Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek, a barátnőm öngyilkos...

Félek, a barátnőm öngyilkos akar lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm magatartása az utóbbi időben nagyon furcsa. Folyton szomorú, azt mondta, hogy nem bánná, ha meghalna. Nagyon megijedtem, mert a múltkor megláttam a szekrényében egy csomó gyógyszert (altatót, Frontint, Xanaxot...) Mikor megkérdeztem, minek ez a sok gyógyszer, rögtön becsukta a szekrényét, és azt mondta, hogy nem az övé. Félek, meg akarja ölni magát. :( Ha az ember beszed ennyiféle gyógyszert, meghalhat? Kivel beszéljek? Nem akarok tétlen lenni!
2012. ápr. 29. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez elég kemény. Nem tudom hány éves a barátnőd de ennyi gyógyszer kicsit sok lehet neki és tudtommal csak orvosi engedéllyel lehet szedni őket azt is adott időközönként. Szerintem egy pszichológussal lenne érdemes beszélned erről, vagy egy olyan emberrel aki átélt már hasonlókat. A barátnőd súlyos depresszióba van, ami bármitől előjöhetett rosszul végződött szerelmi kapcsolat, rossz családi körülmények vagy egyéb más oka is lehetett. Ezt így nem tudom megmondani mert nem vagyok szakértő de ezt kb sokan megmondják. Az tuti hogy segítened kell neki ne hagyd magára, amint van időd menj át hozzá kicsit beszélgess vele légy teljesen megértő nagyon türelmes és lehetőleg kerüld ezt a sok gyógyszer problémát. Lehet csak szórakozásra vágyik vagy bármi másra, és valahogy beszélgetés során próbálj így finoman rákérdezni hogy vannak-e gondjai bajai, de nagyon finoman.
2012. ápr. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot. 20 éves amúgy, és igen, elég sok gonddal küszködik. :( Próbálok neki segíteni, amiben csak tudok, de nagyon csalódott, nem hat rá semmi. :(
2012. ápr. 29. 12:42
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Megnyugtatlak kedves izgatott, hogy sem frontínnal, sem xanax-al nem lehet öngyilkosnak lenni. Úgyhogy ne rémüldözz, hanem ülj le a barátnőddel igazából beszélgetni.
2012. ápr. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De!Sajnos van rá mód :( Én is aggódnék érte.
2012. ápr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mondd meg neki, hogy menjen el pszihológushoz. Ott kap majd gyógyszert, amitől jobban lesz. :) nyugi.
2012. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!