Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hallucinálok (nagyon ijesztő,...

Hallucinálok (nagyon ijesztő, nem tudom mit tegyek)?

Figyelt kérdés

12-13 éves koromban kezdődött. Tisztán emlékszem az első alkalomra. A Harry Potter és a bölcsek köve című könyvet olvastam, ahol leírták, hogy milyen szaga van a százfülé főzetnek. Akkor elkezdtem egy nem létező szagot érezni. Ez 7 éve volt, de nagyon ritkán még mindig érzem. Olykor, egyszerűen csak előjön, és ugyanazt a furcsa szagot érzem.

Nagyon ijesztő, most is azért írok, mert újra érzem, de eddig két-három percig tartott, most már vagy másfél órája:SS

Meg vagyok ijedve, nem tudom mi lehet ez. Forduljak orvoshoz? Pszichológushoz? Pszichiáterhez?


2011. dec. 25. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy migrénes?
2011. dec. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem :S Szokott fájni a fejem, de az a szemtengely ferdülés miatt van:(
2011. dec. 25. 21:29
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Ha valakinek elmúlnak ezek az érzetzavarai azt derealizációnak hívják, sok oka lehet, pszichés okoktól kezdve a mezei fáradtságig minden.

Attól függetlenül ha elmész pszichológushoz nem árthat meg, pláne mert gondolom indokkal akarsz szakemberhez fordulni.

2011. dec. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. dec. 25. 21:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem akarom az ebet kötni a karóhoz, de akár lehet daganat is, nem? Mindenképpen fordulj orvoshoz, minél előbb!
2011. dec. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez nekem is eszembe jutott, elsősorban ezért ijedtem meg annyira :S
2011. dec. 27. 19:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem feltétlenül pszichés zavar. Én pl. még nem hallucinálok, de van, hogy egy régi szagot, illatot ha nagyon eszembe jut, vagy gondolok rá, akkor mintha érezném tisztán, és felidéz emlékeket. Szerintem olyan fajta ember vagy, akinek a szaglószerve nagyon erős. Én pl. ha álmodok, tisztán nagyon ritkán látok, de a tapintást, hőmérsékletet, puhaság, keménység (nem mennék bele részletekbe, hogy hol :) ) realisztikusan fel tudom idézni, vagy átélni. Neked 12-13 éves korodban kezdődött ez, képzeld én meg most 20/F vagyok nekem meg most kezdenek képek megjelenni előttem csukott szemmel, nyitottam is erről nemrég egy témát. :) Én a helyedben ilyesminek örülnék inkább, gondolj sztem szebb összetevőkre, ne a százfülé főzetre :D Gondolj egy szép csajra, és egy hozzá tartozó kellemes illatra, rögtön szebb gondolataid lesznek.
2011. dec. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, hogy példát mondjak, egy kisgyerekkori kedvenc csemegémről kezdtem beszélgetni tegnap, erre megcsapott az a kókuszos, csokis illata, amit részletezni nem tudok, azt érezni kell. Nem is tudom hogy ez az édesség pl. létezik e már:


[link]

2011. dec. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
24%
Biztos fingottál csak nem vetted észre.
2013. aug. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!