Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Telefon-fóbia, hogy lehet...

Telefon-fóbia, hogy lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés

Komoly válaszokat / segítséget kérek!

Kiskoromban (kb. 5 évesen) egyszer szórakoztam a telefonnal, véletlenszerű számokat hívtam és tetszett, hogy kisípol. Egyszer viszont felvette egy dühös ember a kagylót és tök idegesen beleszólt, hogy megdöglesz rohadt gyerek, meg ilyenek. Ekkor nagyon megijedtem és azóta telefon-fóbiám van. Csak a szüleimet hívom fel, idegen hívásokat nem fogadok és ha muszály egy idegennel beszélnem, akkor többször visszakérdezek, hogy mit mondott, mert egyszerűen nem hallom az idegességtől, izzadok, pulzusom a duplájára nő, nem kapok levegőt. Ezzel mit lehetne kezdeni? Nagyon félek, hogy ha lesz munkahelyem ez hátrány lesz és ez miatt nem kapok munkát sehol. Ezen kívül eléggé visszahúzúdó, félénk is vagyok, de ha megszokom a környezetem, akkor jobb.

Előre is köszönöm!



2012. márc. 23. 22:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__1..


Ezt én írtam ki...

Azóta már sokkal jobb a helyzet, bár még mindig parázok egy-egy telefonálás előtt, de az elmúlt 2 hétben 3 hivatalos ügyet is sikerült elintéznem. :)

Az első előtt 2 napig "görcsöltem", de a második kettő már tök simán ment. Szerintem csak gyakorolni kell... :)

2012. márc. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a linket! :) Megnyugtató, hogy nem csak én vagyok így ezzel. Elolvasgatom a kommenteket hátha én is erőre kapok... xD
2012. márc. 23. 23:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Na hogy megy manapság a telefonálás nektek? Én is ugyan így vagyok vele, ahogy ti, sajnos. :( És a legrosszabb az, hogy most dolgozom, a jövőhétre pedig olyan feladatot kaptam, hogy majd hívjak fel 60 szponzort és beszéljek velük. Már most, napokkal előtte görcsölök, főleg azért is, mert mellettem is vannak kollégák. Nagyon félek. :(
2012. júl. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hááát, én 1 hét tologatás után, a múlt héten kértem végre időpontot egy dokihoz... xD Az végül nem volt gáz, végül is előtte sem paráztam annyira, így utólag nem is értem, hogy mitől féltem. :)

Aztán csütörtökön 2 hét tologatás után, végre lemontam egy időpontot és kértem másik egy másik dokihoz, mert az eredeti nem volt jó. Na, hát én meg akartam halni előtte. Legalább 5x nekifutottam, mire végre felhívtam őket. De a pulzusom felment 150-re, a víz is kivert. De utólag megint nem tudom, hogy mitől paráztam. :)


Szerintem ne aggódj, bele fogsz jönni a 60 telefonálás közben. Pont ideális "terápia". :D


Kb. 2-3 hónapja szintén telefonálgatnom kellett orvosoknak, legalább 10x hívtam fel 2-3 dokit 2-3 nap alatt. A végén már úgy hívtam őket, mintha anyát vagy apát hívnám. :)

Szóval bele lehet jönni, csak gyorsan felejt az agyam, ezért egy idő után megint parázok.


Sok sikert, tuti menni fog! :)

2012. júl. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyébként szociális fóbiának hívják és valójában pszichés betegség. Vagy gyógyszerekkel, vagy pszichológussal lehet enyhíteni a tünetet, de ha rendszeresen telefonálgat az ember, akkor le lehet küzdeni (csak nemtom ki az aki megérti, hogy azért hebegek, meg remegek, mert ez a bajom). Ennek a fóbiának több fajtája van.


Hát majd akkor erőt veszek magamon és nekifogok, de jelenleg inkább meghalnék, minthogy felhívjak egyet is a hatvanból. :(

2012. júl. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Na, hogy ment? :)
2012. júl. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Megúsztam az egészet, amit nem is bántam...komolyan imádkoztam, hogy ne kelljen és bejött. De tudom, hogy ez nem megoldás sajnos...valahogy le kell küzdenem/nünk, mert nagy hátrányunk származik belőle a későbbiekben is. Nagyon alap dolog és mégsem tudunk megbirkózni vele. Szégyenlem is magam miatta.
2012. júl. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 demeve válasza:

Jaj, hát elolvastam az 1. hozzászóló által kiírt témát is, meg ezt is, és úgy nevettem... Én is pont ezzel küzdök, minden pontosan úgy van velem is, ahogy a hozzászólókkal, de ez már-már nevetséges! Hogy lehet így félni a telefonálástól?! Engem tutira zavar, hogy én főleg a másik metakommunikációjához igazodva beszélek személyes kontakt esetén, és úgy manipulálom az embereket, ahogy a macska játszik az egérrel, de ez hiányzik a telefonáláskor, mintha kihúznák a lábam alól a talajt, és ettől frászt kapok. Engem is szó szerint kiver a víz, úgy dobog a szívem még utána is, mintha kergettek volna, tiszta pánik az egész! Dadogok, makogok sok hülyeséget, majd elsírom magam közben, hogy hogy lehetek ilyen szerencsétlen. Az az igazság, hogy nekem sok munkahelyemet tette tönkre ez a dolog. Mindig kipontoztam magam, csak ne kelljen telefonálnom. Főleg angolul. Na akkor van csak baj! Azt se hallom, hogy mit beszélnek, pedig személyesen folyékonyan beszélem a nyelvet.

Egyébként lehet, hogy nálam is az az alapprobléma, hogy kiskoromban anyámék rám szóltak, hogy a telefon nem nekem való, nehogy hozzányúljak, én meg amúgy is tök szófogadó voltam, mindent szentnek vettem, amit mondtak. :S Most meg terhes vagyok, és már félek, hogy szüléskor pl. éjszaka kell felhívnom a nőgyógyászt, a védőnőt meg az őssejtlevevőt. Áhhh... Utána meg gyerekorvos, bölcsi, ovi stb. Tudom, hogy nem mehet így sokáig, mert már nem csak én szívok, hanem a gyerekem is, ha nem telefonálok.

2012. okt. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szörnyű dolog ez nekünk és egyben hihetetlenül nevetséges is. Már félek a jövőtől és attól, hogy számításba kell vennem, hogy bármelyik munkahelyemen fennállhat a veszély, hogy telefonálgatnom kell, sőt a saját ügyeimet is később ilyen módon kell elintéznem. Egyelőre még pizzát sem tudok telefonon rendelni.

Ha találtok erre valami megoldást, amit ti is kipróbáltatok és bevált, akkor feltétlenül osszátok meg itt. Segítsük már ezzel is egymást. :S

2012. okt. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elképzeltem az 5 éves gyerkőcöt amint telefonbetyárkodik :P

A héten felhívtam két csajt is csak úgy, hát a szívbaj kerülgette őket. :)

2012. dec. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!