Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha bemesélem...

Mit tegyek, ha bemesélem magamnak hogy szellemek vannak a szobámban? :S

Figyelt kérdés
az a baj, sokan meghaltak ebben a házban és történtek fura dolgok is, de tudom hogy nem léteznek a szellemek, mégis nagyon félek! :S le lehet győzni ezt valahogy?
2009. jún. 20. 11:19
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
szoktam zenére, de egy idő után idegesít :D ááh mennyi bajom van :S:S
2009. jún. 20. 12:08
 12/28 anonim ***** válasza:
még mindig második válaszoló vagyok. képzeld nekem meg a szobám plafonja fa. és valami szú vagy nem tudom mi van benne, de egyfolytában nyikorog, szerinted nem féltem?:) mindennek van valami magyarázata, nem kell egyből ezeket a misztikus dolgokat kergetni. a figyelem elterelés jó ötlet. néha nehezen megy, de menni fog. amúgy meg ha tényleg vannak ott szellemek..amíg nem látod őket és nem "bántanak" tényleg ne félj:)
2009. jún. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Én már 24 vagyok de még mindig van hogy félek. Nálam a macska szokott benn aludni,de ő is tud produkálni furcsa dolgokat:-)Úgy oldottam meg a dolgot, hogy vettem egy kislámpát ami egész éjjel világít, így jobb mint teljes sötétségben.
2009. jún. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is voltam hasonló gondjaim...

18 voltam, amikor meghalt valakim, akit nagyon szerettem. Ezután 4 éven át, esténként nem mertem aludni, mindig amikor becsuktam a szemem, őt láttam a koporsóban. Mozdulni sem mertem, a hallásom nagyon érzékennyé fejlődött...visszaemlékezni is rossz. Tudtam, hogy sosem bántana, nagyon szerettem, mégis féltem tőle, illetve a látványtól. Brrr...

Nem mertem senkinek sem szólni. Ugyanakkor, ha már elaludtam sose álmodtam vele. Ez a 4 év alatt elvesztettem még 5 közeli hozzátartózómat és minden egyes ilyen alkalom mindjobban felerősítette bennem a félelmet, bár a többiektől nem féltem, még ekkor is az "elsőt" láttam lelki szemeim előtt. Tudtam, hogy képtelenség, mégsem mertem sötétben aludni...

Aztán 22 éves koromban, elmeséltem édesanyámnak mi minden bántott az elmúlt évek alatt. Jól kibeszéltük a témát, még pap is járt nálam, aki azt mondta az egész csak önszuggesztió. Tehát, ha te elhiszed, hogy létezik, akkor számodra valóban létezik is. Szerinte még mindig nem tudom elengedni, ezért menekülök a félelembe, mert az nem fáj annyira, mint a tudat, hogy nincs többé...

Közben anyukám valakitől hallotta, hogy nem jó halottak képeit őrizni a házban, ezért a tudtom nélkül elégette a képeket, bár sosem nézegettem őket (1-2 alkalommal láttam néhányat), attól függetlenül hogy tudtam róluk.

Mai napig nem tudom, hogyan is jutottam túl ezen, de annyi biztos, hogy egyik éjjel (4 év után először és utoljára) álmodtam vele. Álmomban nem volt halott, sőt olyannak láttam, amilyen elvileg lenne, ha élne, tehát korosabbnak. Kellemes élmény volt, de részletekre nem emlékszem. Nos, reggel végre kipihenten ébredtem és attól a naptól kezdve mind jobban halványodott a koporsós képe és soha többet nem féltem. Megtanultam, hogy másképp gondoljak rá és azt hiszem ebben is bebizonyosodott, hogy a legjobb orvosság az idő...Most 30 leszek...

Vannak furcsa dolgok az életben és én talán még hiszek is bennük, de ugyanakkor abban is, hogy minden csak addig létezik, amíg mi magunk tudomást veszünk róla. Ha elhitetjük magunkkal, hogy nincs és nem létezik, nem lesz mitől félni...

Bocs, hogy ilyen hosszú lett, tudom nálad nem ilyen jellegű a gond, de hátha találsz a történetemben valamit, ami segít...

2009. jún. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
nekem most fél év alatt 3 közeli hozzátartozóm halt meg... köztük anyukám is. Akkor lehet tőle "félek"?
2009. jún. 20. 12:37
 16/28 anonim ***** válasza:
anyukád ott van melletted, tőle ne félj! beszélgethetsz is vele. Vigyáz Rád. Nyugodj meg.:)
2009. jún. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
És hogy beszélgessek? tud válaszolni? mert ezen gondolkoztam már de.. gondoltam elkezdek ott magamba beszélni az elég.. fura
2009. jún. 20. 12:52
 18/28 anonim ***** válasza:
gondolatban is tudsz. ha ott van, válaszolni fog, de azt nem hallod, hanem érzed majd
2009. jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Ezt kipróbálom majd..Ha nem esek pánikba szokás szerint
2009. jún. 20. 12:57
 20/28 anonim ***** válasza:

A félelem sokféleképp megmutatkozhat...lehet nálad ez azzal az érzéssel társul, hogy van ott valaki...aki lehet akár anyukád is...

Ugyanakkor én a beszélgetést nem tanácsolom, ne felejtsd el, hogy a halottak nem beszélnek...Az érzés, hogy ott van valaki, a hiányérzet, amit leküzdenél...Anyukád biztosan vigyáz rád, de kétlem hogy kísértene. Az efféle beszélgetések önmagunk megnyugtatását szolgálják és az az érzés, hogy esetleg válaszol, mindössze abból ered, hogy az életed folyamán tapasztaltakból pontosan tudod: mit válaszolna anyukád. Ne ess abba a hibába, hogy vársz tőle valamit. Biztosan szeret téged és jó szándékkal van irántad, amit mindig érezni fogsz, de hidd el sosem keltene félelmet benned. Magaddal beszélgess el, próbáld megérteni, megfogalmazni az érzéseidet és majd idővel könnyebb lesz.

2009. jún. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!