Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet Velem, ami miatt így...

Mi lehet Velem, ami miatt így reagálok ilyen helyzetekben?

Figyelt kérdés

Tudom a legtöbb embernek ez.... de nekem sajnos létező probléma. Sose voltam egy társasági ember, 1-2 ember volt körülöttem és annyi. Mára nincs. Párkapcsolat terén sem mondanám magam egy magabiztosnak, kiegyensulyozottnak. Ami azt illeti nagyon sokat vagyok egyedül(főleg utóbbi időben), nincs társasági életem, már mondhatni nem is vágyom rá. Viszont egy társra(lányra, sex..stb) igen, az az önbizalm 0. Régen gondot okozott az is hogy megszólítsak egy lányt, de elértem hogy... minap is leszólítottam egy lányt, nekem tetszett, kedves volt, elbeszélgettünk, még puszit is kértem tőle búcsuzáskor.. ami tényleg nem normális nálam, idétlennek érztem magam, nem úgy beszéltem vele ahogy nomálisan beszénék tudjátok..:), száradt a szám is... (de ez apróság).


Végig úgy éreztem nem önmagam vagyok vele, és semmi önbizalmam szinte, továbbá hogy ezt az állapotot nem is tudnám megfordítani vele a későbbiekben, csak én mennék utána stb, kialkulna egy aféle helyzet, egy olyan kapcsolat, amit nem akarok még1szer átélni. Szorongás. Volt már ilyen kapcsolatom és ráment az "énképem" mondhatni.. kiléptem belőle. Nem tudtam "férfi lenni" "nem éreztem a magabiztosságot".


Volt, és van hogy meg tudom "játszani" a magabíztost első pár alkalommal a lányoknál, "az a tipikus megnyerő, laza" és be is jön(jó érzés is:) meg nem mondaná senki rólam hogy milyen is vagyok, de idővel(rövid időn belül) kiderül lehul a maszk, és akkor meg nem találom "saját magam". Már nem élek ezzel.


A minapi lánynál történt beszélgetés után, kedves volt aranyos, figyeltünk egymásra érdeklődő...,ugyanakkor láttam rajta hogy teli van élettel, várja a nyarat,hm én pedig, a telet szeretem, hogy miért, "mert akkor mindenki bent ül és nem látom hogy mennyien vidáman barátokkal "szaladgálnak" ide oda, és élvezik az életet".


Miután hazajöttem depresszív hangulatba kerültem, vagyis mélyültem (3 napja nem épp a legjobb a közérzetem) és sírás is volt, "hogy miért vagyok ilyen, mé nem tudok laza lenni", tudjátok önutálat (a legrosszabb). Ez Nem normális dolog.


bocsi a litániáért, de ki kellett irnom magamból.


Van persze hogy jobb minden, lazábban fogom fel az életet, de aztán előjön ez, vagy inkább csak adott helyzetben..és. (lányoknál) (de ez akkor sem normális, mert vannak ettől komolyabb nehézségek is az életben..)


2012. ápr. 18. 21:45
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem csináld meg, ez lehet a bajod.

2012. ápr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Társaságra lenne szükséged, ami segítene a tájékozódásban. Nyilvánvalóan nem vagy túl félénk és nincsenek súlyos önbizalomproblémáid (a legtöbb fiatal férfi nem mer nőket leszólítani, míg te erre képes vagy). De ha nem alakítasz ki kapcsolatokat, hanem mindig egyedül vagy, akkor elveszted a valóságérzékedet. Bizonytalan leszel, hánykolódsz, szubjektív benyomások alapján ingadozol össze-vissza. A legtöbb embernek ez megárt. A magány is rontja a hangulatodat, akkor is, ha ezt az összefüggést nem ismered fel tudatosan. Az olyasmik, mint "nem találom magam", "elvesztem magam" és a többi álproblémák, amiken az az ember rágódik, aki nem cselekszik és túl sokat van egyedül, így nem látja kívülről a saját viselkedését, és így nincs szilárd önképe. Szilárd önképet csak tapasztalat alapján lehet felépíteni. Ehhez cselekvés kell (pl. munka), és másokhoz való viszonyulás (baráti, szerelmi, munkahelyi stb. kapcsolatok). Azon kellene gondolkodni, hogy miért nem építesz ki kapcsolatokat, vagy miért szakítod meg őket. Nem mindenki "társasági ember", de a "visszahúzódó"-nak nevezett embereknek is szokott lenni egy kisebb stabil baráti köre.
2012. ápr. 19. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!