Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2005 óta vagyok pánikbeteg.6...

2005 óta vagyok pánikbeteg.6 évig szedtem a Paroxat nevezetű antidepresszánst, mellette mai napig is xanaxot. A Paroxatot kb másfél hónapja hagytam el, persze fokozatos csökkentéssel. Pár hete újra pánikrohamaim vannak. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Felkerestem egy pszichiátert (legalább a századikat), de ebben most nagyon szeretnék hinni. Ő azt javasolja, hogy szedjek antipresszánst újra, de én nem szeretnék. Gyógyszerek nélkül akarok élni, és MEGGYÓGYULNI.

2012. máj. 9. 21:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Már csak azért is, mert a pszichiáter idejének nagyobb részét a neurotikus betegek kötik le, akiknek sokszor szervi hátterű problémáik is vannak.

A szakpszichológusok viszont túlnyomórészt személyiségzavaros embereket kezelnek, mint amilyen te is vagy, vagy én.

2012. máj. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Áprilisban kezdtem el járni ismét pszichiáterhez, szóval most nem rúgom fel az egészet. Ha nem válik be akkor váltok, de egyenlőre jónak bizonyul.

Az előtte lévő válaszra csak annyit, hogy IGEN, Isten képes megszabadítani, én is hiszem, viszont nem rúghat fel az ember egyik napról a másikra egy gyógyszeres kezelést, mert azt Isten sem tartaná jónak. Nekem is sokkal könnyebb mióta igazán hiszem hogy Isten velem van.

2012. máj. 15. 11:56
 13/18 A kérdező kommentje:
Volt nemrég egy párkapcsolatom, amiben az akkori párom ezt hajtotta nekem egyfolytában hogy ha egyik napról a másikra leteszem a gyógyszereket és hiszek Istenben akkor meg is gyógyulok.... Úgy hívták a gyülekezetet ahova járt, hogy: Pünkösdi Gyülekezet/Hit gyülekezete... Azt hiszem ennyit elég is mondanom.
2012. máj. 15. 11:59
 14/18 anonim válasza:

Kedves Kriszti0806!

Nem arról van szó, hogy ki hova jár, vagy milyen gyülekezetbe! Én nem azt mondtam, hogy bízz valamelyik gyülekezetbe, hanem azt, hogy Bízzál Istenben! Te mit tettél már a gyógyulásod érdekében? Inkább egy orvosban bízol, aki eddig sem tudott meggyógyítani...Nézd, nem akarlak elkeseríteni, de ez így fog folytatódni addíg, amíg el nem határozod magad a gyógyulás mellett, kijössz az önsajnálatból, és el nem kezdesz a gyógyulásodban hinni!


Légy erős!

Lépj Isten felé! Hidd el, hogy ő képes meggyógyítani!

A párodnak szerintem igaza volt, de ezek szerint neked nem volt hited? Vagy rosszul értem?


Én sok szerencsét kívánok neked a gyógyulásodban, de ha neked csak az orvosokban van hited, azt hiszem ez hosszú és fáradságos menet lesz, mindamellett, hogy totál ki leszel ütve...

Isten képes arra, hogy meggyógyítson a rohamaidtól és visszaadja azt az életed, amit a szíved legmélyén keresel!


Te döntesz, mivel szabad akaratod van!

Isten vagy orvos?

2012. máj. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ez a Neuroptin milyenféle szer Valamilyen házibarkács? Orvosilag fölírható, ellenőrizhető? Mert nehogy többet árcsunk...
2012. máj. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy szedsz Xanaxot. Nekem anno Ataraxot írtak, az is a Xanaxhoz hasonló. Néhány szem után abbahagytam, mivel folyamatos pánikrohamaim voltak tőle. Az én véleményem szerint a nyugtató csak ront a pánikbetegségen, mivel az enyhe mellékhatások kiváltják a pánikrohamot. Tehát éppen azokat a folyamatokat nem blokkolja, amit kellene. Amellett persze, hogy kvázi leszedálják az embert.

Szerintem az antidepresszáns elegendő a pánikrohamok elnyomására, és a legtöbb pszichiáter szerint is. Nekem is azt mondták, hogy a nyugtató csak a terápia legelején szükséges. Ha eljutsz egy szintre a pszichoterápiában, akkor már kizárt, hogy szükség lenne rá.

Persze más a helyzet, ha már rászoktál. Akkor lehet, hogy a leszokás rontana az állapotodon.

Kell várni néhány tünetmentes hónapot, amíg megpróbálsz leszokni róla, már ha egyéltaéán akarod.

Az antidepresszánssal más a helyzet, az nem alakít ki pszichés függőséget, legalábbis a paroxetin tartalmú, uh arról nem okoz gondot "lejönni".

2012. máj. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Úgy hívták a gyülekezetet ahova járt, Gyülekezet/Hit gyülekezete... Azt hiszem ennyit elég is mondanom."


Bőségesen elég is. Híres pszichiáterek ők.

2012. máj. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

:)

Látom, nem tudsz elvonatkoztatni a saját igazadtól... Valóban gyógyulni akarsz, vagy csak figyelmet szeretnél?

Szabad akarat. Te döntesz, de míg sajnálod magad ebben maradsz.


Remélem, mihamarabb összeszeded magad, és boldog életet élsz!

Isten Áldjon!

2012. máj. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!