Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Mit tudnék...

Mit csináljak? Mit tudnék tenni? Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Szorongásom van, ami miatt a félelmem mindennapos. Félek, hogy valami testi károsodásom, vagy betegségem van, és emiatt már a jövőt sem merem tervezni, mert mi van ha tényleg, és meghalok. Néha nagyon jó kedvem van, de amikor bejön újra ez a gondolat, nagyon kedvetlen leszek. Sokszor semmihez sincs kedvem, még az se izgat, ho9gy idén valahova el tudunk menni pl nyaralni. De ez most mellékes.


Elkezdődött a depresszió is (még kezdetleges). Onnan vettem észre, hogy folyamatosan fogyok, holott ugyanannyit eszek, valamint a depressziónál leírt tünetek közül minimum 3 tökéletesen rám illik, vagy több is. Ezek a rossz gondolatok, a "mindenkiben csak a rosszat látom" viselkedés (mely eléggé megkeserít), valamint az állandó félelem már megőrjít. Már olyan gondolatok is törnek rám, hogy "ha ez meg ez lesz, akkor vagy így vagy máshogy leszek öngyilkos, féltem a családomat de nem mernék a szemükbe nézni" stb.



És itt jön csak a probléma , édesanyám :

×××××××××××××××××××××××××

Édesanyám azt hiszi semmi bajom. Ha elmondom ezeket neki, akkor kiakad, hogy már megint velem van a probléma, hogy már megint orvoshoz akarok járkálni, és kiabál.

Amikor mondom, hogy miért nem érdekli a problémám, akkor mondja hogy hagyjam a hülyeségemmel, vagy bemérgesedik és akkor "JÓ AKKOR MOND EL MI BAJOD HALLGATLAK". De nem vesz komolyan.

Voltam régen már pszichológusnál, akkor enyhült a szorongás, de most már rosszabb lett (gyógyszert is íratott a pszichiáterrel), plusz bejött sajnos a kezdetleges depresszió is, amit érzek már.

Ezért hiszi azt anyám, hogy semmi bajom sincs. Hiába próbálok normálisan beszélni, nem hagyja.

Vagy még rosszabb, lerendezi annyival, hogy nekem semmi bajom sincs és ne gondoljak ilyenekre. És ennyi. (mintha olyan könnyű lenne)



Mit csináljak? Mit tudok tenni? Gyógynövényes gyógyszert vagy ilyeneket nem tudok szedni, mert nem engedi, kidobná őket. Pszichológushoz be kéne jelentkezni, de nincs rá annyi pénzem még, plusz azt sem engedné (tudom nem kell rá engedély, de nem hagyná) , ingyenes pszichológus itt pedig nincs, mert kisvárosba lakok.


Tanácstalan vagyok, nem tudom mit tehetnék. Hamarosan érettségi, de fogalmam sincs hogy mit tehetnék. Nem akarok ezzel élni, és inkább vállalom hogy szedek gyógyszert, minthogy tönkretegyem magam ezzel a szorongással meg a depresszióval. Vagy mi a megoldás? :S

Sport vagy mozgás ezen már nem segít, próbáltam. :S



Mi a véleményetek? Nem tudom már mihez kezdjek. Vagy érdemes várni szeptemberig, az egyetemig?

Semmi elképzelésem sincs, de a jövőbeli terveimet is romba dönti ez a félelem meg a társai.


19/ F


2012. ápr. 30. 21:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Ilyen olyan orvosokhoz (különböző betegségek) nem akarok járkálni, mert szerintem nem ez a megoldás, meg úgy hallottam hogy akkor majd mástól fogok félni. :S
2012. ápr. 30. 21:48
 2/7 A kérdező kommentje:
Jah és, rendszeresen felébredek este, pontban 3 órakor. :S Mindíg.
2012. ápr. 30. 21:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Keress az interneten online pszichológust. Üsd be a googleba, és kidob egy párat. Ha éjjel 03-kor ébredsz akkor a májaddal lehet valami probléma. Ebben az órában dolgozik az a szerv.
2012. ápr. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Májammal? Miért? Régebben a szorongás miatt is felébredtem 3.-kor, akkor az elmúlt a gyógyszerek miatt. Most visszajött. Nem mindíg ébredek fel, de sokszor.
2012. ápr. 30. 22:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet csak az érettségid miatt izgulsz, vagy hogy milyen lesz az egyetemen.

Szerintem kicsit túlreagálod, inkább szedd össze magad és kész.

2012. máj. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mit tudnál csinálni? Szard le. Úgyis meghalsz idővel. Te is, én is, mindenki. Kicsit hipohondernek hangzik amit leírtál, de az sem alakul ki a semmiből. Gyógyszereket felejtsd el, azoktól nem leszel jobban ilyen betegség esetén. Figyelj az étrendedre. Ne foglalkozz olyanokkal akik nem vesznek számításba vagy piszkálnak. Ezek segíthetnek legyőzni a depressziót. A felébredést pedig sok minden okozhatja. Próbálj meg egyszer fennmaradni hátha észreveszel valamit.
2012. máj. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Szerintem kicsit túlreagálod, inkább szedd össze magad és kész."


Persze, mert már majdnem 2 éve csak az érettségi miatt izgulok. Szedjem össze magam, nagyon könnyű azt mondani, akinek nincs szorongása....


"Mit tudnál csinálni? Szard le. Úgyis meghalsz idővel. Ne foglalkozz olyanokkal akik nem vesznek számításba vagy piszkálnak."


Ne haragudj, nem vitázni akarok, de nagyon látszik, hogy neked sosem volt se erős szorongásod, se depressziód. Most hiába mondom, hogy ez korán sem ilyen egyszerű, de nem állok neki magyarázkodni.

Csak 1 hétig legyen neked ilyen nyavalyád és máris megtudod, hogy ez egyáltalán nem megy könnyen.



De mivel látom normális válaszokat úgysem fogok kapni, így már nem is kell írni több kommentet.

2012. máj. 3. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!