnek is tőle.


Egészséges ember örül az új lehetőségeknek, és bár ő is fél tőlük, nem annyira, hogy ez megakadályozná a fejlődésben. Neurotikus ember túlságosan fél a lehetőségektől és a szabadságtól, és visszavágyik a gyerekkorba vagy visszavágyik a betegségbe stb.

2012. márc. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
20:21, Köszönöm! Ez elég kimerítő válasz. Szerinted pszichoterápiával ki lehet ebből mászni?
2012. márc. 11. 20:31
 14/15 anonim ***** válasza:

20:31


Ez olyasmi, amiben minden ember "szenved", csak eltérő mértékben. Egy jó pszichoterapeuta segíthet a személyiség fejlesztésében.

2012. márc. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kialakulhatott egy szorongásszükségleted, ami olyan, mint a drog. Függő vagy, le kell szoknod, és ez nem egyszerű.
2012. márc. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!