Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia. Többi lent.14/F?

Szociális fóbia. Többi lent.14/F?

Figyelt kérdés
Utána néztem a szociális fóbia tüneteire és igazak rám.Az utóbbi időben vettem észre magamon hogy suliban ha versből kell felelnem vagy valamilyen tantárgyból már előtte nap parázom hogy mi lesz.Ha pedig rákerülök nagyon durván izgulok, szívem a torkomba dobog,a hangom,a kezem remeg,izzadok.Akiket kiskorom óta ismerek haverokat azok előtt nem izgulok de ha osztály előtt vagy közönség előtt kell szerepelnem nagyon parázom. Bemutatkozás közben is izgulok vagy telefonálásnál.Volt egyszer amikor feleltem egy tantárgyból és annyira izgultam hogy remegett a hangom elég rendesen és ezt az osztálytársaim megemlítették óra után és nagyon égő volt. Ez lehet az oka? Most ballagok és nem tudom mi lesz az új suliba. 14/F

2012. máj. 1. 00:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam anno,idővel megtanulsz majd határozottabban fellépni valószínűleg.Ez nem szociofóbia,sima lámpaláz.Az új iskolában nekem is nehéz volt beilleszkednem,főleg a kollégiumba.Barátságosnak de kicsit vagánynak is kell lenni egyszerre mert ha látják valakin hogy képtelen alkalmazkodni-szótlan azt gyakran kiközösítik-piszkálják,nekem ezen is át kellett esnem,rossz volt,majdnem hazaköltöztem miatta.A mi szobánkban az első hónapokban pár kisebb verekedés árán felállt a rangsor ami nagyjából évekig fennállt,végül egész jó haveri közösség alakult ki.
2012. máj. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is lámpalázas típus vagyok, amiket leírtál teljes mértékben illenek rám...


Az "osztály" (egyetemen inkább csoport) előtt való szereplés engem is frusztrál, a telefon és a bemutatkozásos részt már tudom kezelni :) Egyébként igen, idővel múlik ez a dolog, de teljesen sosem fog.


Én egyébként úgy vettem észre, hogy az egész csak önbizalom kérdése. Ami nekem igen csak szeszélyes. Valamikor kicsattanó, akkor semmi problémám a szerepléssel, valamikor pedig a béka segge alatt, és még a haverjaimmal való beszélgetés közben is remeg a hangom... szar ez, de hát ez van :)


Bízd az időre, legyél magabiztos, egyszer élsz... :D ennél jobb tanácsom nincs.


20/F

2012. máj. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igaz, egyszer élünk :D Remélem majd idővel elmúlik. Köszi a válaszokat :)
2012. máj. 1. 10:30
 4/9 anonim ***** válasza:

önbizalom! a legfontosabb.

Sok sikert!:)

2012. máj. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké :) köszi :D
2012. máj. 1. 12:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez még nem szoc fóbia, akkor lenne az ha ennél is durvább lenne, pl nem kapnál levegőt, begörcsölnének az izmaid, írni se tudnál.
2012. máj. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szocfóbia azzal jár hogy nem tudsz emberi kapcsolatokat (haverság, ilyesmi) teremteni, a meglévőek is nehezen mennek mert parázol, esetleg le is épülnek, egyedül vagy (ez már elkerülő személyiségzavar). Amit írsz az lámpaláz valóban. Amit az előző ír az nem tudom mi de nem a szociális fóbia, legalábbis nem csak az.
2012. máj. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
úristen de gagyi vagy na ilyenek elöl kéne elzárni a netet. ami neked van azt lámpaláznak hivják. ha szóciális fóbiád lenne (amit csak szakorvos állapithat meg hacsak neked nincs bölcsész és orvosi diplomád) a busznak de még az iskola közelébe se mennél de még az utcára se.....ahj de sz.r ez
2012. máj. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 dablarissza válasza:
Utóbbi, ha nem ismered rendesen a szociális fóbia tüneteit, akkor inkább maradj csöndben! Ez a probléma nem csak arról szól, hogy valaki nem mer kimenni az utcára. Több fajtája is létezik! Csak ez az ismertebb.
2013. febr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!