Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax megvonása okozhat ilyen...

Xanax megvonása okozhat ilyen tüneteket?

Figyelt kérdés
Kb 3hete probálkozom le tenni.Az elmult 1hétben drasztiksan érzem magam néha.Szédülök,enyhe hányinger,hö hullámok,félelem,remegek picit ,sirhatnékom van,eros bizonytalanság érzése,mintha mindjárt elájulnék.Nagyon kegyetlen,nagyon rossz,szenvedek,félek,hogy mikor kap el megint.Nemtudom,okozhatja e a xanax felezése,illetve megvonása.Nagyon el vagyok keseredve.
2011. dec. 31. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen. A felezésnek pont az lenne a lényege elvileg, hogy ne viselje meg a szervezetet a hirtelen elhagyás. De a xanax egy erős nyugtató, nem is csodálkozok ezen.
2011. dec. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazábol a xanax sr-ről van szo,és én ugy tudom,hogy azt nem is lehetne felezni,mert ugy elveszti minden hato anyagát.
2011. dec. 31. 22:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Én 0,25-ös 3x1/2-ed szemről álltam le fokozatosan. Nekem enyhe tüneteket okozott. Szédülés, remegés. Mozgással, sporttal, gyógynövényes tablettával kompenzáltam. Menj vissza a dokihoz és kérdezz rá hogyan építsd le?
2011. dec. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Xanaxról kegyetlenül nehéz leszokni, nekem is hasonló elvonási tüneteim voltak, sokkal lassabban kell leszokni. Először csak a nyolcadát hagyd el, és naponta egy adagnak, kb. 3 hétig úgy szedd, aztán már két adag nyolcadát, s így fokozatosan. Akkor nem, vagy csak nagyon minimális elvonási tüneteid lesznek.
2011. dec. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor negyedeljél! Amikor megszokta a szervezeted, újabb negyeddel elvonás.
2011. dec. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Vissza megyek mindenképp a dokihoz.Ö tudja hogy le akarom tenni,de azt mondta,hogy két hétig csak felet szedjek,uténa semmit.De ez igy nagyon kegyetlen!!!!
2011. dec. 31. 23:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám, hogy az SR-ről váltanék a sima Xanaxra egyenlőre. Már ez is gyengébb. Egy hónap után negyedenként csökkenteném két hetes időközökkel.
2012. jan. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 1. 09:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor nem jól mondta a doki, mert negyedelni kell: 3/4, 2/4, 1/4 és minden napszakból érdemes lecsípni egy negyedet hetente, pl este amúgy is nyugodtabb az ember, érdemes ott kezdeni, ha napközben nagyobb stressznek lehetsz kitéve, stb.


Önmagában a szorongással nincs baj, csak ha magas vérnyomás, szívgörcs, hasmenés is van hozzá, mert azok hosszútávon tönkreteszik a testet.


Nem tehetnek róla, nem minden pszichiáter képzett, vagy tapasztalt, ezért kell több embernél utánakérdezni. A legtöbben negyedelést szoktak ajánlani. A leszokási idő általában a használati idő fele.

2012. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
nyugtalanság,belso rossz kozerzet..
2014. máj. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!