Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 8 éves fiam le akart szúrni,...

8 éves fiam le akart szúrni, mit tegyek? Ez nem vicc! Szakértő hozzászólást kérek!

Figyelt kérdés

Nos, ma este fiam azzal jött hozzám, hogy egy hang mondja neki a fejében, hogy szúrjon le, de ő nem akar engem leszúrni és mit csináljon. Elmondása szerint az asztalnál ült és evett, majd meglátta kést az asztalon és egy hang elkezdte mondogatni neki , hogy menjen be a szobámba és szúrja a hátamba a kést, utána képek villantak be neki hogy a szobában a széken ülök és a hátamba szúrja a kést majd kifolyik a vérem és meghalok.

A fiammal jó kapcsolatban vagyok, nem verem, sokszor elviszem mindenhova délutánonként, mindent megkap, úgy érzem szeret, igaz néha megbüntetem mert rosszat csinál.

Az iskolában is elég sok panasz van a viselkedésére.

Most beszélgettem vele a dologról, azt mondta, hogy elment a hang.

Ez gyerekeknél előfordul vagy veszélyben az egész család ?



2012. ápr. 23. 20:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen vidd valami rendes szakemberhez, de gyermekgyógyászhoz! Beviheted például a Heim Pál szakrendelésre. Én ezt tenném a helyedben. Laikusok nem tudják megmondani, hogy mi a probléma. Elég ijesztő amit leírtál. 8 éves gyerek már annyira nem kicsi, komolyan kell venni a dolgot. Pszichológus ki tudja deríteni, hogy valós dologról van-e szó? Azért megjegyzem az én fiam és a lányom is játszott eleget a gépen, és néztek meg nem a korosztályuknak ajánlott filmet is és ilyen megnyilvánulásuk nem volt. Persze minden gyerek más.
2012. ápr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Radnay Erica válasza:
49%
Amúgy az elég baj hogy a gyerek mindent megnéz meg hogy mindenféle ölős játékokkal játszik, mert az kihat a lelkére és a gondolkodás módjára és a mentalitására, ezért le kellene szoknia erről, hiszen még csak 8 éves !!!!!
2012. máj. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
32%
ördögűző kell ide !!!
2012. máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
32%
démon
2012. máj. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzáértő válaszokat, azóta minden rendben van, sokat beszélgettem vele az őt ért sérelmekről, lelki gondjairól, a benne megbújó nyitott kérdésekről.

Sok dolgot megbeszéltünk, elmagyaráztam neki.

A múltkori eset is egy sértődésre vezethető vissza, amit ily módon próbált velem tudatni. Sajnos az ok - okozatokat még nem ismeri, vagy tévesen ítéli meg.

Ezeket folyamatosan megbeszélem vele.

A játékokról leszoktatom, a netet és a TV - t erősen szűröm.

A 350 ezer forintot meg amit a dokira költöttem volna átraktam a bal zsebemből a jobba.

Minap mesét nézett a TV. ben Vasárnap reggel, gyerekenek készült nem korhatáros, fél szemmel néztem mikor majdnem megállt bennem az ütőér, a történet szerint éheztek a mesefigurák, az egyik nem bírta tovább és egy késsel rohant ki a kertben legelésző tehénhez hogy levágja, nos ez még engem is sokkolt. Nem tudom mi volt a címe, magyar tv -ben ment, nem korhatáros. Így nehéz lesz a tartalom szűrése.

Konklúzió: Ne higgy el mindent a gyereknek.

2012. máj. 6. 20:05
 16/16 Radnay Erica válasza:
Nagyon jól tetted ;)
2012. máj. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!