Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elfajult szociális fóbia/megfe...

Elfajult szociális fóbia/megfelelési kényszert hogy kezelik?

Figyelt kérdés

Tudom ,hogy el kell menni pszichológushoz , az meg is van de mégis ezt hogy kezelik? Vagy mitől alakul ez ki?

Mert az én esetemben ez már nagyon elfajult. Se család, se oszt. társak se idegenek előtt nem tudok normálisan viselkedni. Úgy érzem hogy bármit tennék meg lennék szégyenítve. És nem igazán tudok senkihez kötődni, anyámékkal semmit nem tudok megbeszélni, ott is játszom magam , és megesett már régen hogy ott aludtam egy lánynál és hiába tetszett , egyszerűen az éjszaka közepén el kellett mennem mert olyan rosszul éreztem magam.

Ráadásul újabban rosszulléteim is vannak , ha nagyobb közegbe vagyok. Ilyen pánikroham szerűség.



2012. ápr. 18. 20:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Manapság a pszichiáterek ezeket a tüneteket szinte kizárólag gyógyszerrel kezelik. Nagyon hosszú ideig. Egy pszichológus talán belemenne pszichoterápiába, az is huzamos idő és sajnos elég sok pénz is.
2012. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mégis meddig kell ,hogy szedjek ilyen "gyógyszereket"? És mik ezek? szorongásgátlók?
2012. ápr. 18. 21:04
 3/21 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem muszáj gyógyszert szedned, csak egy pszichológus kéne min pár hónapig max egy évig

egy pszichiáter ugyanis mondjuk felír egy antidepresszánst és/vagy nyugtatót, amitől pillanatnyilag jobban fogod érezni magad, de a kiváltó okot nem lehet gyógyszerrel kezelni, aztán jöhetnek mellékhatások, egy idő után gyógyszerfüggőség...eltompul az agyad, jó eséllyel depis leszel, amikor már úgy érzed, hogy soha nem fog változni semmi


és: ha fiatal vagy, akkor mondd el a szüleidnek!

2012. ápr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Próbálj ki egy természetes antidepresszánst, pl. az orbáncfüvet. (Remotiv extra és társai)Ez vény nélkül kapható a patikában és nem leszel tőle gyogyós. Egyéb antidepresszánst csak a pszichiáter írhat fel, általában legalább egy évik szedetik vagy még tovább.
2012. ápr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, fiatal vagyok úgymond 18 éves , most végzek gimibe. (És tippem sincs hogyan tovább)

A szüleimmel nem túl jó a kapcsolatom, anyámmal mindig veszekszünk - amikor elmondtam neki még nyáron ,mert látta hogy nem vagyok képbe , inkább csak b*szogatott hogy szedjem össze magam nem viselkedhetek így 18évesen. Tőle ennyi segítség bőven elég is volt. Apámat szeretem de tőle is távol állok sajna felületes a kapcsolat. Megjön melóból néha dumálunk de mikor megtudta kerülte a kérdést inkább.

Szóval magamra hagytak. Erről ennyit.


Amúgy ugyan ez van nekem is : http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__2..

Pár hónapja. Szóval elég reménytelen a helyzet, teljesen tönkre vagyok téve idegileg, lelkileg. Mintha az egész életem is egy nagy csőd lett volna. Nem használtam ki a képességeimet és most már vége , elb*sztam. Szerintem meg fogok őrülni és egy intézetben fogom leélni az életem. Elb*sztam ez van.

2012. ápr. 18. 22:27
 6/21 anonim ***** válasza:

Nah, 18 évesen még ne add fel!

"Nem használtam ki a képességeimet" akkor tanulj ebből és ezentúl használd ki őket!

2012. ápr. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Jelentkeztél valami felsőbb iskolába?
2012. ápr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem
2012. ápr. 18. 23:11
 9/21 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló tüneteim vannak. 19 éves vagyok, és én sem tudom hogy mit fogok csinálni jövőre. De így totál fogalmam sincs. Nem lehet hogy ez a bizonytalanság okozza ezeket?

Csak ennyit akartam mondani, nekem pár hete "kezdődött", szóval sokat nem tudok mondani. Szerintem jövőre, ha már minden tisztázódik akkor jobban leszel.

2012. ápr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs :) Pszichomókus szerint a szociális fóbiám továbbfejlődése ez. Mert ennek a bizonytalanságnak azért nincs sok köze. Bizonytalan lennék enélkül is :)
2012. ápr. 19. 22:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!