Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szorongás okozhatja ezeket...

A szorongás okozhatja ezeket a felébredéseket?

Figyelt kérdés

Nekem a szorongásom mindennapi félelmekben és aggodalmakban jelentkezik.

De okozhatja azt, hogy sokszor (nem mindíg) felébredek éjjel 3 órakor, vagy fél 4-kor?

Mert régebben is volt ez, akkor szedtem rá gyógyszert, és akkor nem csinálta.


Lehet ez a szorongástól? (megjegyzem, vissza tudok gond nélkül aludni)


(mert tavaly voltam vérvételen, minden tökéletes volt)


2012. máj. 4. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is egy időben pont ugyanebben az időben keltem fel, amíg azt gondoltam hogy ez alvászavar addig tartott, sőt egyre rosszabb lett, aztán miután beszéltem egy szakértővel, és ő meggyőzött , hogy ez nem alvászavar és nincs ok aggodalomra, rögtön átaludtam az éjszakát...
2012. máj. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És akkor mi volt a probléma? :S Hogy tudnám megoldani?

(mert vki azzal rémisztgetett h ez biztos a májtól van mert az akkor dolgozik....)

2012. máj. 4. 09:50
 3/4 phanie válasza:
velem is ez volt, keres fel egy pszihiátert. Én is így kezdtem, hogy felébredtem éjjel fél 3 körül aztán simán visszaaludtam, de ez ahogy múlt az idő, egyre rosszabb lett, a végén ott tartottam, hogy éjjelenkét 7-szer keltem fel, és olyan fáradt voltam nap közben hogy semmire sem tudtam figyelni. Kiderült végül, hogy depressziós vagyok, és a szorongástól nem tudok aludni. Most pszihoterápiára járok, és gyógyszereket is kaptam, és ma már végigalszom az éjszakákat :)))
2012. máj. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

3-5-ig a tüdő dolgozik, hozzá kapcsolódó érzelmek a bánat és a bűntudat, a depresszió, szorongás. Kapcsolódik még az emberi kapcsolatainkhoz, és energetikai kapcsolatban van a bőrrel is, ami szintén az emberi kapcsolatteremtéshez köthető.


De nem hiszem, hogy a tüdőddel volna baj, az is előfordulhat, hogy kicsit felborult a bioritmusod, és a meridiánjaid nem a megfelelő időben aktívak. Ezt egy jó akupunktúrás orvos, vagy kineziológus, vagy akár egy akupresszúrás masszázs is rendszeresen helyre tudja billenteni.


Ha van valami, amitől szorongsz, akkor lehet a felébredés is a szorongástól, viszont ha könnyen visszaalszol, akkor jobb, ha nem aggódsz miatta annyira, nehogy amiatt kezdj szorongani, hogy mi van, ha ma nem tudsz visszaaludni...:)

2012. máj. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!