Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Levegővétel közbeni furcsa...

Levegővétel közbeni furcsa hangok, ijesztő viselkedés, stb. (bővebben lent). Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Egy családtagommal vannak problémák. Nagyjából egy hónapja kezdett el furán viselkedni, nagyobb levegőket vesz, sokszor kísérik sípoló és a legkülönbözőbb fura hangok is az egészet. Próbál úgy csinálni, mintha tüsszögés vagy köhögés lenne (esetleg a kettő között valahol...). A száját is elég sokszor mozgatja közben. Iszonyatosan zavar otthon is, ráadásul egy esküvőn végig ezt csinálta a rokonok előtt is. Nem akar róla tudomást venni, ráadásul az sem zavarja, hogy ez másokra idegesítően hat... égeti magát, a családját, szóval elég nagy a baj. Én valami mentális problémára gyanakszom, de nem vagyok benne biztos. Próbáltam vele beszélni erről, de minden hiába... "hagyjál már" a válasz. Tud valaki hasonló dologról a környezetében? Esetleg beszedhetett valamit? Előre is köszönöm a válaszokat. Soha nem gondoltam volna, hogy ilyesmi előfordulhat a családomban.
2012. márc. 26. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy asztmás?
2012. márc. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam, mert társul ehhez az egészhez egy nagyon idióta viselkedés is. Szeretném, ha kezdene ezzel az egésszel valamit, mert magától nem oldódik meg... az asztmát sem zárnám ki, jó lenne tudni, hogy konkrétan mi ez.
2012. márc. 26. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Sipoló lélegzet lehet asztmától, ilyenkor nehezen kap levegőt, lehet ezért viselkedik furcsán, valahogy rá kell venni, hogy menjen el orvoshoz.
2012. márc. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A te mentalitásod se éppen jó, ahogy hozzáálsz a rokonodhoz. Mielőtt megcimkézed, hogy szellemileg sérült először szépen el kéne vinni tüdőorvoshoz. És igen sok ember van úgy vele, hogy fél, hogy valami komolyabb baja van ezért inkább nem megy orvoshoz, vagy lehet más problémát nem érez ezen kívül és azt hiszi csak akut lefolyású a probléma, így nem tulajdonít nagy jelentőséget a dolognak.

Az első válaszoló írta az asztmát, ami tényleg reálisnak tánik, először háziorvoshoz menjetek el ezzel, ő beutalja majd pulmológiára.

2012. márc. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves 18:31-es válaszoló!


Először is köszönöm szépen a választ! A mentális problémákat azért hoztam fel, mert nagyon megváltozott a viselkedése... néhány napja összeverekedett egy esküvőn, pedig nem kellett volna produkálnia magát, pont azon apropóból, hogy ez nem az ő napja lett volna. Elvesztette a valósággal való kapcsolatát... egész végig hülyeségekről beszélt, úgy dobott be dolgokat, hogy a témákhoz abszolút nem volt releváns hozzászólása. Ülünk az esküvői asztalnál, tök jól elvagyunk ismeretlen emberekkel... egyszer csak bedobja, hogy "80 kilóval nyomok fekve", de így bele a semmibe. Mindenki csak lesett, hogy oké, na de hogy kapcsolódik bármihez is?! Égett a pofám. Meg akkor mellé ezek a fura hangok is... és mondjuk neki, hogy figyelj már, miről beszélsz? Mi bajod? Én felajánlottam a segítségemet, ide is azért írtam, mert nem tudok egyszerűen hova fordulni... fogalmam sincs, hogy mi lehet a problémája.

2012. márc. 26. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!