Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszer nélkül a pánikbetegs...

Gyógyszer nélkül a pánikbetegség ellen?

Figyelt kérdés
Egyre súlyosbodó tüneteim, rohamaim vannak és már alig-alig vonszolom magam. Gyógyszereket nem szeretnék szedni, van valaki, aki tudna ajánlani egy jó terápiát, ami hatásos, de pénztárcabarát? Esetleg egyé, alternatív gyógymódok is érdekelnek. Sőt, tapasztalatokat és lelkitársakat is gyűjtenék! :)
2012. máj. 13. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Pánikbeteg vagyok kb. 10 éve. Én is megijedtem a gyógyszerektől de be kellett látnom, hogy akkor olyan rettenetes fizikai állapotban voltam, hogy mozdulni se tudtam volna. Ha nincs a gyógyszer sose állok talpra talán nem is élnék. Még mindig szedem de korántsem annyit, mint eleinte. Mit lehet tenni? Totális életszemlélet váltás. Stresszes, lelkis, érzékeny típus voltam, aki mindenen rágódott. Meg kellett tanulni különbséget tenni igazán fontos és csak annak látszó dolgok közt. Már nem érdekel mindenki véleménye, nem akarok megfelelni mindenkinek, és nem félek kinyitni a számat a saját érdekemben de nem megyek bele értelmetlen, meddő vitákba sem.

Ja és az önszuggesztió. Csak szépre, jóra gondolni pláne lefekvés előtt. Nekem bevált. Sok nevetés, kabarékat hallgattam, zenét, ami megnyugtat. Mindenkinél más válik be. És pszichoterápia. Én nem jártam nem is ajánlották fel de azok után, hogy csak a gyógyszereim kiírására 3-4 idegölő órákat vártam hát nem volt kedvem még beszélgetni is. Egy külön pszicho kellett volna. Nekem egyedül kellett megismerni, felfogni a hibáimat és egyéb problémáimat és változtatni rajtuk. Ezen a betegségen lehet uralkodni sőt sokan meg is gyógyulnak. Nekem csak félig sikerült mert az életem folyamatos stressz de sokat javultam és tudatosan odafigyelek magamra. Neked meg gyógyulást. Minél előbb elkezded annál jobb. Talán gyógynövényes nyugtatókat és teákat /orbáncfű/ ajánlanék azok nem okoznak fizikai függőséget és elvonási tüneteket.

2012. máj. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat!
2012. máj. 14. 00:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem van egy igen hatékony terápiám, gyakorlatilag 80%-ban megszűnt a problémám tőle. Ha érdekel beszélgessünk kicsit! Ha tudok segítek neked szívesen! Én nem hittem hogy egyhamar meggyógyulok de már csak emlékeztetnek rá dolgok, a gyógyszereket sem szedem már, amúgy rivotrilt aztán meg frontint szedtem majd 4 évig. A legkellemetlenebb most ha nagy a tömeg akkor kicsit mérges vagyok, de azért ég és föld a különbség!
2012. máj. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Érdekel, persze. Miféle terápia?
2012. máj. 14. 11:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a meditációk nagyon sokat segítettek. Annyira hogy egy ideig ki is gyógyultam már belőle szinte. Aztán valamiért abbahagytam. Utána kezdődött megint...

De érdemes lenne neked is megpróbálkoznod a dologgal.

Ha gondolod írhatsz privátot is, és leírhatod részletesebben kicsit mi a probléma.

2012. máj. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!