Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem szeret senki. Nincsenek...

Nem szeret senki. Nincsenek barátaim. Egy lánynak se tetszek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már nem is rágódom rajta, hogy van-e értelme az életnek, már rég túl vagyok rajta, hogy nincs. Illetve legalábbis nekem már nincs. Több mint 2,5 évvel ezelőtt beleszerettem egy lányba, de ő a mai napig gyűlöl engemet és nem hajlandó változtatni ezen. Közben összeomlott életem. Még mindig nagyon szeretem őt és a mai napig nagyon fáj. Ami volt elmúlt, de már semmi nem lesz soha olyan. Már álmaim sincsenek igazán, az otthonom is elvesztettem és amiket régen szerettem csinálni már nincs kedvem hozzá. Egyáltalán semmi értelmes dolgot nem vagyok képes elvégezni beleértve a tanulást is. Akármilyen is vagyok, valahogy senki nem figyel rám. Nem értékelnek bennem semmit, másmilyen vagyok mint a többi és ezért mindig egyedül maradok, de képtelen vagyok feladni az elveimet. Nekem elég lenne 1 ember is aki teljes szívéből szeret és akit szerethetek, de valahogy úgy tűnik, hogy lehetetlen, hogy csak 1 ember is legyen ezen a földön és igazából már abban is kételkedem, hogy akkor egyáltalán boldog lennék... akivel az lehettem volna, azzal nem lehettem, mással meg képtelen vagyok rá... Próbálok változni, próbálom összeszedni magam, de sehogy se sikerül, nem tudok már mit kitalálni, úgy érzem, hogy már minden erőm elfogyott. Nagyjából ennyi, nem tudom az egész életem pár sorban leírni, de mindennek oka van.
2012. jan. 28. 04:54
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

aha, szóval neked nincs kedved semmihez, téged nem érdekel semmi, de az jó lenne ha rád figyelnének. mondjuk kezdd azzal, hogy elkezdesz nem magadra figyelni hanem másokra (nem arra a lányra) és mondjuk az duplán hasznos lesz, mivel 1. elterelődik az önsajnálatról a figyelmed, 2. az odaadott törődést vissza fogod kapni (nem mindenkitől! ezt ne várd)

mondjuk annyira meg tisztelhetnéd önmagad hogy nem imádsz betegesen egy olyan embert aki fájdalmat okoz neked. Igen, ezt el lehet dönteni csak nagyon kell akarni, nem pedig jó mélyen megmártózni az önsajnálatban.


szerintem próbálj másokon segiteni. igen, pont te, akinek minden fáj most, te pontosan tudod mennyire szükség van a segitségre, el kell felejtened a SAJÁT bajaidat egy kicsit. elmulni olyan könnyen nem fog, sőt rohadt nehéz lesz, sokkal könnyebb igy elhagyni magad, csak mondjuk ez nem vezet sehova.

2012. jan. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Már nem is rágódom rajta, hogy van-e értelme az életnek, már rég túl vagyok rajta, hogy nincs."


Az életnek közismerten nincs értelme, ebből következik, hogy szabad vagy, nyugodtan élvezheted.


"Több mint 2,5 évvel ezelőtt beleszerettem egy lányba, de ő a mai napig gyűlöl engemet"


Kellemetlen állapot, de elmúlik. Úgy tudod felgyorsítani a gyógyulást, ha más nőkkel ismerkedsz.


"Még mindig nagyon szeretem őt"


Akarod, nem szereted. Ha szeretnéd, akkor tudomásul vennéd, hogy nincs szüksége rád, és kész.


"Akármilyen is vagyok, valahogy senki nem figyel rám."


Te figyelsz másokra? Általában kölcsönös. Érdekes módon azok fognak rád jobban odafigyelni, akikkel szemben te is érdeklődőnek mutatkozol. Sőt, érdekes egyéniségnek is akkor fognak tartani, ha érdeklődsz irántuk, bármilyen furcsán hangzik.


"másmilyen vagyok mint a többi"


Nincs két egyforma ember, így aztán mindenki "más, mint a többi".


"Nekem elég lenne 1 ember is"


A legtöbb ember így van vele, elég nekik 1 db feleség. Ez azonban nem úgy megy, hogy te azt adod az életnek, hogy lemondasz az emberekről, csak 1 valaki szeressen, és cserébe az élet megadja neked azt az 1-et. Azt az 1-et úgy lesz esélyed megtalálni, ha sokkal ismerkedsz, és van baráti köröd is.


A problémádat kis lépésekre kell bontani és szép lassan megoldani. Sportolni kell (jó az idegeknek + társaság találásában is segít), hobbyt választani (érdekesebb személyiséggé tesz, jobban érzed magad, hasznos lehet a gyakorlatban és szintén segít társaságot szerezni), dolgozz (ugyanez), tanulj rendesen, ismerkedj minél több emberrel (félretéve az "én más vagyok, mint ti" attitűdöt).


Azt is meg kell értened, hogy az életben semmi sem tökéletes, és semmi sem "minden vagy semmi" alapon működik. Értékelned kell egy felületes barátságot is, egy futó kapcsolatot is. Minden ilyesmi jó valamire, minden jelenleg elért eredményt egy lépcsőfoknak kell fellfogni, ahonnan tovább tudsz lépni.


"képtelen vagyok feladni az elveimet"


Ha azok az elvek csak arra jók, hogy visszatartsanak az élettől, akkor ajánlott felülvizsgálni őket.

2012. jan. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A probléma az, hogy a volt osztályomnál az utolsó két évben mindent megpróbáltam. Az utolsó évben már szinte nem is foglalkoztam mással, csak azzal, hogy minél több emberrel kialakítsak valami kapcsolatot, minden energiámat erre fordítottam. Az eredménye meg is lett, egy csomó emberrel jóba lettem, de a várt eredmény mégis elmaradt. Folyton azt éreztem, hogy mindenkinek a terhére vagyok és hiába volt hogy hosszabb időn keresztül irkáltam egy csomó embernek, egy idő után már kínosnak éreztem és amikor abbahagytam, hát őnekik nem igazán jutott volna eszükbe egy kicsit odafigyelni rám és ezt nem önsajnáltatásból mondom, egyszerűen csak tudomásul kell venni, hogy nem vagyok számukra annyira fontos és inkább csak úgy éreztem még csak annyira se értenek meg már mint előtte. És a gond tényleg az, hogy betegesen imádom azt a lányt, de nyilván nem véletlen, valahogy úgy érzem, hogy nekem sokkal többet jelentett puszta szerelemnél, úgy érzem, hogy minden ami addig történt az életemben vele nyert volna értelmet, vele teljesedhetett volna ki az egész életem, de mivel ez nem történt meg utána ilyen lettem, hogy elvesztettem a hitemet. És amúgy szívesen segítenék bárkinek, de nem ismerem a mások bajait illetve az baj, hogy az ember azoktól fogad el igazán segítséget, akiket jobban ismer. És hát próbálok ismerkedni egy lánnyal, csak úgy veszem ki a szavaiból, hogy őneki is az agyára megyek már, csak nem meri megmondani, azért most nem írtam neki már lassan két hete és ő se ír. Ha nem szeret, én nem erőltetem, de félek tőle, hogy megint évekig nem találok olyat, aki emberileg is olyan, hogy úgy érzem, hogy megértene. Az akarod szereted-ről annyit, hogy csupán úgy gondolom, hogy addig amíg meg sem hallgatják a másikat, addig hogy tudná eldönteni, hogy szeret-e vagy sem, jó persze a külső, de én se csak a külső alapján szerettem belé, mindenki mindenkibe szerelmes lenne, hogyha ilyen lenne a világ, viszont ő nem is akart megismerni, nem is akarta tudni, hogy valójában ki vagyok, csak egyszerűen kijelentette hogy nem. És amúgy vicc, de nekem az is elég lett volna, ha segít egy picit, ennyit kértem tőle, de hát neki ez is sok volt. Amúgy odafigyelek én másokra, csak magamban tartom és képtelen vagyok jól kommunikálni, valahogy nem vagyok elég bátor hozzá hogy megszólítsak másokat. Sportolni szívesen sportolnék, de csak focizni szeretek és annyira béna vagyok benne, hogy mindenki kinevet. Ha ismernék valakit aki velem tart... de egyedül meg nem merek elmenni és nem is tudom hol lehetne. Hobbim pedig van, szeretek erre-arra járkálni a természetben, de nem csak úgy, hanem valamiket felderíteni, kikutatni (pl. régi települések nyomai, régi temetők, romok ilyesmi), de egyrészt kb. 8 év alatt egy árva lélekkel nem találkoztam, másrészt pedig nem tudok olyan embert aki szívesen jönne velem, mert mondjuk amit én csinálok az teljesen más mint a túra. És még egyszer visszatérve arra a lányra, nem egy álmomban szerepelt már és ezek érzelmileg mind a valóságot tükrözték vissza. Egyik álmomnál elbúcsúztam az osztálytól és sírva elrohantam majd ilyen fura háztetőkön meg kéményeken ugráltam, (mármint az egyikről a másikra). Mintha egyszerűen képtelen lenne az agyam felfogni a felfoghatatlant, feldolgozni ezt az egészet, mert számomra ezt tényleg felfoghatatlan, hogy miért az történt ami. Egy nagyon kedves lány, mindenki szereti őt, engem meg gyűlöl és ez már valahogy azelőtt benne volt mielőtt kiderült volna, hogy szeretem őt és olyan mintha egyébként nem is lenne semmi érve rá, csak egyszerűen csak úgy...
2012. jan. 28. 14:26
 4/7 anonim ***** válasza:

"egy csomó emberrel jóba lettem, de a várt eredmény mégis elmaradt."


Az idő is számít és a kapcsolat mélysége is számít.


"Folyton azt éreztem, hogy mindenkinek a terhére vagyok"


Érezted vagy tudtad? Közölték, hogy "Figyelj, Béla, a terhünkre vagy", vagy csak "éreztél" valamit ( = kitaláltad, hogy a "terhükre vagy")?


"egy idő után már kínosnak éreztem és amikor abbahagytam"


Abbahagytad, mert kínosnak érezted. Megint arról van szó, hogy te éreztél valamit és te döntöttél valahogy.


"nem vagyok számukra annyira fontos"


Fent pont ezt magyaráztam.


Nemcsak az lehetséges, hogy nagyon fontos vagy valaki számára, vagy az, hogy látni se bírnak. Hanem közben van sok fokozat.


"és inkább csak úgy éreztem még csak annyira se értenek meg már mint előtte."


Megint arról beszélsz, hogy mit éreztél, nem arról, hogy mik a tények.


"úgy érzem, hogy nekem sokkal többet jelentett puszta szerelemnél, úgy érzem, hogy minden ami addig történt az életemben vele nyert volna értelmet"


Az első szerelem mindig ilyen. Ez klasszikus dolog, nincs benne semmi különleges. Jó lenne, ha ezt elfogadnád. Túl lehet élni ezt a dolgot. Leírtam, hogyan.


"azért most nem írtam neki már lassan két hete és ő se ír."


Na ez már kézzelfoghatóbb. Akkor próbálkozz másik lánynál. Sokmillió lány van rajta kívül.


"évekig nem találok olyat"


Ha nehéz lenne megfelelő nőt találni, kihalt volna az emberiség az őskorban, amikor az emberek kis hordákban éltek, vagy az ókorban/középkorban, amikor kis falvakban.


Egy faluban vagy törzsben egy fiatal 10-20 nő közül választhat. És tényleg, kb. 5-10% az esélye annak, hogy véletlenszerűen hosszabb időre összezárt férfi és nő erősen megkedvelje egymást. Ahhoz, hogy ez működjön, le kell küzdeni az akadályokat. Az első akadály mindjárt az a babona, hogy egy párkapcsolathoz "szerelem" kell, ami valami nagyon ritka dolog.


"nem is akarta tudni, hogy valójában ki vagyok, csak egyszerűen kijelentette hogy nem."


Nem tetszett a külsőd, nem tetszett a stílusod, nem volt elég pénzed, ennyi. Próbálkozz másnál.


"Amúgy odafigyelek én másokra, csak magamban tartom és képtelen vagyok jól kommunikálni"


Ez egy gyakorolható készség. Ha érdekel valami, felteszed a kérdést. Az emberek imádnak beszélni, és hálásak, ha valaki kíváncsi a hülyeségeikre. Ráadásul kérdezni könnyebb, mint beszélni, mert ugyebár rövidebb.


"valahogy nem vagyok elég bátor hozzá hogy megszólítsak másokat."


Nem kell feltétlenül megszólítani bárkit. Egy társas helyzetben előbb-utóbb a nálad bátrabbak megszólítanak. Vagy látsz egy kisebb kört, ami beszélget, odamész, bekapcsolódsz a beszélgetésbe.


"kb. 8 év alatt egy árva lélekkel nem találkoztam, másrészt pedig nem tudok olyan embert aki szívesen jönne velem, mert mondjuk amit én csinálok az teljesen más mint a túra."


Vannak kézzelfogható felfedezéseid, megfigyeléseid? Ha igen, akkor az interneten fórumbeszélgetésekbe be tudsz kapcsolódni, megjegyzéseket tudsz tenni, csinálhatnál a kirándulásaidról beszámolókat stb. Ez lehetne egy kezdő lépés.


"Egy nagyon kedves lány, mindenki szereti őt, engem meg gyűlöl"


Hogy lenne kedves, ha gyűlöl? Vagy te nem számítasz bele a "mindenki"-be? A szerelem nevű elmebetegség sajnos káros a logikára.


Alacsony az önbizalmad, utálod magad. Ezért abból indulsz ki, hogy te csak megtűrt személy vagy, akinek örülnie kell, ha nem verik agyon. És persze mindenki utál. Valójába itt te vagy, aki nagyon utálod magad, és azt feltételezed a többi emberről, hogy ugyanígy gondolkodnak rólad.


Önbizalomra kellene gyúrni és az említett módon fejleszteni a társas életedet, a jelzett módon a szerelemből kigyógyulni, stb. És a tényeket vizsgálni ész segítségével, nem az "érzésekre" hallgatni. Ha nem megy a dolog, pszichológushoz járni.

2012. jan. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nem írok körítést, nem is fogok optimista baromságokat írni, amiknek a valósághoz semmi köze.

Ez jutott. Ez van. Ez a sorsod.


Ugyanígy voltam én is, már az őrület határán álltam, amikor megbarátkoztam a gondolattal, hogy el kell fogadni a sorsom. Azóta se nem jó, se nem rossz, hanem szürke, semmilyen, egyhangú az élet.

Egyedüli örömömet a zenében és a természetjárásban lelem, az embereket végképp megutáltam, csak a szükséges minimális kapcsolattartást vállalom csak.

2012. márc. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát ez elég szomorú, hogy mások is járnak így. De hihetetlen, nekem is épp a természet és a zene a menedékem, illetve már nincs annyira időm a természetben lenni, pedig az volt nekem az egyetlen igazi barátom, mindig megvigasztalódtam egy kicsit tőle.
2012. márc. 15. 00:44
 7/7 anonim válasza:
az utolsó előtti válaszolóval teljesen egyetértek. Megútáltam az embereket,bele törődtem abba hogy nem vagyok egy szerethető embertipus. Csak a munkám miatt tartom a kapcsolatot az emberekkel, csak a különbség hogy nekem teljesen egyhangú az élet, úgy érzem hogy nemsok értelme van, csak fenttartom magam és ennyi, de semmi ambícióm nincs.
2012. ápr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!