Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni, ha senki nem...

Mit lehet tenni, ha senki nem szeret?

Figyelt kérdés
Már rég nem értem az életet, miért van mindig az, hogy akiért odaadnám az életem, annak csak egy jelentéktelen senki vagyok vagy még annyi se. Mindig szomorú vagyok, de így képtelen vagyok megváltozni és ötletem sincs már, hogy mit lehetne tenni a sors ellen.
2012. márc. 14. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
"A szenvedés csökkentése érdekében meg kell különböztetni a fájdalmat magát attól a fájdalomtól, amit mi okozunk csupán azzal, hogy rá gondolunk. A félelem, a düh, a bűntudat, a magány és reménytelenség mind olyan érzelmi reakciók, amelyek képesek felerősíteni a szenvedést." (Buddha)
2012. márc. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Valószínűleg semmit nem lehet tenni. Nyitottnak kéne lenni, azt mondják.

Hány éves vagy? Merre élsz? Akár itt is rádakadhat egy lelki társ.

2012. márc. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Írd le merre felé laksz (jöhet privibe is), ha szerencséd van, és a közelben élsz, már találtál is egyet :D
2012. márc. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az első szóló vagyok. Ha nincs erőd agyalni az idézet mondanivalóján, nézd meg ezt, segíteni fog:

http://www.youtube.com/watch?v=N1S2bGh9hGc

2012. márc. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Már az is jó érzés, hogy ti megértetek... Kaposváron lakok, de nem érzem igazán otthonomnak. Pécsre járok egyetemre így legtöbbet itt vagyok. 19 éves vagyok, fiú.


Az ilyen keleti tanításokban szerintem sok igazság van, én is így gondolom, de nem hinném, hogy mindent meg tudna oldani, az ember társas lény, nagyon kevesen lehetnek akik el tudják viselni a magányt meg ilyesmiket. Valahogy képtelen vagyok már bizonyos dolgokat kizárni, nem figyelembe venni. Nem megy. De azért a filmbe belenézek.

2012. márc. 14. 23:04
 6/12 anonim válasza:
100%
Én 20 éves vagyok, egész életemben mindenkivel kedvesen viselkedtem, pozitívan nyitottam, nem voltam bunkó senkivel. Amit tapasztalok, hogy mindenki átver, kihasznál, lenéz... Még a családban is... Ezért hozzászoktattam magam, és többet nem leszek kedves senkivel amíg nem látom az ellenkezőkét... 2 évtized alatt belefásultam abba, hogy bízzak a mások jóindulatában. Utóbbi időkben az érzéketlen tapló viselkedésmintát vettem fel, így legalább nem ér csalódás.
2012. márc. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Hja, a megoldást Neked kell megtalálnod, a film erről szól, nekem egyszer segített.

Sok sikert!

2012. márc. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Írj privátot, nekem, vagy bárki másnak aki felajánlotta, hogy magányzódik veled. Nem is olyan borzalmas, mint gondolnád.
2012. márc. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy ilyen későn válaszolok. Egyből megnéztem a filmet és úgy érzem, hogy már egyből segített is egy kicsit. Adott olyan szempontot, amit eddig magamtól nem vettem észre, próbálom betartani és aztán meglátjuk mi lesz. Köszönöm a segítséget!


23:59

Elhiszem, hogy van ilyen és megértem, de azért elég demoralizáló. Ha nincs bizalmad a többiek iránt az egy dolog, attól még nem biztos, hogy 'érzéketlen taplónak' kellene lenned (te írtad), mert úgy soha nem fog kiderülni, hogy mégis nem lenne-e aki kedves veled. Akik bunkók veled, azoknak meg meg kell mondani, de azt is lehet szépen. Ha nem is elsőre, de meg fogják érteni, hacsak tényleg nem annyira elvakultak, hogy saját maguknak is hazudjanak, de az már tényleg elég gáz lenne. Az olyanokkal viszont meg nem érdemes foglalkozni, ne húzd fel magad miattuk!

2012. márc. 17. 01:51
 10/12 anonim válasza:
100%

Ne akard az életet megérteni. Nem lehet. Mindig attól jön a "döfés", akitől az ember nem várná. Az emberek magukkal vannak elfoglalva, és nem veled. Bennem néha felgyülemlik a sok csalódás. Akkor pár napig nagyon rossz. Aztán túl teszem rajta magam, azzal, hogy legközelebb nem várok el ennyit az emberektől és óvatos leszek. De aztán megint ott vagyok, hogy kiderül, hogy sokan nekem fontosabbak, mint én nekik. És sokan csak úgy tekintenek rám, hogy akivel "elvagyok, ha épp nincs más dolgom". Még jó pár éve az egyik barátom közölte, hogy a barátok, arra jók, hogy ne unatkozzunk a suliban, a szünetekben. Nekem valamiért mást jelent a barátság fogalma. Tanácsot nagyon nem tudok adni, csak annyi, hogy nem vagy egyedül :D


18L

2012. márc. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!