Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek a pánikbetegség...

Mit tehetek a pánikbetegség ellen?

Figyelt kérdés
Nem voltam vele orvosnál és nem is szeretnék, de a leírt tünetek megegyeznek azzal, ami nálam is jelentkezik (erős szívverés, reszketés, halálfélelem, szédülés, álomszerű érzékelés, a kontroll elvesztése a testem felett). Próbálkoztam már relaxációval, meditációval, gondolat-stoppal, próbálom elemezgetni, mi lehet a baj, de nagyon félek ezektől a "rohamoktól", mert nagy halálfélelmet érzek közben. Milyen módszereket ismertek? Esetleg van valami gyógynövényi eredetű készítmény, ami bevált nektek?
2010. márc. 11. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el orvoshoz vele.
2010. márc. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor most halgass rám is egy kicsit! Három éve kezdődött, mindig csak halogattam. De amikor már egy nap háromszor ugrott ki a vérnyomásom, nem volt önkontrolom magam felett, úgy éreztem sokszor megsemmisülök, féltem mindentől, szédültem,hányingerem volt, fájt már mindenem,majd beleszakadtam. Elmentem pszichiáterhez. Ja és előtte minden fajta kivizsgáláson voltam, de szervi bajomat nem találtak.És komolyan mondom áldom az eszem, hogy végre elmentem. Adott gyógyszert. Az első két hét egy kicsit kemény volt, de ahogy elkezdtem a gyógyszerszedést, megszüntek a szörnyű rosszulléteim,kinyilt előttem a világ, újra azt éreztem élek, jobb lett a kedvem, a munkaképességem. Így utólag kár hogy nem mentem el hamarabb. És tudod miért, mert sok mindenkitől azt hallottam nem ér semmit, de igenis ér. Nem mondom, hogy teljesen tünetmentes vagyok, mert a frontok megviselnek. Nekem a főorvosnő azt mondta, hanem bírom a gyógyszert kipróbálunk alternatív gyógymódot rá, de mindenképpen segít!
2010. márc. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hova forduljak először ezzel? A háziorvosomhoz? Vagy beszélgessek a pszichológia tanárommal (nagyon kedves és jóban vagyunk), kérjek tőle kiindulási pontot? Mennyit kell fizetni általában egy kezelésért?
2010. márc. 11. 11:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Mind a kettő fog tudni ajánlani szakembert. Én a gyógyszer mellett mindenképpen javasolnék pszichoterápiát is! A pánik ezzel a két módszerrel kezelhető eredményesen. Fontos az okokat is tisztázni (erre kell a terápia), különben tünetváltás jöhet létre.
2010. márc. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!