Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek pánikbetegsége van...

Akinek pánikbetegsége van leírná mit érez, milyen tüneteket okoz? Milyen orvoshoz kell fordulni? És úgy mindent?

Figyelt kérdés

Esténként lefekvés előtt néha rettenetesen szorongok. Amikor elcsendesül a világ rám tör a kínzó szorongás. Néha jobb, néha rosszabb. Napközben is van, de akkor a napi rutin kicsit segít feledtetni. És úgy hallottam, hogy a pánik betegség ebből a szorongásos állapotból alakul ki. Félek, hogy pánikbeteg leszek.

Senki nem diagnosztizálta nálam sem a szorongást, sem a pánikbetegséget. Félek szólni bárkinek is róla. Nem tudom kihez kellene fordulnom.

(Miskolc mellett lakom, nem tudom milyen lehetőségeim vannak itt.)

Ha rám tör a szorongásos roham, azt már napközben is érzem. Nyugtató teákat iszom és rengeteget imádkozom, hogy sikerüljön elaludnom az éjszaka.



2012. márc. 27. 12:37
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Mellette vannak fóbiáim is, amik ha eszembe jutnak csak rontanak az amúgy se jó helyzetemen.

Félek az élve eltemetéstől, de nem csak magamat féltem, hanem másokat is. Ha meghallom, hogy valaki meghalt, rögtön arra gondolok, hogy mi van élve temetik el, vagy mi van felébred a krematóriumba. Félek a fájdalmas haláltól, félek, hogy mi van ha nem él tovább a lelkünk, és félek, hogy nem találkozunk azokkal akiket ebben az életben szerettünk. De ezektől nem csak úgy félek, egyenesen rettegek. Ha ez egy rosszabb, szorongósabb napon jut eszembe, akkor végem van. Akkor vödör számra kell innom a nyugtató teát, hogy megnyugodjak.

2012. márc. 27. 12:43
 2/14 anonim ***** válasza:

Sok embernek szokott lenni olyan, hogy elalvás előtt eszébe jutnak a dolgok amiket nem intézett el, vagy ami neki probléma, és aggódik miatta.

Iéyenkor általában mindenki borúsabban látja a dolgokat. Nme jó érzés. Viszont ha ez rendzseres, és napközben is van, akkor meg kéne találni az okot, ami kiváltja szerintem. Van e valaki, valami az életedben, aki vagy ami miatt szorogsz, aki esetleg túl sokat vár el tőled, vagy ah van egy helyre nem tett kapcsoaltod, családi gondolok, akármi. nem vagyok orvos, de nekem is hasonló gondaim vannak, és mikor napközben elkezdek szorongni az nagyon fos érzés. Hihetetlen szar. és ehhez sajnos társul nekem egy beteges vásárlási szenvedély, amitől a szorongás átmenetileg javul. Én tudom mitől van nekem, pontosabban kitől, de nme tudok változtatni rajta. ez egy bizinyos fokú mentális betegség. ha nagyon tré, fordulj orovsohoz, bár nekem ez sem segített. a győgyszerektől kába vagyok, a pszihológus pedig hiábba beszélgetett velem heteken keresztül ,szart sem ért. Azért remélem neked sikerül kijönni belőle, illetve hogy nem fordul orsszabra az állapotod. iktasd ki a sztesszforrásokat az életedből. Foglalkozz magaddal.

2012. márc. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
most olvastam a második írásodat. ezekhez a szorongásokhoz társul valamilyen kényszeres cselekvés? gondolom igen. amugy első vagyok.
2012. márc. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
még annyi lenne így az észrevételem, hogy a nyugtató tea szerintem nem ér semmit.ha ilyen mértékú a szorongásod, akkor hiába iszod. itt a dolgok gyökeért kéne megtalálni. Elég sokat olvastabb erről, mivel nekem is van mindenféle ilyen bajom. van valami ötleted hogy mitől alakulhatott ez ki nálad?
2012. márc. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A nyugtató tea, amolyan placebo, ha bebeszélem magamnak, hogy hat akkor hasson is. :)

Nekem a félelemből táplálkozik a szorongás, ez biztos. Félek attól, hogy egyszer csak elveszítek mindenkit akit szeretek és soha nem láthatom őket viszont. Van egy lányom, akit nagyon szeretek, van egy férjem, akit szintén, van egy kis kutyám. Ők értük aggódok a leginkább. Mi van ha meghalok és nem láthatom őket többé? Mi van ha ők halnak meg? Mi van ha mindnyájan meghalunk ( 2012 világvége stb)? Ez így szokott menni nappal és éjszaka, nappal jobb éjszaka rosszabb.

Én nem aggódom, olyan miatt, hogy elkések egy határidős munkával, vagy épp nem lesz pénzem. Én a családom miatt aggódom. Nagyon sokat gondolok arra mi van ha egyszer csak megszűnünk és nem látjuk egymást többé. Ezért imádkozom nap mint nap, hogy ne így legyen.

De hogy mi váltja ki azt nem tudom. És igen tartozik hozzá kényszer cselekedett, mert valamit tennem kell, hogy a gondolataim másfelé menjenek, vagy megnyugodjak. Este már nem tudok sehová menni. Ezért iszom a teákat, veszem a forró fürdőt, lázasan olvasom huszadjára is a kedvenc könyvem, hogy ne gondoljak erre. Napközben vagy megyek amerre látok, ki a világból, felülök olyan buszokra amikre máskor soha, csakhogy elmeneküljek a gondolatok elől. Próbáltam már kiírni magamból a szorongást, de nem tudok írni. Csak összevissza írogatok olyankor. Igazából eddig semmi nem vált be.

2012. márc. 27. 13:14
 6/14 A kérdező kommentje:

Az ima segít, sokszor álomba imádkozom magam, de ez is csak tüneti kezelés.

Igazából hiányzik a templom is. Hiányzik, hogy olyanokkal beszéljek, akik beszélnek Istenről. Hiányzik az Ige hallgatás, hiányzik az Istentisztelet, a lelkipásztor hangja.

Most hallt meg apósom, ez is rontott a helyzeten. Rám tört a fóbia. Olyan dolgok jutottak eszembe, hogy magam is megijedtem tőle.

2012. márc. 27. 13:18
 7/14 anonim ***** válasza:

"És úgy hallottam, hogy a pánik betegség ebből a szorongásos állapotból alakul ki."


A pánik úgy alakul ki, hogy szorongsz, ami egyszer produkál egy ijesztő érzést (pl. nagy szívdobbanás, vagy fülcsengés), ami megijeszt, az ijedtség miatt felmegy a pulzusod, ettől szédülni kezdesz és érzed a szíved, ettől azt hiszed, hogy szívrohamod vagy agyvérzésed van, amitől méginkább megijedsz, amitől méginkább felerősödnek a tünetek, amitől méginkább megijedsz és ez a pánikroham.


"Félek, hogy pánikbeteg leszek."


Fél győzelem, ha tudod, hogy a szorongás a bajod. Ha bármikor rádtörne egy pánikroham, tudnád, hogy nem igazi agyvérzés, szívroham vagy más ilyesmi, ami történik, hanem az egész csak a fejedben játszódik le. És ha ezt tudatosítod, akkor gyorsan kiheverhető egy ilyen roham vagy ki sem alakul.


"Senki nem diagnosztizálta nálam sem a szorongást, sem a pánikbetegséget. Félek szólni bárkinek is róla. Nem tudom kihez kellene fordulnom."


Ha mindenáron gyógyszert akarsz szedni, menj háziorvoshoz. Egyébként meg egy sor módszer van, amivel csökkenthető a stressz és a szorongás. Pszichológustól is tanulhatsz módszereket, meg a józan ész alapján is (pl. átalakítod a céljaidat és az életkörülményeidet úgy, hogy kevesebb stresszforrás legyen benne, elfoglalod magad, leszoksz az önemésztő gondolkodásról stb.)

2012. márc. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akar a nyavalya gyógyszert szedni. Én nem tudtam, hogy kell rá, azt hittem ezt mindenképp diagnosztizálni kell. De ha nem akkor jó.
2012. márc. 27. 13:36
 9/14 anonim ***** válasza:

13:14


"Nekem a félelemből táplálkozik a szorongás, ez biztos. "


Nem!


A szorongás csak úgy van. Valamitől kialakult, és van. És amíg jelen van, addig ürügyeket "keres" magának. Most a családod miatt aggódsz. De ha nem lenne családod, hanem 16 éves gyerek lennél, akkor az iskolai osztályzatoktól rettegnél. Ha éltanuló lennél, akkor meg attól rettegnél, hogy betörnek hozzátok. Ha ez kizárt lenne, mert 5 rács lenne a bejáraton, akkor valami mástól félnél, pl. attól, hogy megkapod a húsevő baktériumot.


Minden szorongó meg tudja indokolni, hogy miért és mitől fél. De az az érdekes, hogy ugyanezek a veszélyek mindenki más életében is megvannak, csak mi nem szorongunk. Nekem is eshet a fejemre bármikor egy tégla, mégsem rettegek tőle egész nap.


Egy személyes történet: 18 éves korom körül elég sokat szorongtam. Hol betegségeket képzeltem be magamnak, hol bűnözőktől féltem, hol egyszerűen a haláltól stb. Aztán egy idő után rájöttem, hogy az egészet a kávé okozza. Visszavettem a kávéivásból és az egész megszűnt. Pedig olyan jól meg tudtam indokolni, hogy milyen félelmetes a világ.

2012. márc. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Első, második és haramdik vagyok:)

Hát ezek olyan gondolatok, amik azért eléggé szélsőségesek.

nekem olya szorongásaimv annak, hogy valaki megharagszik rám egy-egy szó miatt, vagy félreért valamit amit mondok, vagy hoyg megharagszik rám a párom. És ez ellen hülyeségeket is csinálok vásárolok, meg lesöpröm a kezemmel a rosz negaítv energiákat, meg ilyen butaságok. kényszeres depresszió vagy nme tudomm mia neve. DE neked akkor ezek szerint még nincsenek ilyen beteges testi tikkjeid vagy hogy mondjam. Ez azért jó jel. próbálj meg szerintem kialakítani valami alapvető gondolatot, amire mindíg tudsz gondolni ha egy iylan szarság rád jön. ,és ami mindíg igazol téged abban ,hogy hülyeségeket gondolsz. Például hogy te mindent megteszel a családodért, é szereted őket, együtt vagytok nincsen semmi gond, és rendesen bezártad az ajtókat, illetve ninsenek ellenségeid, mi baj történhetne. ha nem megy, akkor orvos.

2012. márc. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!